Bridgedale

BRIDGEDALE – pełna koncentracja na jakości

Bridgedale to światowy lider w produkcji technicznych skarpet do wędrówek, turystyki górskiej, biegania, narciarskich, a także wygodnych codziennych skarpet. Unikalna technologia łączenia włókien wełnianych z technicznymi włóknami syntetycznymi   gwarantuje użytkownikom skarpet tej marki bezkompromisowy komfort noszenia i trwałość produktów.

Firma, której siedziba mieści się  w Newtownards, niedaleko Belfastu w Irlandii Północnej, od ponad 90 lat zajmuje się produkcją skarpet. Pierwszymi produktami fabryki były - robione na drutach - skarpety dla armii. Dziś Bridgedale szczyci się produkcją najwyższej jakości komfortowych, oddychających skarpet przeznaczonych głównie dla entuzjastów aktywnego wypoczynku.

W trosce o utrzymanie jak najwyższej jakości produktów  firma nieustannie inwestuje w najnowsze technologie, maszyny dziewiarskie i wykończeniowe. Każda para skarpet Bridgedale przechodzi szereg procesów kontroli, a na etapie pakowania jest jeszcze sprawdzana ręcznie, dla zapewnienia najwyższych standardów jakości.

Firma, której siedziba mieści się  w Newtownards, niedaleko Belfastu w Irlandii Północnej, od ponad 90 lat zajmuje się produkcją skarpet. Pierwszymi produktami fabryki były - robione na drutach - skarpety dla armii. Dziś Bridgedale szczyci się produkcją najwyższej jakości komfortowych, oddychających skarpet przeznaczonych głównie dla entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Lata pracy i doświadczeń zaowocowały opracowaniem  unikalnej technologii WoolFusion, która wyróżnia irlandzką firmę spośród innych marek. Technologia WoolFusion polega na specjalnym sposobie łączenia włókien naturalnych: wełny Merino i Tough (New Wool) z mikrowłóknami technicznymi takimi jak Coolmax czy Endurofil. Ta wyjątkowa metoda pozwala osiągnąć ponadprzeciętną trwałość nawet intensywnie użytkowanych skarpet.  Najnowszym dziełem inżynierów jest „Bridgedale’s Viscose from Bamboo”. To połączenie jedwabiście miękkiej przędzy z bambusa oraz włókien Coolmax, zapewnia nadzwyczajny efekt chłodzenia stóp poprzez szybkie odparowywanie wilgoci, a skarpety z włóknem bambusa zapewniają użytkownikom komfort  w czasie wysokich temperatur powietrza.  

Obok wspomnianych technologii, komfort użytkowania produktów Bridgedale podnoszony jest przez zastosowanie takich rozwiązań jak: płaskie szwy przy palcach, czy bezuciskowe ściągacze utrzymujące skarpetę na miejscu nawet w czasie wielogodzinnego uprawiania sportu lub innej aktywności.

 W 2012 roku firma odświeżyła wygląd marki, opakowań, strony internetowej i punktów sprzedaży. Opakowania zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ilość odpadów o 40% co stanowi jeden z przejawów troski o środowisko naturalne. 

-30%
Bridgedale Backpacker
Dostępny produkt z innymi opcjami

Jeżeli Twoją pasją jest wędrowanie po górskich szlakach z pełnym ekwipunkiem na plecach, to z pewnością Twoje stopy potrzebują skarpet zapewniających wysoki komfort i świetną amortyzację – w tym przypadku Bridgedale Backpacker to właściwy wybór. Bardzo ciepłe skarpety unisex do wysokich butów trekkingowych ochronią Twoje stopy nawet na bardzo długich podejściach.
41,23 zł
58,90 zł
Bridgedale Bamboo Crew Lady
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Skarpety damskie z włóknami bambusowymi. Dedykowane do codziennego użytku, na terenowe marsze i wszędzie, gdzie spodziewasz się wyższych temperatur. Są niezastąpione w czasie letnich, wiosennych i jesiennych podróży. Połączenie włókien Bamboo wraz z włóknami Coolmax®, daje doskonałą ochronę przed potem, zapewniając całkowitą świeżość oraz najwyższy poziom ochrony antybakteryjnej.
-30%
Bridgedale Bamboo Hiker Lady
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Damskie skarpety o wszechstronnym zastosowaniu z włóknami bambusowymi. Dedykowane do codziennego, wielogodzinnego użytkowania przy wyższych temperaturach. Staną się niezastąpione w czasie trekkingów od wiosny, aż do jesieni. Połączenie włókien Bamboo wraz z włóknami Coolmax®, daje doskonałą ochronę przed potem, zapewniając całkowitą świeżość oraz najwyższy poziom ochrony antybakteryjnej.
 
