Esbit

 

ESBIT – stworzone dla przetrwania

Niemiecki producent kuchenek i garnków turystycznych - firma ESBIT, założona w Hamburgu istnieje od 1936 roku - dziś jest zarządzana przez trzecie pokolenie właścicieli, którzy z pasją kultywują rodzinną tradycję. Fundamentem firmy jest szacunek dla dokonań klientów i partnerów biznesowych Esbit.

Przez prawie 80 lat swojego istnienia uzyskała reputację wiodącego producenta paliwa stałego, do tego stopnia, że tego typu produkty określa się mianem "paliwa typu Esbit".


Naturalną konsekwencją przewagi rynkowej w tej dziedzinie było poszerzenie oferty najpierw o kuchenki turystyczne, a później o garnki, menażki, naczynia, termosy, kubki termiczne oraz inne akcesoria biwakowe. Stało się to za sprawą szeregu innowacji, które wprowadzali współpracujący z Esbit inżynierowie. Wyposażenie biwakowe firmy Esbit produkowane jest z trwałych i niezawodnych materiałów: stali nierdzewnej, twardego, anodowanego aluminium lub ultralekkiego tytanu oraz wysokiej jakości tworzyw sztucznych odpornych na wysokie temperatury.

Marka Esbit jest rozpoznawana i ceniona przez użytkowników przede wszystkim ze względu na najwyższą jakość produkowanego sprzętu. Użytkownicy produktów Esbita to często ludzie, którzy stawiają przed sobą szczególne wyzwania i ambitne cele, mają zatem wysokie wymagania dotyczące niezawodności produktów i wyposażenia z jakiego korzystają.


Produkty Esbit dają poczucie bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku - można polegać na nich w każdych warunkach. Równie istotna jest także ich prostota, która sprawia, że są przyjazne dla użytkowników.

Z produktów Esbit korzystają jednostki wojskowe, służby ratownicze, międzynarodowe organizacje niosące pomoc na całym świecie, a także wymagający turyści, wspinacze i entuzjaści outdoor'u.

 

Esbit Grill 300
287,20 zł
359,00 zł -20%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Nie rezygnuj z grillowania gdziekolwiek się znajdujesz! Z niewielkim, przenośnym turystycznym grillem to łatwe. Specjalna, składana konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, umożliwia  łatwe rozkładanie oraz czyszczenie. Podstawka zapewnia doskonałą stabilizację na każdym podłożu. Ruszt może być zamocowany na trzech różnych wysokościach, a zdejmowanie go i zakładanie ułatwia chwytak.
Esbit Iso Vacuum Flask 0,5 litra
99,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Klasyczny termos ze stali nierdzewnej o pojemności 0,5 litra, Dla zapewnienia wygody użytkownika, termos wyposażono w 2 korki (korek wciskany i odkręcany) oraz 2 kubki. Dodatkowo, to co wyróżnia termos Esbit Iso Vacuum spośród innych, to warstwa miedzi, którą pokryte jest wnętrze termosu. Miedź posiada podobnie jak srebro działanie antybakteryjne i ułatwia utrzymanie termosu w czystości.
Esbit Iso Vacuum Flask 0,75 litra
109,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Klasyczny termos ze stali nierdzewnej o pojemności 0,75 litra. Dla zapewnienia wygody użytkownika, termos wyposażono w 2 korki (korek wciskany i odkręcany) oraz 2 kubki. Dodatkowo, to co wyróżnia termos Esbit Iso Vacuum spośród innych, to warstwa miedzi, którą pokryte jest wnętrze termosu. Miedź posiada podobnie jak srebro działanie antybakteryjne i ułatwia utrzymanie termosu w czystości.
Esbit Iso Vacuum Flask 1 litr
119,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Klasyczny termos ze stali nierdzewnej o pojemności 1 litra. Dla zapewnienia wygody użytkownika, termos wyposażono w 2 korki (korek wciskany i odkręcany) oraz 2 kubki. Dodatkowo, to co wyróżnia termos Esbit Iso Vacuum spośród innych, to warstwa miedzi, którą pokryte jest wnętrze termosu. Miedź posiada podobnie jak srebro działanie antybakteryjne i ułatwia utrzymanie termosu w czystości.
Esbit Mały palnik na kostki 6 x 14g
41,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Kuchenka turystyczna wykonana z galwanizowanej elektrolitycznie stali. Właśnie procesowi galwanizacji zawdzięcza ona swoją odporność na korozję i inne niszcząco działające na stal czynniki. Jej konstrukcja pozwala na przechowywanie wewnątrz złożonej kuchenki odpowiednich wkładów paliwowych. Ponadto jest ona tak zaprojektowana aby po rozłożeniu ścianek uzyskać rodzaj osłony przeciwwietrznej.  
Esbit Olive Vacuum Flask 1litr
107,91 zł
119,90 zł -10%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Oliwkowy termos o pojemności 1 litr, który z pewnością polubią wędkarze i myśliwi. Lekki szczelny, długo trzymający temperaturę. Kolor khaki. Termos posiada na zewnątrz antypoślizgową powłokę, nie wysunie się przypadkowo z dłoni. Termos posiada 3 wymienne korki: wciskany i zakręcany, oraz 2 kubki do picia. Możemy poczęstować gorącym  napojem towarzysza wycieczki.
Esbit stalowy bidon 0,8 litra
67,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Bidon wykonany jest z nierdzewnej stali, która nie chłonie smaków ani zapachów, stal nie zawiera również substancji, które mogłyby okazać się toksyczne jak w przypadku niektórych standardowych butelek z tworzyw. Bidon Esbit posiada dość szeroką szyjkę co dodatkowo ułatwia zarówno nalewanie płynów jak i utrzymanie czystości.