Kijki trailowe

Kijki trailowe stały się podstawowym elementem wyposażenia biegaczy długodystansowych i dzielnie towarzyszą im na dziesiątkach a nawet setkach kilometrów tras biegów terenowych i górskich.  Zbieranie w trasę  kijków biegowych to nie moda, ale lepsza równowaga i stabilizacja biegacza, odciążenie kolan i kręgosłupa, które już i tak podlegają znacznym obciążeniom i wysiłkowi podczas wielogodzinnych biegów, poprzedzanych wielogodzinnymi  treningami.

Na bieg szukamy jak najlżejszych modeli kijów do biegania, najlżejsze modele to kijki karbonowe z bardzo lekkich włókien węglowych lub nieco cięższe ale nadal ważące niewiele wykonane z aluminium, takie modele kijków znajdziemy w ofercie marek Black Diamond lub Rockland.

-20%
Kije Black Diamond Distance Z
Produkt niedostępny

Kijki trailowe Black Diamond Distance Z składane w zetkę. W nowej wersji są o 30% sztywniejsze i bardziej wytrzymałe. Kijki rozkładamy i blokujemy jednym ruchem ręki równie łatwo poskładamy je z powrotem - wystarczy naciśnięcie guzika zwalniającego blokadę kijów. Ten typ kijków jest nieodzowny tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy ruszasz z plecakiem na szlak. Miękka piankowa rączka odprowadza wilgoć z dłoni abyś zawsze miał pewny chwyt
415,20 zł
519,00 zł
-20%
Kije Black Diamond Distance FLZ Z-Poles
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki typu Z-Pole o regulowanej długości, składane w zetkę, w nowej wersji są o 30% sztywniejsze, zyskały nowe wzmocnienia oraz większą wytrzymałość. Ten sposób regulacji kijków jest znacznie szybszy niż w przypadku kijków teleskopowych. Zatrzaski Flick Lock, obsługiwane jedną ręką stabilnie utrzymują ustaloną długość. Wykończenie rączki pianką EVA umożliwia pewny chwyt.
519,20 zł
649,00 zł
Wyprzedaż!-17%
Kije Black Diamond Distance Carbon Z
Wysyłamy w 24 godziny
Karbonowe kije trekkingowe o stałej długości składane w zetkę podobnie do sondy lawinowej. Ultralekkie kijki rozkładamy i blokujemy jednym szybkim ruchem ręki, równie łatwo składamy je z  powrotem. Nieodzowne wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy ruszasz z plecakiem na szlak. Uchwyt z pianki EVA odprowadza wilgoć od dłoni i zapewnia pewny chwyt.
472,27 zł
569,00 zł
Wyprzedaż!-17%
Kije Black Diamond Distance Carbon FLZ
Wysyłamy w 24 godziny

Ultralekkie kije trekkingowe z włókien węglowych o regulowanej długości, ustawianej poprzez zamknięcie blokady Flick Lock. Kijki zablokujemy w pozycji rozłożonej jednym przesunięciem górnej części, równie szybko złożymy je naciskając guzik i podnosząc pierwszy segment. Zaprojektowane do użytku w sportach, gdzie liczy się każdy gram sprzętu i szybkość. Kijki posiadają antypoślizgowy piankowy uchwyt.

 
546,97 zł
659,00 zł
-19%
Kije Black Diamond Distance FLZ
Wysyłamy w 24 godziny
Kije trekkingowe typu Z-Pole o regulowanej długości, składane w zetkę podobnie do sondy lawinowej. Ten sposób regulacji kijków jest znacznie szybszy niż w przypadku kijków teleskopowych. Zatrzaski Flick Lock, obsługiwane jedną ręką stabilnie utrzymują ustaloną długość kijka. Wykończenie rączki z pianki EVA umożliwia pewny chwyt, co jest szczególnie istotny przy operowaniu w wymagającym terenie.
420,39 zł
519,00 zł
-30%
Black Diamond Alpine FLZ 95-110
Wysyłamy w 24 godziny
Kije trekkingowe Black Diamond Alpine FLZ. Kijki trekkingowe typu Z-Pole składane podobnie do sondy lawinowej. Taki sposób składania kijków jest znacznie szybszy niż w przypadku kijków wysuwanych teleskopowo. Zatrzaski FlickLock obsługiwane jedną ręką stabilnie trzymają ustaloną długość kijków. Kijki 3 częściowe, o regulowanej długości, korkowe wykończenie rączki umożliwia pewny chwyt. Kijki idealne na trekkingowe lub skiturowe wyjścia w góry
451,50 zł
645,00 zł
Helinox Passport TL120 ultralekkie kije trekkingowe
Wysyłamy w 24 godziny

Wieloletnie doświadczenie marki Helinox związane z projektowaniem stabilnych, wytrzymałych i ultralekkich stelaży do ultralekkich i łatwych do poskładania mebli turystycznych wykorzystane zostało do zaprojektowania innowacyjnych kijków. Kije Helinox Passport TL120, o regulowanej długości, które sprawdzą się zarówno podczas trekkingów jak i jako kijki do biegów górskich to zupełnie nowa jakość.