48,93 zł
69,90 zł
Bridgedale Bamboo Lo Lady
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Niskie damskie skarpet z dodatkiem włókien bambusowych, dla entuzjastek górskiej przygody. Seria bamboo jest dedykowana do codziennego użytku, na terenowe marsze i wszędzie, gdzie spodziewasz się wyższych temperatur. Połączenie włókien Bamboo wraz z włóknami Coolmax®, daje doskonałą ochronę przed potem, zapewniając całkowitą świeżość oraz najwyższy poziom ochrony antybakteryjnej.
-10%
Bridgedale CoolFusion Run Speed Demon
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Skarpety biegowe Bridgedale CoolFusion Run Speed Demon, w których zastosowano konstrukcję strefową dla zapewnienia maksymalnego komfortu i ochrony biegacza. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu paneli skarpety łączą bardzo dobrą oddychalność z wygodą i amortyzacją
70,11 zł
77,90 zł
Bridgedale Coolmax Liner Lady (2 pary)
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Damska cienka skarpeta - wkładka Coolmax Liner dzięki połączeniu włókien Coolmax z włóknami Endurofil błyskawicznie odprowadza wilgoć od skóry. Skarpeta-wkładka może być noszona zarówno jako wewnętrzna skarpetka pod grube skarpety, lub jako cienkie skarpety jeśli nie spakowaliśmy do plecaka skarpetek na cieplejsze warunki. Zabezpieczają przed rozwojem bakterii, są antyalergiczne.
-30%
Bridgedale Essential Trekker
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Wytrzymałe, ciepłe i wygodne męskie skarpety, które zostały wykonane z połączenia wełny Thoug i wytrzymałego Endurofil™. Dzięki dobrej termice i wysokiemu współczynnikowi amortyzacji zapewniają niezmienny komfort z każdym kilometrem i kolejną godziną noszenia. Skarpety Essential Trekker idealnie sprawdzają się podczas całorocznego użytkowania. 
52,43 zł
74,90 zł
-15%
Bridgedale Explorer Heavyweight Merino Comfort
Dostępny produkt z innymi opcjami

Bridgedale Explorer Heavyweight Boot to bardzo ciepłe męskie skarpety z wełną merino do wysokich butów trekkingowych. Skarpety bardzo dobrze sprawdzą się  podczas zimowych trekkingów lub wypraw w rejony o niskich temperaturach. Skarpety posiadają wygodną, gęsto tkaną amortyzację pod całą stopą, okolicą palców, oraz ścięgna Achillesa, zapobiegając otarciom spowodowanym przez buty. Połączenie wełny merino z włóknami Coolmax sprawia, iż będą one dobrze oddychać i szybko wysychać. Dodatek lycry pomoże w dobrym dopasowaniu do stopy i zapobiegnie przesuwaniu skarpety podczas marszu. W skarpetach Heavyweight zastosowano płaskie łączenia szwów.
81,52 zł
95,90 zł
-20%
Bridgedale Explorer Heavyweight Merino Performance Boot
Dostępny produkt z innymi opcjami

Bridgedale Explorer Heavyweight Boot Merino Performance to bardzo ciepłe męskie skarpety z wełną merino do wysokich butów trekkingowych. Skarpety idealne na trekkingi w ekstremalnie zimowych warunkach lub wypraw w rejony o niskich temperaturach.
Skarpety Bridgedale Explorer posiadają wygodną, gęsto tkaną amortyzację pod całą podeszwą stopy, okolicą palców, oraz ścięgna Achillesa, zapobiegając otarciom spowodowanym przez buty. Dzięki połączeniu wełny merino z czystą żywą wełną skarpety będą one dobrze oddychać i szybko wysychać, zapewniając jednocześnie wyjątkowo miękką amortyzację.
Dodatek elastycznej lycry pomoże wlepszym dopasowaniu do stopy i zapobiegnie przesuwaniu skarpety podczas marszu. W skarpetach Explorer Heavyweight zastosowano płaskie łączenia szwów aby zapobiec urazom.
91,99 zł
114,99 zł
-20%
Bridgedale Hike Lightweight Boot Coolmax Performance
Dostępny produkt z innymi opcjami

