Skarpety turystyczne

Skarpety turystyczne to niezbędne, a nawet podstawowe wyposażenie każdego podróżnika, biegacza, każdej osoby aktywnej fizycznie. Męskie skarpety turystyczne zapewniają stopie przede wszystkim komfort termiczny poprzez zatrzymywanie ciepła i odprowadzanie na zewnątrz nadmiaru wilgoci. Kolejną istotną cechą skarpet do turystyki górskiej jest odpowiednia amortyzacja; jest ona uzyskiwana poprzez zwiększenie ilości warstw lub gęstości włókien we właściwych strefach,  będzie ona zależała od trudności terenu, w jakim się poruszamy no i oczywiście dopasowaniu parametrów skarpet do butów trekkingowych lub sportowych.  Wśród skarpet produkowanych przez wiodących producentów takich jak Bridgedale czy Smartwool znajdziemy skarpety z naturalnej wełny merino, włókien bambusowych, czy też wytrzymałe skarpety z technicznych włókien syntetycznych.

Smartwool Mountaineering Extra Heavy Crew skarpety merino
119,90 zł
Ekstremalnie ciepłe męskie skarpety wyprawowe z wełny merino. Bardzo ciepła skarpeta turystyczna, przeznaczona do długich operacji w niskich temperaturach. Gruba warstwa włókien wzmacniająca skarpetę dodatkowo po całości zapewni komfort, ciepło, oraz suche stopy. Skarpeta po stronie wewnętrznej ma strukturę klasycznego frotte, co dodatkowo zatrzymuje ciepło przy skórze.
Smartwool PhD Outdoor Light Pattern Crew lekkie męskie skarpety z wełną merino
75,90 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Wygodne, średniej grubości, męskie skarpety z wełną merino. Oddychające, z płaskimi szwami na palcach i lekkim wzmocnieniem spodniej części stopy, te skarpety będą doskonałym partnerem podczas wędrówek i trekkingów w cieplejsze dni. Czterostopniowy system dopasowania do stopy sprawia, iż skarpety zawsze są na właściwym miejscu, strefy wentylacji odprowadzą nadmiar wilgoci.
Smartwool PHD Outdoor Medium Crew skarpety merino
84,90 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Wygodne, oddychające męskie skarpety turystyczne średniej grubości. Wyposażone w szereg rozwiązań, które komfortowo dopasowują  skarpetę do stopy (4 stopniowy system dopasowania), umożliwiają wentylację i odprowadzanie nadmiaru wilgoci (siateczkowe panele), oraz wzmacniają strefy najbardziej narażone na fizyczne zużycie (Reliawool). Skarpety trzysezonowe, na palcach posiadają płaskie szwy.
Smartwool Outdoor Light Crew męskie skarpety merino
74,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Klasyczne skarpety merino, świetnie sprawdzą się na wycieczce w góry, w trakcie długich marszów, biegów terenowych, a także podczas każdej aktywności fizycznej. 4-stopniowy system dopasowania oraz odpowiedni stopień rozciągliwości ściegu, trzyma skarpetę na miejscu i idealnie dopasowuje ją do stopy. Technologia RELIAWOOL™ niweluje w kluczowych miejsca możliwość przetarcia skarpety.
Bridgedale WoolFusion Trail Ultra Light
54,32 zł
67,90 zł -20%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Ultralekkie męskie skarpety Bridgedale WoolFusion Trail Ultra Light, w których będziesz czuł się komfortowo, nawet w czasie największych upałów. Są idealne na wielogodzinne marsze, lekki hiking, do biegania czy do jazdy na rowerze. Wełna użyta w skarpetach zapewnia transport wilgoci na zewnątrz, współpracując z lekkimi butami. Konstrukcja skarpet zapewnia komfort użytkowania. Płaskie szwy przy palcach nie powodują ucisku oraz ocierania.
Smartwool Mountaineering Extra Heavy Crew Sage/Black
96,90 zł
Dostępny produkt z innymi opcjami
Smartwool Mountaineering Extra Heavy Crew męskie skarpety wyprawowe z wełny merino. Bardzo ciepła skarpeta turystyczna, przeznaczona do długich operacji w niskich temperaturach. Gruba warstwa włókien wzmacniająca skarpetę dodatkowo po całości zapewni komfort, ciepło, oraz suche stopy. Skarpeta po stronie wewnętrznej ma strukturę klasycznego frotte, co dodatkowo zatrzymuje ciepło przy skórze.
