Lista produktów marki Bridgedale

Bridgedale to światowy lider w produkcji technicznych skarpet do wędrówek, turystyki górskiej, biegania, narciarskich, a także wygodnych codziennych skarpet. Unikalna technologia łączenia włókien wełnianych z technicznymi włóknami syntetycznymi   gwarantuje użytkownikom skarpet tej marki bezkompromisowy komfort noszenia i trwałość produktów. Lata pracy i doświadczeń zaowocowały opracowaniem  unikalnej technologii WoolFusion, która wyróżnia irlandzką firmę spośród innych marek. Technologia WoolFusion polega na specjalnym sposobie łączenia włókien naturalnych: wełny Merino i Tough (New Wool) z mikrowłóknami technicznymi takimi jak Coolmax czy Endurofil.

BRIDGEDALE – pełna koncentracja na jakości

Bridgedale to światowy lider w produkcji technicznych skarpet do wędrówek, turystyki górskiej, biegania, narciarskich, a także wygodnych codziennych skarpet. Unikalna technologia łączenia włókien wełnianych z technicznymi włóknami syntetycznymi   gwarantuje użytkownikom skarpet tej marki bezkompromisowy komfort noszenia i trwałość produktów.

Firma, której siedziba mieści się  w Newtownards, niedaleko Belfastu w Irlandii Północnej, od ponad 90 lat zajmuje się produkcją skarpet. Pierwszymi produktami fabryki były - robione na drutach - skarpety dla armii. Dziś Bridgedale szczyci się produkcją najwyższej jakości komfortowych, oddychających skarpet przeznaczonych głównie dla entuzjastów aktywnego wypoczynku.

W trosce o utrzymanie jak najwyższej jakości produktów  firma nieustannie inwestuje w najnowsze technologie, maszyny dziewiarskie i wykończeniowe. Każda para skarpet Bridgedale przechodzi szereg procesów kontroli, a na etapie pakowania jest jeszcze sprawdzana ręcznie, dla zapewnienia najwyższych standardów jakości.

Firma, której siedziba mieści się  w Newtownards, niedaleko Belfastu w Irlandii Północnej, od ponad 90 lat zajmuje się produkcją skarpet. Pierwszymi produktami fabryki były - robione na drutach - skarpety dla armii. Dziś Bridgedale szczyci się produkcją najwyższej jakości komfortowych, oddychających skarpet przeznaczonych głównie dla entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Lata pracy i doświadczeń zaowocowały opracowaniem  unikalnej technologii WoolFusion, która wyróżnia irlandzką firmę spośród innych marek. Technologia WoolFusion polega na specjalnym sposobie łączenia włókien naturalnych: wełny Merino i Tough (New Wool) z mikrowłóknami technicznymi takimi jak Coolmax czy Endurofil. Ta wyjątkowa metoda pozwala osiągnąć ponadprzeciętną trwałość nawet intensywnie użytkowanych skarpet.  Najnowszym dziełem inżynierów jest „Bridgedale’s Viscose from Bamboo”. To połączenie jedwabiście miękkiej przędzy z bambusa oraz włókien Coolmax, zapewnia nadzwyczajny efekt chłodzenia stóp poprzez szybkie odparowywanie wilgoci, a skarpety z włóknem bambusa zapewniają użytkownikom komfort  w czasie wysokich temperatur powietrza.  

Obok wspomnianych technologii, komfort użytkowania produktów Bridgedale podnoszony jest przez zastosowanie takich rozwiązań jak: płaskie szwy przy palcach, czy bezuciskowe ściągacze utrzymujące skarpetę na miejscu nawet w czasie wielogodzinnego uprawiania sportu lub innej aktywności.

 W 2012 roku firma odświeżyła wygląd marki, opakowań, strony internetowej i punktów sprzedaży. Opakowania zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ilość odpadów o 40% co stanowi jeden z przejawów troski o środowisko naturalne. 

