Silva

SILVA - Gwarantowana dokładność życia

 

SILVA - znana z niezrównanej dokładności produkowanych kompasów, marka stworzona przez Björna Kjellströma w 1946. Jest klasycznym przykładem na to, w jaki sposób przedsiębiorcza wizja, wynalazczość i młodzieńcza energia pozwalają uzyskać doskonałe wyniki.
Pomysł na kompasy Silva zrodził się z konieczności. Marsze i biegi na orientację z użyciem mapy i kompasu  zaczęły zyskiwać na popularności w kraju pochodzenia firmy – Szwecji.

W związku z tym starano się opracować lepsze wyposażenie dla uczestników, zwłaszcza lepsze kompasy.
Lutnik Gunnar Tillander wraz z trzema braćmi: Arvidem, Björnem i Alvarem Kjellströmami  zdali sobie sprawę z wartości i konieczności posiadania lepszych i bardziej niezawodnych kompasów i zaczęli takie projektować i produkować.
Nazwa "Silva", co oznacza „las” była bardzo trafna dla urządzeń niezbędnych do nawigacji. Na początku istnienia marki, wzrost popularności biegów na orientację pomógł zwiększyć sprzedaż kompasów i odwrotnie - wprowadzenie systemu Silva pomogło promować ten sport. Jednak założyciele firmy szybko zrozumieli, że największym sektorem rynku kompasów było środowisko myśliwych, harcerzy i innych specjalistów. Wkrótce zaczęto poszerzać gamę produktów o przeznaczone dla każdej z tych grup.
Marka Silva wspiera Leave No Trace - organizację non-profit, której celem jest promowanie i inspirowanie rekreacji na świeżym powietrzu poprzez edukację, badania i partnerstwo.
Od 1946 roku, kompasy marki Silva sprzedawane są w Stanach Zjednoczonych.

Gama produktów firmy rozciąga się od modeli dla początkujących turystów, poprzez myśliwych i harcerzy aż do podróżników, wspinaczy i innych profesjonalnych użytkowników.

 

Czołówka Silva Ninox
164,25 zł
219,00 zł -25%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Ninox™ to znakomita czołówka do użytku w najtrudniejszych warunkach. Wyposażona w diodę Power LED, dwie silne diody 5mm LED oraz jasną czerwoną diodę LED do zachowania widoczności w nocy. Ninox™ wyposażona w system Silva Intelligent Light®, który łączy szeroki strumień płynnego światła z długim snopem światła punktowego.
Silva Expedition
229,00 zł
Silva Expedition to kompas płytkowy wyposażony w wytrzymałą obudowę z tworzywa sztucznego Dryflex™, silikonowe podstawki do precyzyjnej pracy z mapą, odczepianą smyczkę, fluorescencyjne oznakowania również na igle magnetycznej, które pozwolą Ci pracować z kompasem nawet w ciemności, lupę, skale w mm i calach: 1:25 000, 1:50 000 oraz skale GPS.  
Silva Expedition S
329,00 zł
Silva Expedition S to kompas płytkowy wyposażony w wytrzymałą obudowę z tworzywa sztucznego Dryflex™, silikonowe podstawki do precyzyjnej pracy z mapą, odczepianą smyczkę, fluorescencyjne oznakowania również na igle magnetycznej, które pozwolą Ci pracować z kompasem nawet w ciemności, lupę, skale w mm i calach: 1:25 000, 1:50 000 oraz skalę GPS.
Silva Metro
58,00 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Mini kompas zaprojektowany z myślą o podróżnych szukających drogi w nowym mieście. Wskazuje północ, ułatwiając pracę z mapą lub GPS-em. Wyposażony w wytrzymałą gumową obudowę i karabinek umożliwiający przypięcie go do ubrania lub plecaka.
Silva NINOX CAMO
172,00 zł
215,00 zł -20%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Ninox™ Camo to znakomita czołówka do użytku w najtrudniejszych warunkach. Wyposażona w diodę Power LED, dwie silne diody 5mm LED oraz jasną czerwoną diodę LED do zachowania widoczności w nocy. Ninox™ wyposażona w system Silva Intelligent Light®, który łączy szeroki strumień płynnego światła z długim snopem światła punktowego.
Silva Otus
111,75 zł
149,00 zł -25%
Wytrzymała czołówka, zaprojektowana tak, aby sprostać zmiennym warunkom pogodowym, przydatna w każdej aktywności outdoorowej. Wyposażona jest w silne diody LED w kompaktowej obudowie. System przechowywania Cocoon™ zintegrowany z opaską czołówki pozwala na zwinięcie całej czołówki w poręczny pakuneczek.
Silva Ranger SL
149,00 zł
Mały, ale wszechstronny. Kompas Silva Ranger SL posiada wszystko, co powinna zawierać busola z lusterkiem do namiaru odwróconego, a także kilka ekstra dodatków: zegar słoneczny i możliwość przypięcia do odzieży. Ulubiony kompas myśliwych! Doskonały jako kompas rezerwowy.