Męskie skarpety turystyczne stworzone na długie wędrówki w lżejszych butach trekkingowych w wysokich temperaturach. Zapewniają stopom optymalną termoregulację. W skarpetach połączono efektywnie odprowadzające wilgoć włókna Coolmax z wytrzymałym nylonem oraz elastyczną lycrą. Na dolnej części stopy znajdziemy dodatkowe warstwy włókien odpowiedzialnych za optymalną amortyzację za wygodę w strefie palców odpowiadają  płasko łączone szwy. Specjalnie zaprojektowane strefy w śródstopiu i stawie skokowym utrzymują skarpetę w miejscu i nie pozwalają jej się zsuwać ze stopy. Skarpety Bridgedale Hike Lightweight oprócz „chłodnej i suchej stopy” w gorący dzień gwarantują wysoką wytrzymałość na przetarcie a także optymalną amortyzację.
57,44 zł
71,80 zł
-20%
Bridgedale Hike Lightweight Boot Coolmax Performance Lady
Wysyłamy w 24 godziny

Damskie skarpety turystyczne stworzone na długie wędrówki w lżejszych butach trekkingowych w wysokich temperaturach. Zapewniają  one damskim stopom optymalną termoregulację. W skarpetach połączono efektywnie odprowadzające wilgoć włókna Coolmax z wytrzymałym nylonem oraz elastyczną lycrą. Na dolnej części stopy znajdziemy dodatkowe warstwy włókien odpowiedzialnych za optymalną amortyzację za wygodę w strefie palców odpowiadają  płasko łączone szwy. Specjalnie zaprojektowane strefy w śródstopiu i stawie skokowym utrzymują skarpetę w miejscu i nie pozwalają jej się zsuwać ze stopy. Skarpety Bridgedale Hike Lightweight oprócz „chłodnej i suchej stopy” w gorący dzień gwarantują wysoką wytrzymałość na przetarcie a także optymalną amortyzację.
57,44 zł
71,80 zł
-18%
Bridgedale Hike Lightweight Boot Merino Comfort
Wysyłamy w 24 godziny

Skarpety Bridgedale Hike Lightweight Merino Comfort jest to odświeżona wersja popularnego modelu Bridgedale Woolfusion Trail. Męskie skarpety turystyczne zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu i ochrony podczas wędrówek w wyższych temperaturach.
 
Pod całą stopą znajdziemy uiarkowaną amortyzację w postaci dodatkowej warstwy włókien, podciągniętą aż na Achillesa, aby chronić nogę przed otarciami spowodowanymi pracą cholewki buta. Materiał w strefie palców łączony jest na płasko.
Połączenie włókien naturalnej wełny merino z wysoką zawartością syntetycznych włókien Coolmax sprawiają, że skarpeta bardzo szybko odparowuje wilgoć na zewnątrz i jest znacznie trwalsza w użytkowaniu. Dodatek włókien lycry sprawia, iż skarpeta jest elastyczna i dopasowuje się do stopy.
70,44 zł
85,90 zł
-20%
Bridgedale Hike Lightweight Endurance Merino Pattern
Wysyłamy w 24 godziny

Kolorowe, kraciaste, męskie skarpety turystyczne Bridgedale Hike Lightweight Merino Endurance o dość uniwersalnym przeznaczeniu. Skarpety które wystarczą na 3 – sezonowe trekkingi, wyprawy czy wycieczki, odpowiednie umiarkowanych temperatur i warunków. Skarpety posiadają amortyzację na średnim poziomie rozmieszczoną głównie w strefie pięty i palców, oraz pod śródstopiem.
W skarpetach połączono wysoką zawartość wełny oraz wełny merino  z włóknami syntetycznymi dzięki czemu skarpeta lepiej oddycha i jest bardzo trwała, przetrzyma liczne wędrówki i częste pranie.
Dobre dopasowanie skarpety do stopy zapewniają wyprofilowane pięty, lekki ściągacz w rejonie podbicia stopy. W skarpetach zastosowano płaskie łączenia szwów.
65,52 zł
81,90 zł
-20%
Bridgedale Hike MidWeight Boot Merino Comfort
Wysyłamy w 24 godziny

Skarpety Bridgedale Hike Merino Comfort jest to odświeżona wersja popularnego modelu Bridgedale Trekker. Ciepłe męskie skarpety turystyczne zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wygody i komfortu nawet podczas na całodziennych a nawet wielodniowych wędrówek.