Bridgedale Backpacker
58,90 zł
Dostępny produkt z innymi opcjami
Jeżeli Twoją pasją jest wędrowanie po górskich szlakach z pełnym ekwipunkiem na plecach, to z pewnością Twoje stopy potrzebują skarpet zapewniających wysoki komfort i świetną amortyzację – w tym przypadku Bridgedale Backpacker to właściwy wybór. Bardzo ciepłe skarpety unisex do wysokich butów trekkingowych ochronią Twoje stopy nawet na bardzo długich podejściach.
Bridgedale Bamboo Crew Lady
60,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Skarpety damskie z włóknami bambusowymi. Dedykowane do codziennego użytku, na terenowe marsze i wszędzie, gdzie spodziewasz się wyższych temperatur. Są niezastąpione w czasie letnich, wiosennych i jesiennych podróży. Połączenie włókien Bamboo wraz z włóknami Coolmax®, daje doskonałą ochronę przed potem, zapewniając całkowitą świeżość oraz najwyższy poziom ochrony antybakteryjnej.
Bridgedale Bamboo Hiker Lady
59,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Damskie skarpety o wszechstronnym zastosowaniu z włóknami bambusowymi. Dedykowane do codziennego, wielogodzinnego użytkowania przy wyższych temperaturach. Staną się niezastąpione w czasie trekkingów od wiosny, aż do jesieni. Połączenie włókien Bamboo wraz z włóknami Coolmax®, daje doskonałą ochronę przed potem, zapewniając całkowitą świeżość oraz najwyższy poziom ochrony antybakteryjnej.  
Bridgedale Bamboo Lo Lady
53,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Niskie damskie skarpet z dodatkiem włókien bambusowych, dla entuzjastek górskiej przygody. Seria bamboo jest dedykowana do codziennego użytku, na terenowe marsze i wszędzie, gdzie spodziewasz się wyższych temperatur. Połączenie włókien Bamboo wraz z włóknami Coolmax®, daje doskonałą ochronę przed potem, zapewniając całkowitą świeżość oraz najwyższy poziom ochrony antybakteryjnej.
Bridgedale CoolFusion Run Speed Demon
77,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Skarpety biegowe Bridgedale CoolFusion Run Speed Demon, w których zastosowano konstrukcję strefową dla zapewnienia maksymalnego komfortu i ochrony biegacza. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu paneli skarpety łączą bardzo dobrą oddychalność z wygodą i amortyzacją
Bridgedale Coolmax Liner (2 pary)
81,90 zł
Obecnie brak w magazynie
Cienkie męskie skarpety, które dzięki połączeniu włókien Coolmax® wraz z włóknami Endurofil™ błyskawicznie odprowadzają wilgoć od skóry. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy nie spakowaliśmy do plecaka skarpetek na cieplejsze warunki. Wkładki zabezpieczają przed rozwojem bakterii, są antyalergicznie, a miękkie mikrowłókna chronią przed otarciami i pęcherzami.
Bridgedale Coolmax Liner Lady (2 pary)
81,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Skarpeta - wkładka Coolmax Liner dzięki połączeniu włókien Coolmax z włóknami Endurofil błyskawicznie odprowadza wilgoć od skóry. Skarpeta-wkładka może być noszona zarówno jako wewnętrzna skarpetka pod grube skarpety, lub jako cienkie skarpety jeśli nie spakowaliśmy do plecaka skarpetek na cieplejsze warunki. Zabezpieczają przed rozwojem bakterii, są antyalergiczne.
Bridgedale Essential Trekker
74,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Wytrzymałe, ciepłe i wygodne męskie skarpety, które zostały wykonane z połączenia wełny Thoug i wytrzymałego Endurofil™. Dzięki dobrej termice i wysokiemu współczynnikowi amortyzacji zapewniają niezmienny komfort z każdym kilometrem i kolejną godziną noszenia. Skarpety Essential Trekker idealnie sprawdzają się podczas całorocznego użytkowania. 
Bridgedale Hike Lightweight Boot Coolmax Performance Lady
64,62 zł
71,80 zł -10%
Wysyłamy w 24 godziny
Damskie skarpety turystyczne stworzone na długie wędrówki w lżejszych butach trekkingowych w wysokich temperaturach. Zapewniają  one damskim stopom optymalną termoregulację. W skarpetach połączono efektywnie odprowadzające wilgoć włókna Coolmax z wytrzymałym nylonem oraz elastyczną lycrą. Na dolnej części stopy znajdziemy dodatkowe warstwy włókien odpowiedzialnych za optymalną amortyzację za wygodę w strefie palców odpowiadają  płasko łączone szwy. Specjalnie zaprojektowane strefy w śródstopiu i stawie skokowym utrzymują skarpetę w miejscu i nie pozwalają jej się zsuwać ze stopy. Skarpety Bridgedale Hike Lightweight oprócz „chłodnej i suchej stopy” w gorący dzień gwarantują wysoką wytrzymałość na przetarcie a także optymalną amortyzację.
