Esbit

Niemiecki producent najwyższej jakości wyposażenia kuchni biwakowej: w ofercie Esbita znajdziemy kuchenki turystyczne, a garnki, menażki, naczynia, termosy, również termosy obiadowe, kubki termiczne oraz inne akcesoria biwakowe. Kuchenki Esbit są produktami nietypowymi, działają one na paliwo stałe - kostki Esbit. Marka Esbit jest rozpoznawana i ceniona przez użytkowników przede wszystkim ze względu na najwyższą jakość produkowanego sprzętu. Użytkownicy produktów Esbita to często ludzie, którzy stawiają przed sobą szczególne wyzwania i ambitne cele, mają zatem wysokie wymagania dotyczące niezawodności produktów i wyposażenia z jakiego korzystają.

 

ESBIT – stworzone dla przetrwania

Niemiecki producent kuchenek i garnków turystycznych - firma ESBIT, założona w Hamburgu istnieje od 1936 roku - dziś jest zarządzana przez trzecie pokolenie właścicieli, którzy z pasją kultywują rodzinną tradycję. Fundamentem firmy jest szacunek dla dokonań klientów i partnerów biznesowych Esbit.

Przez prawie 80 lat swojego istnienia uzyskała reputację wiodącego producenta paliwa stałego, do tego stopnia, że tego typu produkty określa się mianem "paliwa typu Esbit".


Naturalną konsekwencją przewagi rynkowej w tej dziedzinie było poszerzenie oferty najpierw o kuchenki turystyczne, a później o garnki, menażki, naczynia, termosy, kubki termiczne oraz inne akcesoria biwakowe. Stało się to za sprawą szeregu innowacji, które wprowadzali współpracujący z Esbit inżynierowie. Wyposażenie biwakowe firmy Esbit produkowane jest z trwałych i niezawodnych materiałów: stali nierdzewnej, twardego, anodowanego aluminium lub ultralekkiego tytanu oraz wysokiej jakości tworzyw sztucznych odpornych na wysokie temperatury.

Marka Esbit jest rozpoznawana i ceniona przez użytkowników przede wszystkim ze względu na najwyższą jakość produkowanego sprzętu. Użytkownicy produktów Esbita to często ludzie, którzy stawiają przed sobą szczególne wyzwania i ambitne cele, mają zatem wysokie wymagania dotyczące niezawodności produktów i wyposażenia z jakiego korzystają.


Produkty Esbit dają poczucie bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku - można polegać na nich w każdych warunkach. Równie istotna jest także ich prostota, która sprawia, że są przyjazne dla użytkowników.

Z produktów Esbit korzystają jednostki wojskowe, służby ratownicze, międzynarodowe organizacje niosące pomoc na całym świecie, a także wymagający turyści, wspinacze i entuzjaści outdoor'u.