Katadyn

KATADYN – przemieniamy wodę w zdatną do picia

KATADYN to szwajcarski producent tabletek i filtrów do oczyszczania i uzdatniania wody pitnej. Korzenie firmy sięgają wynalazku profesora Alexandra Krause z Monachium, który w 1926 roku wykorzystał jony srebra do oczyszczenia bakteriologicznego wody. Wydarzenie to dało początek firmie, która została światowym liderem w dziedzinie produkcji środków do uzdatniania wody.

Preparaty KATADYN usuwają z wody bakterie, wirusy i pierwotniaki, czyniąc wodę zdatną do picia bez konieczności gotowania. W ofercie KATADYN znajdują się filtry do wody podzielone na 3 grupy:

- filtry z serii Endurance - oferują najwyższą niezawodność i trwałość, ich konstrukcja pozwala na uzyskanie najwyższej jakości wody w ekstremalnych warunkach,

- filtry z serii Backcountry - idealne na camping i wędrówki z plecakiem, lekkie i kompaktowe,

- filtry z serii Ultralight - najlżejsze filtry dostępne na rynku, idealne do użytku indywidualnego np. dla osób podróżujących służbowo.

Oprócz filtrów i bidonów służących do przygotowania wody pitnej w terenie, Katadyn produkuje również tabletki Micropur do dezynfekcji wody.

Produkty szwajcarskiej firmy przeznaczone są dla osób odpoczywających na łonie natury podczas wyjazdów turystycznych, survivalowych i żeglowania, na campingach, podczas innych aktywności outdoorowych, ale także do użytku domowego. Z jej oferty korzysta również wojsko oraz organizacje humanitarne.

Firma aktywnie działa na rzecz edukacji ekologicznej wszystkich grup wiekowych. W ramach  Four Corners School prowadzone są warsztaty, szkolenia i organizowane wyprawy, podczas których zarówno młodzież jak i nauczyciele uczą się obcowania z naturą, korzystania z jej dobrodziejstw oraz tego jak zdobytą wiedzę dalej przekazywać. Sponsoruje również różnego rodzaju wydarzenia użyczając swoich produktów.

Produkty KATADYN znane są praktycznie na całym świecie. Rocznie firma sprzedaje ponad 100.000 filtrów i 200.000 części do nich oraz ponad 10 milionów tabletek do uzdatniania wody.

 

Bidon z filtrem Katadyn BeFree 0,6L
189,00 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Innowacyjna miękka butelka 0,6L z wbudowanym filtrem do uzdatniania wody, sprawia, że ruszając w teren, przestajesz się zastanawiać, jak będziesz zdobywać wodę pitną. Miękki, składany bukłak wykonany z niezwykle wytrzymałego tworzywa został rozbudowany o filtr Katadyn EZ-Clean Membrane, który oczyszcza wodę z osadów, pierwotniaków i bakterii. Jeden wkład wystarcza na przefiltrowanie ok. 1000L wody
Katadyn BeFree Tactical 1L bidon z filtrem
238,28 zł
259,00 zł -8%
Wysyłamy w 24 godziny
Innowacyjna miękka butelka Katadyn BeFree Tactical 1L z filtrem do uzdatniania wody, sprawia, że ruszając w teren, przestajesz się zastanawiać, jak będziesz zdobywać wodę pitną. Miękki, składany bukłak wykonany z mocnego tworzywa został rozbudowany o filtr Katadyn EZ-Clean Membrane, który oczyszcza wodę z osadów, pierwotniaków i bakterii. Jeden wkład wystarcza na przefiltrowanie ok. 1000L wody
Katadyn My Bottle Purifier butelka z filtrem
231,20 zł
289,00 zł -20%
Dostępny produkt z innymi opcjami
Bidon z filtrem ViruPur dezynfekującym wodę pitną. Doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych, którzy w nieskrępowany sposób chcą cieszyć się podróżami lub spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu. Filtr węglowy eliminuje z zaczerpniętej wody bakterie, wirusy, pierwotniaki i cysty. Zmniejsza zawartość chloru i zanieczyszczeń chemicznych, oraz poprawia smak i zapach wody.
Katadyn Pocket
1 547,55 zł
1 629,00 zł -5%
Dostępność produktu 2-7 dni
Jedyny na rynku filtr z 20 letnią gwarancją producenta! Wykonany z najwyższej jakości materiałów, z myślą o stałym, intensywnym użytkowaniu, nawet w warunkach ekstremalnych. Filtr ceramiczny jest impregnowany jonami srebra, efektywnie oczyszcza wodę z bakterii i pierwotniaków.
Katadyn turystyczny filtr do wody Combi
1 099,00 zł
Filtr Katadyn Combi w procesie uzdatniania wody pitnej wykorzystuje filtrowanie za pomocą wkładki ceramicznej, która posiada dodatkowo impregnację jonami srebra, aby jeszcze skuteczniej oczyszczać wodę, oraz kartridża zawierającego wymienny filtr węglowy, który oczyszcza zanieczyszczenia chemiczne i poprawia smak przefiltrowanej wody.    
Katadyn Vario
559,00 zł
Dostępność produktu 2-7 dni
Inteligentny filtr o trzystopniowym procesie filtrowania. Usuwa z wody bakterie, pierwotniaki, cysty, glony, zarodniki, osady oraz wirusy związane z cząstkami o średnicy pow. 0,2 μm. Redukuje zawartość chemikaliów, poprawia smak i zapach.