Lista produktów marki Black Diamond

Black Diamond to amerykański producent najwyższej jakości sprzętu wspinaczkowego, narciarskiego, czołówek oraz najnowocześniejszych kijków trekkingowych.  Firma od 1957 roku projektuje, produkuje i wprowadza na rynek innowacyjne, technologicznie zaawansowane  produkty. Szeroka oferta najnowocześniejszego sprzętu górskiego tworzona jest przy współpracy z alpinistami, wspinaczami i narciarzami - najsurowszymi  krytykami istniejących rozwiązań.

Black Diamond – świat kręci się wokół wspinaczki i nart

Black Diamond to amerykański producent najwyższej jakości sprzętu wspinaczkowego, narciarskiego, czołówek oraz najnowocześniejszych kijków trekkingowych.  Firma od 1957 roku projektuje, produkuje i wprowadza na rynek innowacyjne, technologicznie zaawansowane  produkty. Szeroka oferta najnowocześniejszego sprzętu górskiego tworzona jest przy współpracy z alpinistami, wspinaczami i narciarzami - najsurowszymi  krytykami istniejących rozwiązań. Zarówno założyciele firmy jak i pracownicy mają doświadczenia w skale, lodzie i śniegu i to one popychają ich do działania, aby umożliwić innym ludziom realizowanie swoich pasji w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Działalność firmy to nie tylko produkcja i dostarczanie sprzętu pasjonatom sportów górskich.  Firma zarówno w swoich operacjach dba o zminimalizowanie wpływu na środowisko,  jak i propaguje filozofię  ochrony terenów górskich, kanionów czy ścianek przez miłośników gór i wspinaczki.

W szerokiej ofercie marki Black Diamond znajdziemy pełną ofertę sprzętu wspinaczkowego: kaski, uprzęże, karabinki, sprzęt narciarski, najbardziej zaawansowane technologicznie czołówki oraz kije trekkingowe w tym jedyne na rynku kijki z łatwym i szybkim systemem regulacji Flick Lock.

 