Pod całą stopą znajdziemy mocną amortyzację wykonaną w postaci naniesienia dodatkowej miękkiej warstwy włókien, podciągniętą aż na Achillesa, aby chronić nogę przed otarciami spowodowanymi pracą cholewki buta. materiał w strefie palców łączony jest na płasko.

Połączenie włókien naturalnej wełny merino z syntetycznymi włóknami Coolmax oraz poliamidu sprawiają, że skarpeta szybciej odparowuje wilgoć i jest znacznie trwalsza w użytkowaniu. Dodatek włókien lycry sprawia, iż skarpeta jest elastyczna i dopasowuje się do stopy.

76,72 zł
95,90 zł
-20%
Bridgedale Hike MidWeight Boot Merino Endurance Patttern
Wysyłamy w 24 godziny

Męskie wzorzyste skarpety turystyczne o średniej grubości. Zaprojektowane na całodzienne a nawet wielodniowe wędrówki. Zróżnicowane strefy amortyzacji w chronią stopę podczas noszenia wysokich butów. Połączenie włókien wełny oraz merino dzięki naturalnym właściwościom włókien zapewnia optymalną termoregulację. Technologia oplatania włókien Endurofil™ włóknami wełny podnosi wytrzymałość skarpet.
74,32 zł
92,90 zł
-15%
Bridgedale Hike Midweight Lady Merino Comfort
Wysyłamy w 24 godziny
Całoroczne damskie skarpety turystyczne Bridgedale Hike Midweight Merino Comfort z bardzo dobrą amortyzacją całej stopy, które doskonale oddychają. Na bazie elastycznej lycry połączono włókna naturalnej wełny merino, cenionej ze względu nas właściwości antybakteryjne oraz termoaktywne. Włókna merino połączono z włóknami Coolmax, które szybciej transportują wilgoć na zewnątrz od stopy, a skarpety będą trwalsze w użytkowaniu.Skarpety posiadają system efektywnego dopasowania do stopy: lekki ściągacz na łuku stopy, zapobiega przesuwaniu oraz górną część która nie powoduje ucisku na łydkę. Skarpeta posiada płasko łączone szwy na palcach, oraz profilowaną trójwymiarowo piętę, nawet po wielokrotnym praniu zachowa kształt i elastyczność. Skarpety to nowa wersja modelu Merinofusion Trekker.
76,42 zł
89,90 zł
-15%
Bridgedale Hike Midweight Merino Performance
Dostępny produkt z innymi opcjami
Całoroczne męskie skarpety turystyczne Bridgedale Hike Midweight Merino Comfort z bardzo dobrą amortyzacją całej stopy, które doskonale oddychają. Na bazie elastycznej lycry połączono włókna naturalnej wełny merino, cenionej ze względu nas właściwości antybakteryjne oraz termoaktywne. Włókna merino połączono z włóknami Coolmax, które szybciej transportują wilgoć na zewnątrz od stopy, a skarpety będą trwalsze w użytkowaniu.

Nowa odsłona skarpet znanych jako Bridgedale Trekker posiadają system efektywnego dopasowania do stopy: lekki ściągacz na łuku stopy, zapobiega przesuwaniu oraz górną część która nie powoduje ucisku na łydkę.

Skarpeta posiada płasko łączone szwy na palcach, oraz profilowaną trójwymiarowo piętę, nawet po wielokrotnym praniu zachowa kształt i elastyczność.
76,42 zł
89,90 zł
-20%
Bridgedale Hike MW Boot Merino Performance
Wysyłamy w 24 godziny

Męskie skarpety turystyczne o średniej grubości. Zaprojektowane na całodzienne a nawet wielodniowe wędrówki. Zróżnicowane strefy amortyzacji w różny sposób chronią stopę podczas noszenia wysokich butów. Połączenie włókien wełny oraz merino dzięki naturalnym właściwościom włókien zapewnia optymalną termoregulację. Technologia oplatania włókien Endurofil™ włóknami wełny podnosi wytrzymałość skarpet.

74,32 zł
92,90 zł