Kije Helinox Passport TL 120 to niezwykle lekki i kompaktowy model. Kijki składamy i rozkładamy przy pomocy jednego przycisku. W piankowych uchwytach zintegrowany został system regulacji długości (109-120 cm).
659,99 zł
Helinox Passport TL115 ultralekkie kijki o stałej długości
Wysyłamy w 24 godziny
Wieloletnie doświadczenie marki Helinox związane z projektowaniem stabilnych, wytrzymałych i ultralekkich stelaży do ultralekkich i łatwych do poskładania mebli turystycznych wykorzystane zostało do zaprojektowania innowacyjnych kijków . Kije Helinox Passport TL115 o stałej długości, które sprawdzą się zarówno podczas trekkingów jak i jako kijki do biegów górskich to zupełnie nowa jakość.

Kije Helinox Passport TL 125 Melon to niezwykle lekki i kompaktowy model. Kijki składamy i rozkładamy przy pomocy jednego przycisku.
554,99 zł
Rockland Kije trekkingowe Rapid Carbo
Wysyłamy w 2 dni

Kijki trekkingowe Rockland Rapid Carbo zaprojektowane z myślą o miłośnikach pieszych wędrówek. Trzysegmentowe kijki z o lekkiej konstrukcji z włókna węglowego zapewnią lepszą stabilizację oraz komfort przemierzania wymagających szlaków. Używanie kijków trekkingowych w nierównym terenie zapewnia zmniejszenie obciążenia dla kolan i stawów, a także ułatwia wędrowanie nawet z ciężkim plecakiem.
271,99 zł
Rockland kije trekkingowe Rapid Alu
Wysyłamy w 2 dni

Kijki Rockland Rapid Alu pokochają miłośnicy pieszych wędrówek, ale nie tylko – ten model kijka będzie również odpowiedzią na potrzeby narciarza skiturowego.

 

Trzysegmentowe kijki z o wytrzymałej i stabilnej konstrukcji zapewnią lepszą stabilizację oraz komfort przemierzania wymagających szlaków. Używanie kijków trekkingowych w nierównym terenie to zmniejszenie obciążenia dla kolan i stawów, a także ułatwia wędrowanie nawet z ciężkim plecakiem.

 

Kijki posiadają długi piankowy uchwyt, oraz szybki i wygodny system regulowania długości poprzez zamykane jednym ruchem blokadki. Zatrzaskowy system blokowania działa w każdych warunkach i jest bardzo mocny. Klamry i śruby wykonano z aluminium co zwiększa ich trwałość.
152,99 zł
Kije trekkingowe Rockland Horizon Alu
Wysyłamy w 24 godziny

Lekkie i wytrzymałe kije trekkingowe Rockland Horizon Alu to wygoda wędrowania. Kijki wykonane z lekkiego, lecz wytrzymałego stopu (stop 7075).

Uchwyty kijków wykonane zostały z naturalnego korka, który działa antypoślizgowo, oraz posiada właściwości antybakteryjne. Jest również znacznie cieplejszy w niskich temperaturach niż plastik czy inne tworzywa.

Długość kijka regulowana jest za pomocą zatrzasków, dzięki czemu kijki utrzymują stałą długość na całym podejściu, nie wymagają ponownej regulacja ani dokręcania na szlaku.

Prosta konstrukcja kijka działa niezawodnie w każdych warunkach – nawet gdy pada deszcz lub kije zamarzają od wiatru, mokrego śniegu i mrozu.


152,99 zł
Wyprzedaż!-15%
Kijki Black Diamond Distance Carbon FLZ
Produkt niedostępny

Ultralekkie kije trekkingowe Black Diamond Distance Carbon FLZ z włókien węglowych o regulowanej długości, ustawianej poprzez zamknięcie blokady Flick Lock. Kijki zablokujemy w pozycji rozłożonej jednym przesunięciem górnej części, równie szybko złożymy je naciskając guzik i podnosząc pierwszy segment.
Kijki w nowej wersji zyskały wzmocnienia na łączeniach oraz w strefie blokady, są o 30% sztywniejsze niż poprzednia wersja tego modelu.
Zaprojektowane do użytku w sportach, gdzie liczy się każdy gram sprzętu i szybkość. Kijki posiadają antypoślizgowy piankowy uchwyt.
560,15 zł
659,00 zł

Kijki na biegi ultra powinny obok niskiej wagi mieć szybki i łatwy sposób składania i rozkładania oraz stabilną regulację długości, nie powinny skracać się używania na podejściu czy zbiegu pod naporem ciężaru ciała. Często głowimy się  jak przypiąć poskładane kijki do biegowego plecaka lub kamizelki, tak aby ni przeszkadzały w początkowej części trasy kiedy mogą być niepotrzebne.

 

W sklepie 3210sport.pl posiadamy szeroką ofertę akcesoriów do biegów terenowych i nawet bardzo wymagający ultrasi znajdą u nas odpowiadające im produkty. Wraz z rosnącym doświadczeniem biegacza i ilością startów na trasach biegów terenowych  lub górskich wielu biegaczy zmienia preferencja lub poszukuje nowych bardziej dostosowanych do siebie rozwiązań.

O tym że każdy doświadczony biegacz posiada różne modele biegowych skarpet i potrafi je dobrać do warunków nawet nie warto pisać, tak samo jak o ilości przetestowanych żeli energetycznych i innych biegowych niezbędników. Większość biegaczy posiada też na swoim wyposażeniu więcej niż jedną czołówkę do biegania bo przypadki się zdarzają, a mocny ultras jest zawsze na nie przygotowany!