Smartwool Trekking Heavy Crew
101,90 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Zimowy trekking i niska temperatura? Nie w Twoich butach, jeśli oczywiście założyłeś   skarpety Smartwool Trekking Heavy Crew z wełny merino. Skarpety posiadają wzmocnienie dodatkową warstwą włókien na całości, dzięki czemu zapewniają doskonałą amortyzację oraz izolację termiczną  Wewnętrzna strona skarpety ma fakturę miękkiego frotte, dzięki czemu użytkownik otrzymuje wyjątkową miękkość i wygodę. Komfortowe skarpety stworzone na długie operacje w niskich temperaturach.  
Smartwool Hiking Medium Crew
91,90 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Uniwersalne, męskie, oddychające skarpety turystyczne z wełny merino o gęstym splocie włókien. Smartwool Hiking Medium Crew to skarpety stworzone na całodzienne wycieczki w średnio wymagającym terenie górskim oraz krótkie wyprawy trekkingowe z plecakiem. Świetnie dopasowane do stopy, na palcach posiadają płaskie szwy. Wygodne, oddychające, zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.
Smartwool Hiking Liner Crew
62,91 zł
69,90 zł -10%
Wysyłamy w 24 godziny
Cienkie skarpety z wełny merino, oddychające, dobrze przylegające do stopy, minimalizują ryzyko powstawania otarć czy pęcherzy. Sprawdzą się zarówno na turystycznym szlaku w gorący dzień, jak i w miejskiej codzienności, gdyż z pozoru przypominają tradycyjną cienką skarpetę. Skarpety Hiking Liner możemy również ubrać jako pierwszą, cienką skarpetę pod grube skarpety przy niskiej temperaturze.  
Smartwool Hiking Light Crew
71,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Wielosezonowe męskie skarpety trekkingowe wełny merino. Średniej grubości skarpety, posiadają wzmocnienie spodniej części - pięta palce. Wzmocnienie stanowi dodatkowa warstwa włókien wełnianych o podwyższonej gęstości, co zwiększa amortyzację oraz zapobiega przetarciom na skarpetach wydłużając okres ich użytkowania.   
Bridgedale CoolFusion Run Speed Demon
70,11 zł
77,90 zł -10%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Skarpety biegowe Bridgedale CoolFusion Run Speed Demon, w których zastosowano konstrukcję strefową dla zapewnienia maksymalnego komfortu i ochrony biegacza. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu paneli skarpety łączą bardzo dobrą oddychalność z wygodą i amortyzacją
Bridgedale WoolFusion Summit
95,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Bardzo ciepłe męskie skarpety turystyczne, dostosowane do ciężkich zimowych warunków. Najwyższy poziom amortyzacji oraz termiki dadzą Ci najlepszą ochronę przed mrozem w czasie każdej ekspedycji. Doskonale również nadają się na zimowe trekkingi z pełnym bagażem na plecach. Gęste tkanie zapewnia dobre tłumienie drgań oraz jednocześnie determinuje najwyższy komfort termiczny.
Bridgedale WoolFusion Trail
53,93 zł
71,90 zł -25%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Lekkie męskie skarpety turystyczne idealne do wysokich butów.  Doskonale sprawdzą się podczas całodziennych wędrówek oraz trekkingu w "plusowych" temperaturach. Płaskie szwy przy palcach nie powodują ucisku oraz nieprzyjemnego ocierania. Wełna Thoug utrzymuje optymalny komfort termiczny, polipropylenowe włókna Endurofil™ nadają skarpetom wysokiej wytrzymałości na zużycie.  
Bridgedale WoolFusion Trail Light
55,71 zł
61,90 zł -10%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Męskie skarpety turystyczne z miękkiej, oddychającej wełny Thoug. Stworzone zostały do codziennego uprawiania sportu lub też hikingu przy wysokich temperaturach. Konstrukcja skarpet Bridgedale zapewnia nieprawdopodobny komfort użytkowania. Płaskie szwy przy palcach nie powodują ucisku oraz nieprzyjemnego ocierania. 
Bridgedale WoolFusion Trekker
81,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Męskie skarpety turystyczne o wysokim współczynniku amortyzacji.  Wełna Thoug utrzymuje optymalny komfort termiczny, dostosowany do intensywności wysiłku oraz pogody. Polipropylenowe włókna Endurofil™ podnoszą oddychalność i wytrzymałość na ścieranie podczas użytkowania oraz pielęgnacji. Dodatek elastycznych włókien Lycra jest gwarancją dobrego dopasowania do stopy i odporności na odkształcenia.
Bridgedale WoolFusion Trekker Junior
52,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Turystystyczne skarpety dziecięce i młodzieżowe, stworzone dla komfortu stopy najmłodszych podróżników. Dzięki odpowiedniej termoregulacji oraz wysokiemu współczynnikowi amortyzacji – świetnie sprawdzą zarówno podczas wędrówek w terenie jak i w czasie zabaw na śniegu.