damskie spodnie turystyczne

Spodnie turystyczne to niezwykle istotny element ubioru aktywnej osoby. Bywa, że stanowi większy dylemat niż wybranie kurtki membranowej, softshella czy puchówki.

Po pierwsze bierzemy pod uwagę przeznaczenie spodni. Czy jedziemy na backpakerskie wakacje i nie wiemy gdzie nas mapa zaprowadzi, czy ruszamy na górską wyprawę lub skitury w mroźne zimowe warunki.

Jeśli szukamy spodni turystycznych, które zabieramy w długą podróż w umiarkowany klimat, szukamy wytrzymałego modelu, który wytrzyma trudy wielu podróży, jako że nie zabieramy dużo bagażu, muszą szybko wysychać po przepraniu gdzieś na noclegu, albo jak modele z odpinanymi nogawkami służyć za zwykłe długie spodnie, które po odpięciu nogawek zamienimy w rybaczki lub krótkie spodenki.

Średniej grubości damskie spodnie softshellowe doskonale sprawdzą się w wielu aktywnościach, czy to wyjazd wspinaczkowy, gdzie spodnie muszą wygrać wielogodzinne starcia ze skałą, czy umiarkowane trekkingi w Tatrach, Alpach albo innych malowniczych górach. Materiały softshellowe obok dużej wytrzymałości na uszkodzenia, zwykle dość dobrze oddychają, a przy tym są nieco elastyczne, pozwalają na dużą swobodę ruchów.

Jeśli rozważamy większą wyprawę, w góry lub trudny teren, gdzie spodziewamy się niskich temperatur, będziemy szukać wśród oferty mocnych damskich spodni softshellowych lub  Gore-Tex. Spodnie z takim przeznaczeniem posiadają wiele rozwiązań odpowiednich dla wysokogórskich czy wyprawowych wyzwań – znajdziemy tu wzmocnienia z cordury na nogawkach, które zapobiegają pocięciu spodni rakami albo krawędziami nart, suwaki podszyte siateczką, dzięki którym mamy lepszą wentylację, niekiedy też szelki, zazwyczaj również impregnację DWR.

 

Wybierając się jednak na wspinanie w przystępniejsze okoliczności możemy sięgnąć po zwykłe damskie spodnie wspinaczkowe, niekiedy z mocnej bawełny, oddychające, wygodnie skrojone, wyprofilowane aby nie blokować pełnego zakresu ruchu nóg. Po prostu wygodne.

 

Część modeli damskich spodni turystycznych jest uszyte w sposób, który pozwala zupełnie swobodnie nosić je na co dzień. Wiele z nich to po prostu ładnie wyglądające materiały, ciekawe, staranne wykończenia którym zawsze towarzyszy wygoda!

Powiedz nam dokąd się wybierasz i jakie masz oczekiwania, a dobierzemy najodpowiedniejszy model!