Bridgedale Hike Lightweigt Boot Coolmax Performance
64,62 zł
71,80 zł -10%
Wysyłamy w 24 godziny
Męskie skarpety turystyczne stworzone na długie wędrówki w lżejszych butach trekkingowych w wysokich temperaturach. Zapewniają stopom optymalną termoregulację. W skarpetach połączono efektywnie odprowadzające wilgoć włókna Coolmax z wytrzymałym nylonem oraz elastyczną lycrą. Na dolnej części stopy znajdziemy dodatkowe warstwy włókien odpowiedzialnych za optymalną amortyzację za wygodę w strefie palców odpowiadają  płasko łączone szwy. Specjalnie zaprojektowane strefy w śródstopiu i stawie skokowym utrzymują skarpetę w miejscu i nie pozwalają jej się zsuwać ze stopy. Skarpety Bridgedale Hike Lightweight oprócz „chłodnej i suchej stopy” w gorący dzień gwarantują wysoką wytrzymałość na przetarcie a także optymalną amortyzację.
Bridgedale Hike MW Boot Merino Endurance Patttern
83,61 zł
92,90 zł -10%
Wysyłamy w 24 godziny
Męskie wzorzyste skarpety turystyczne o średniej grubości. Zaprojektowane na całodzienne a nawet wielodniowe wędrówki. Zróżnicowane strefy amortyzacji w chronią stopę podczas noszenia wysokich butów. Połączenie włókien wełny oraz merino dzięki naturalnym właściwościom włókien zapewnia optymalną termoregulację. Technologia oplatania włókien Endurofil™ włóknami wełny podnosi wytrzymałość skarpet.
Bridgedale Hike MW Boot Merino Performance
83,61 zł
92,90 zł -10%
Wysyłamy w 24 godziny
Męskie skarpety turystyczne o średniej grubości. Zaprojektowane na całodzienne a nawet wielodniowe wędrówki. Zróżnicowane strefy amortyzacji w różny sposób chronią stopę podczas noszenia wysokich butów. Połączenie włókien wełny oraz merino dzięki naturalnym właściwościom włókien zapewnia optymalną termoregulację. Technologia oplatania włókien Endurofil™ włóknami wełny podnosi wytrzymałość skarpet.
Bridgedale Hike Ultra Light T2 Boot
71,80 zł
Męskie skarpety turystyczne w wersji ultralight. Skarpety na długie wędrówki w lżejszych butach trekkingowych w gorące dni. Skarpety doskonale oddychają chroniąc w ten sposób stopę oraz komfort wędrowca. W skarpetach wykorzystano własności efektywnie odprowadzających wilgoć włókien Coolmax, mocnego nylonu oraz elastycznej lycry. Sprawne odprowadzanie potu na zewnątrz, z dala od stopy zapobiega powstawaniu otarć, pęcherzy czy też odparzeń jakich można nabawić się wędrując w gorący dzień w spoconych skarpetach. Wysokość za kostkę sprawia, że materiał łatwiej odprowadzą pot poza buta. O pełen komfort użytkownika zadbają również amortyzacja w postaci dodatkowej warstwy frotte w strefie podeszwy oraz płasko łączone szwy.
Bridgedale Lady Hike MW Boot Merino Performance
83,61 zł
92,90 zł -10%
Wysyłamy w 24 godziny
Damskie skarpety turystyczne o średniej grubości. Zaprojektowane na całodzienne a nawet wielodniowe wędrówki. Zróżnicowane strefy amortyzacji w różny sposób chronią stopę podczas noszenia wysokich butów. Połączenie włókien wełny oraz merino dzięki naturalnym właściwościom włókien zapewnia optymalną termoregulację. Technologia oplatania włókien Endurofil™ włóknami wełny podnosi wytrzymałość skarpet
Bridgedale Lady Hike MW Boot Merino Performance Pattern
83,61 zł
92,90 zł -10%
Wysyłamy w 24 godziny
Wzorzyste damskie skarpety turystyczne o średniej grubości. Zaprojektowane na całodzienne a nawet wielodniowe wędrówki. Zróżnicowane strefy amortyzacji w chronią stopę podczas noszenia wysokich butów. Połączenie włókien wełny oraz merino dzięki naturalnym właściwościom włókien zapewnia optymalną termoregulację. Technologia oplatania włókien Endurofil™ włóknami wełny podnosi wytrzymałość skarpet.
Bridgedale Lady Hike Ultra Light T2 Boot
71,80 zł
Damskie skarpety turystyczne w wersji ultralight. Skarpety na długie wędrówki w lżejszych butach trekkingowych w gorące dni. Skarpety doskonale oddychają chroniąc w ten sposób stopę oraz komfort wędrowca. W skarpetach wykorzystano własności efektywnie odprowadzających wilgoć włókien Coolmax, mocnego nylonu oraz elastycznej lycry. Sprawne odprowadzanie potu na zewnątrz, z dala od stopy zapobiega powstawaniu otarć, pęcherzy czy też odparzeń jakich można nabawić się wędrując w gorący dzień w spoconych skarpetach. Wysokość za kostkę sprawia, że materiał łatwiej odprowadzą pot poza buta. O pełen komfort użytkownika zadbają również amortyzacja w postaci dodatkowej warstwy frotte w strefie podeszwy oraz płasko łączone szwy.