Kurtki turystyczne damskie

Nowoczesne kurtki turystyczne damskie projektowane są z najwyższą dbałością o komfort aktywnych użytkowniczek. W zależności od planowanej aktywności oraz warunków pogodowych Panie mogą wybierać wśród szerokiej gamy sportowych ubrań. Stając przed wyborem odpowiedniego ubrania musimy ustalić priorytetowe cechy i funkcjonalność kurtki. Przemyśleć jak będzie skonstruowany nasz ubiór, czy potrzebujemy kilku warstw odzieży które będą ze sobą współdziałać, tak aby zapewnić maksymalny komfort i ochronę.

Kurtka memebranowa, czy to Gore Tex czy wyposażona we własną membranę producenta będzie stanowić zwykle zazwyczaj zewnętrzną warstwę odzieży, powinna zapewniać wysoką lub pełną ochronę przed przemoknięciem kolejnych warstw ubrania, a w konsekwencji przed wychłodzeniem i jego konsekwencjami. Damskie kurtki z przeciwdeszczową membraną zazwyczaj doskonale oddychają i podczas intensywnej aktywności nadążają z odprowadzaniem potu na zewnątrz.

 

Rosnącą w ostatnich latach konkurencją dla kurtek membranowych stała się szeroka gama damskich kurtek softshellowych o bardzo różnych parametrach oraz przeznaczeniu. Zaczynając od lekkich i miękkich softshelli, doskonałych i wystarczających dla wielu aktywności przez większość roku, przez średniej grubości softshelle, które niekiedy są zupełnie wystarczające jako zewnętrzna warstwa ubrania na wspinanie czy skitury nawet zimą, przez najnowsze modele kurtek softshellowych, które są elastyczne, nie krępują ruchów,  a zostały wyposażone w membranę przeciwdeszczową. Z softshellami kombinacji jest bardzo wiele i od własnych preferencji i potrzeb zależy czy zakładamy je jako samodzielną zewnętrzną kurtkę czy docieplenie pod zewnętrznego shella.


Nie sposób nie wspomnieć tutaj nieustająco kochanych przez Panie kurtek polarowych w różnych wersjach, z kapturem i bez, o różnej grubości, zawsze ciepłe, miłe poręczne na wiele okazji. Damski polar w plecaku podczas wycieczki,  podróży, trekkingu czy wspinaczki jest po prostu niezbędnikiem

 

Ochrona termiczna wagi piórkowej, zamknięta w pięknych nowoczesnych damskich puchowych kurtkach, swetrach czy płaszczykach. Puchowe kurtki z najnowszych kolekcji sportowych grzeją i chronią na szlaku, nartach czy skale, ale tez pięknie wyglądają w miejskich warunkach. Krój, tkaniny i zaawansowane technologie sprawiają, iż zakładając puchową kurtkę do pracy, na uczelnię, czy spacer, nie będziemy wyglądać egzotycznie, a elegancko.

 

Skoro jest w czym wybierać to wróćmy do punktu pierwszego czyli priorytetów, a dobrze dobrana damska kurtka zapewnia ochronę i komfort, ale też nie przeszkadza czuć się kobieco nawet na wymagającym górskim szlaku.