Black Diamond Alpine FLZ
464,40 zł
645,00 zł -28%
Wysyłamy w 24 godziny
Kije trekkingowe Black Diamond Alpine FLZ. Kijki trekkingowe typu Z-Pole składane podobnie do sondy lawinowej. Taki sposób składania kijków jest znacznie szybszy niż w przypadku kijków wysuwanych teleskopowo. Zatrzaski FlickLock obsługiwane jedną ręką stabilnie trzymają ustaloną długość kijków. Kijki 3 częściowe, o regulowanej długości, korkowe wykończenie rączki umożliwia pewny chwyt. Kijki idealne na trekkingowe lub skiturowe wyjścia w góry
Black Diamond ATC Guide przyrząd do asekuracji
99,22 zł
121,00 zł -18%
Wysyłamy w 24 godziny
Dobrze znany wspinaczom i lubiany przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Black Diamond ATC Guide. Konstrukcja przyrządu pozwala na płynne wydawanie lub wybieranie liny podczas asekuracji. Wpięcie specjalnego "ucha" w górne stanowisko umożliwi asekurację z góry dwóch osób. Przyrząd o dużej wytrzymałości użytkowej,  nawet po długim czasie użytkowania nie wycierają się na nim ostre krawędzie.
Black Diamond Cirque Shell
619,65 zł
729,00 zł -15%
Wysyłamy w 24 godziny
Znasz to uczucie pełnej swobody, wolności i braku skrępowania, kiedy nic cię nie ogranicza, nie krępuje ruchów? Z taką właśnie myślą zaprojetowany został męski softshell Black Diamond Cirque. Mocny materiał kurtki z przeciwdeszczową impregnacją to elastyczny w 4 kierunkach strecz, wysoce odporny na mechaniczne uszkodzenia, który pomoże Ci stawić czoła pogodzie. Powiększony kaptur pomieści kask.    
Black Diamond Dawn Patrol Shell
657,90 zł
774,00 zł -15%
Nawet jeśli masz plecak wypakowany sprzętem i mało miejsca, żeby jeszcze cokolwiek wcisnąć, kurtkę Black Diamond Dawn Patrol Shell zmieścisz na pewno. Kurtka z bardzo wytrzymałego na mechaniczne uszkodzenia, rozciągliwego w czterech kierunkach materiału  chroni przed wychłodzeniem przez wiatr oraz przemoczeniem przez niewielki deszcz. Pod kapturem kurtki zmieści się kask wspinaczkowy lub narciarski, a boczne kieszenie są umiejscowione tak aby można było z nich korzystać w uprzęży wspinaczkowej. Kurtka do użytku całorocznego, chroni przed pogodą, pozwala na pełen zakres ruchów.  
Black Diamond First Strike kije trekkingowe dla młodzieży
137,60 zł
172,00 zł -20%
Wysyłamy w 24 godziny
Młodzieżowe kijki trekkingowe lub narciarskie o regulowanej długości 66-110cm. Kijki teleskopowe 2-segmentowe, do całorocznego użytku zarówno jako kijki trekkingowe jak i narciarskie. Kijki posiadają wygodny i stabilny sposób regulacji długości FlickLock z pojedynczą zatrzaskiwaną blokadką, która sprawia, iż raz ustawiona długość kijka utrzyma się bez konieczności dokręcania czy poprawiania w międzyczasie
Black Diamond Frontpoint Gaiter Gore-Tex stuptuty
196,71 zł
237,00 zł -17%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Wysokie stuptuty Black Diamond Frontpoint GTX z membraną Gore-Tex. Dolna część ochraniaczy wykonana jest z bardzo grubego nylonu Ballistic, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz przetarcia, natomiast górna uszyta z 2-warstwowego oddychającego Gore-Tex. Mają dopasowany krój, który utrzymuje ochraniacze blisko butów i nogi. Stuptuty Frontpoint mają wyjątkowo wygodny sposób zakładania.
Black Diamond Gizmo - czołówka Led 60 lumenów biała
67,20 zł
84,00 zł -20%
Wysyłamy w 24 godziny
Kompaktowa czołówka ledowa Black Diamond Gizmo 60 Ultra White, przy maksymalnych ustawieniach zapewni do 60 lumenów natężenia światła. Wystarczy aby zrobić porządek w słabo oświetlonym garażu jak i wrócić z przejażdżki rowerowej po zmierzchu. Latarkę o smukłym kształcie łatwo schowamy do bocznej kieszeni plecaka czy kieszonki przy rękawicach. Wygodnie ustawimy tryb świecenia od pełnego natężenia poprzez przyciemnione aż do migania.
Black Diamond Gizmo - czołówka Led 60 lumenów czarny
67,20 zł
84,00 zł -20%
Wysyłamy w 24 godziny
Kompaktowa czołówka ledowa Black Diamond 60 Gizmo Black, przy maksymalnych ustawieniach zapewni do 60 lumenów natężenia światła. Wystarczy aby zrobić porządek w słabo oświetlonym garażu jak i wrócić z przejażdżki rowerowej po zmierzchu. Latarkę o smukłym kształcie łatwo schowamy do bocznej kieszeni plecaka czy kieszonki przy rękawicach. Wygodnie ustawimy tryb świecenia od pełnego natężenia poprzez przyciemnione aż do migania.
Black Diamond Gizmo - czołówka Led 60 lumenów niebieski
67,20 zł
84,00 zł -20%
Wysyłamy w 24 godziny
Kompaktowa czołówka ledowa Black Diamond Gizmo 60 Blue, przy maksymalnych ustawieniach zapewni do 60 lumenów natężenia światła. Wystarczy aby zrobić porządek w słabo oświetlonym garażu jak i wrócić z przejażdżki rowerowej po zmierzchu. Latarkę o smukłym kształcie łatwo schowamy do bocznej kieszeni plecaka czy kieszonki przy rękawicach. Wygodnie ustawimy tryb świecenia od pełnego natężenia poprzez przyciemnione aż do migania.
Black Diamond Half Dome kask wspinaczkowy
168,00 zł
239,00 zł -71,00 zł
Dostępny produkt z innymi opcjami
Ergonomicznie wyprofilowany i niezwykle lekki kask wspinaczkowy, przeznaczony do wszystkich typów wspinaczki. Konstrukcja kasku zapewnia doskonałą ochronę głowy, efektywny system otworów wentylacyjnych pozwoli na odprowadzenie nadmiaru ciepła. Kask Black Diamond Half Dome za pomocą systemów regulacji dopasujemy do obwodu głowy oraz obwodu zapięcia pod brodą. Do zewnętrznych zaczepów możemy wpiąć czołówkę.
Black Diamond Kids Tracer kask dziecięcy
215,20 zł
269,00 zł -20%
Wysyłamy w 24 godziny
Dziecięcy kask wspinaczkowy odpowiedni dla ochrony małej dziecięcej głowy podczas zmagań na ściance czy w skałkach. Zewnętrzna powłoka wykonana z poliwęglanu natomiast od wewnątrz głowę ochrania miękka, amortyzująca pianka. Kask Kids Tracer jest bardzo lekki, doskonale wyprofilowany, do wyregulowania pasków wystarczy jedna ręka.