Kurtki primaloft męskie

Nowa technologia, która pojawiła się w odzieży turystycznej bardzo szybko została entuzjastycznie przyjęta przez użytkowników. Hybrydowe kurtki męskie, czy rękawice ocieplane właśnie syntetycznym puchem, zyskały wielu zwolenników.

W ostatnich latach puch naturalny zyskał poważnego konkurenta w postaci puchu syntetycznego - Primaloft. Każde pojedyncze włókno Primaloft zostało poddane impregnacji hydrofobowej, co sprawia, że oprócz wszystkich zalet puchu naturalnego puch syntetyczny posiada dodatkową: nie nasiąka wilgocią, a kurtki nim ocieplone będą zachowywać właściwości termiczne nawet jeśli zmoczy je deszcz. Kurtki hybrydowe, ocieplane Primaloft są lekkie, nie zajmują wiele miejsca w plecaku, ale niewielkim rozmiarze kryje się duża dawka ciepła.

Berghaus Torridon II dwustronna męska kurtka puchowa
489,30 zł
699,00 zł -30%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Berghaus Torridon II męski dwustronny sweter puchowy, w którym zastosowano ocieplenie dostosowane do mapy ludzkiego ciała. Ramiona i boki kurtki ocieplone są syntetycznym wypełnieniem Hydroloft, natomiast przód i tył został ocieplony naturalnym puchem, posiadającym wykończenie hydrofobowe, dzięki czemu nie nasiąka on wilgocią. Kurtka jest dwustronna, posiada interaktywny suwak IA umożliwiający wpięcie ocieplenia.
Marmot Alpinist Hybrid Jacket ocieplany męski softshell
599,25 zł
799,00 zł -25%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

 Męski softshell Marmot Alpinist Hybrid Jacket jest kolejnym krokiem w strefowej konstrukcji kurtek. Rękawy, plecy oraz kaptur wykonane z elastycznego i oddychającego Polartec Power Stretch zapewnią ogromną swobodę ruchów natomiast nie spowodują przegrzania od plecaka. Przód kurtki, szyty podobnie do swetrów puchowych, jako ocieplenie zastosowano tutaj ciepły puch syntetyczny Primaloft One.

 

Patagonia Nano Puff męska kurtka Primaloft One
599,25 zł
799,00 zł -25%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin


Męska kurtka Patagonia Nano Puff ocieplona syntetycznym puchem Primaloft Oneto zaledwie 335 gramów! Ciepłe ubranie, które możemy zamknąć w maleńkim pakieciku i zabrać wszędzie. Kurtka jest ekstremalnie lekka, ocieplenie Primaloft One, oferuje wiele użytkowych zalet: jest on cieplejszy od puchu, zabezpieczony przed nasiąkaniem wodą, a co istotne, nie traci swoich właściwości termicznych w kolejnych praniach.
 
Patagonia Nano Puff Hoody kurtka na Primaloft One
678,30 zł
968,99 zł -30%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin


Lekka jak piórko, nieprzewiewna i bardzo ciepła męska kurtka z ociepleniem Primaloft One. Kurtka Nano Puff Hoody to zaledwie 357 gramów ciepła, które możemy zamknąć w maleńki pakiecik i zabrać ze sobą wszędzie, a wtedy żaden chłód nas nie zaskoczy. Ocieplenie puchem syntetycznym sprawia, iż nawet jeśli kurtka zmoknie, nadal będzie nam w niej ciepło, a po wielu praniach zachowa swoje właściwości.
 
Berghaus Ignite Hybrid Hoody męski softshell ocieplany Primaloft
449,25 zł
599,00 zł -25%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Hybrydowa kurtka, której korpus ocieplony został puchem syntetycznym PRIMALOFT® One, rękawy wykonane zostały z miękkiego, elastycznego streczu. Jeśli szukasz kurtki wielofunkcyjnej, która zapewni Ci ciepło, lekkość i swobodę ruchów, kurtki; której nie straszny wiatr ani woda, lub ubrania, które założysz podczas letniej wspinaczki, lub jako docieplenie podczas wyprawy, ta kurtka spełni oczekiwania?

Jakie są zalety odzieży hybrydowej?

Prezentowane w naszej ofercie męskie kurtki GORE-TEX z ociepleniem Primaloft są często lżejsze i bardziej kompaktowe od kurtek puchowych, zwykle pakują się do maleńkiego woreczka kompresyjnego lub własnej kieszeni. Łatwo je zmieścić do plecaka na podróż czy wspinanie.

Puch syntetyczny to sztuczne włókna o podobnej do puchu sprężystości, równie dobrze, a niekiedy nawet skuteczniej  zatrzymujące ciepło, ale tutaj pojawia się dodatkowy atut. Włókna Primaloft zostały zaimpregnowane przed wchłanianiem wilgoci, ocieplona w ten sposób odzież będzie utrzymywać swoje właściwości termiczne nawet jeśli zdarzy nam się zmoknąć w ulewnym deszczu i kurtka przemoknie.

 Kurtki hybrydowe to ciepło i komfort w każdych warunkach. Wielu podróżników, czy osoby uprawiające sporty ekstremalne, dla których jak najmniejsze rozmiary ekwipunku są kluczowe, często zaznaczają, iż pakując się minimalistycznie w długą podróż lub na wymagające wspinanie chętnie zabierają właśnie kurtkę z ociepleniem Primaloft, jako warstwę wewnętrzną zakładają cienki polar, niekiedy awaryjnie jeszcze w plecaku ląduje kurtka z membraną Gore-Tex Paclite. W ten sposób korzystając z innowacyjnych rozwiązań, bez trudu można skompletować lekkie ubranie które zabezpiecza użytkownika na wiele okoliczności, a co najważniejsze, który w żaden sposób Cię nie ogranicza.

Sprawdź również męskie spodnie termiczne oraz polary dla mężczyzn dostępne w naszej ofercie!