Kijki trekkingowe

Kijki trekkingowe stały się nieodzownym towarzyszem górskich wędrówek z plecakiem, wielodniowych trekkingów, ale też długich spacerów w terenie. Właściwie dobrane kije trekkingowe poprawiają komfort wędrówek, zmniejszają obciążenia którym poddawane są kolana jak i kręgosłup, szczególnie kiedy niesiemy ciężki plecak. Dzięki kijkom zyskujemy dodatkową stabilizację,  zwłaszcza kiedy poruszamy się w trudnym, stromym terenie.

-20%
Kije Black Diamond Distance FLZ Z-Poles
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki typu Z-Pole o regulowanej długości, składane w zetkę, w nowej wersji są o 30% sztywniejsze, zyskały nowe wzmocnienia oraz większą wytrzymałość. Ten sposób regulacji kijków jest znacznie szybszy niż w przypadku kijków teleskopowych. Zatrzaski Flick Lock, obsługiwane jedną ręką stabilnie utrzymują ustaloną długość. Wykończenie rączki pianką EVA umożliwia pewny chwyt.
519,20 zł
649,00 zł
-17%
Black Diamond Alpine FLZ
Wysyłamy w 24 godziny

Kije trekkingowe o regulowanej długości Black Diamond Alpine FLZ składane podobnie do sondy lawinowej. Zatrzaski FlickLock Pro obsługiwane jedną ręką pozwalają szybko i łatwo ustawić długość kijka, a później stabilnie ją utrzymują. Aluminiowe kijki 3-częściowe w nowej wersji są o 30% sztywniejsze dzięki temu bardziej stabilne. W blokadce pozwalającej na złożenie kijka zastosowano ulepszony system SlideLock.
621,67 zł
749,00 zł
Wyprzedaż!-17%
Kije Black Diamond Distance Carbon Z
Wysyłamy w 24 godziny
Karbonowe kije trekkingowe o stałej długości składane w zetkę podobnie do sondy lawinowej. Ultralekkie kijki rozkładamy i blokujemy jednym szybkim ruchem ręki, równie łatwo składamy je z  powrotem. Nieodzowne wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy ruszasz z plecakiem na szlak. Uchwyt z pianki EVA odprowadza wilgoć od dłoni i zapewnia pewny chwyt.
472,27 zł
569,00 zł
-30%
Black Diamond Alpine FLZ 95-110
Wysyłamy w 24 godziny
Kije trekkingowe Black Diamond Alpine FLZ. Kijki trekkingowe typu Z-Pole składane podobnie do sondy lawinowej. Taki sposób składania kijków jest znacznie szybszy niż w przypadku kijków wysuwanych teleskopowo. Zatrzaski FlickLock obsługiwane jedną ręką stabilnie trzymają ustaloną długość kijków. Kijki 3 częściowe, o regulowanej długości, korkowe wykończenie rączki umożliwia pewny chwyt. Kijki idealne na trekkingowe lub skiturowe wyjścia w góry
451,50 zł
645,00 zł
Wyprzedaż!-30%
Masters kijki trekkingowe Calu
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Innowacyjne, ultra-lekkie kije, wykonane z opatentowanego stopu Calu®. Kije z linii Light Pro stanowią niezbędne wyposażenie każdego miłośnika pieszych wędrówek, niezależnie od poziomu zaawansowania, do użytku przez cały rok. Ich niska waga zmniejsza obciążenie rąk nie obniżając jednocześnie  stabilności podparcia.


265,30 zł
379,00 zł
Wyprzedaż!-25%
Kije Black Diamond Trail Back IV
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Stabilne i wygodne kije trekkingowe Black Diamond Trail Back mogą zostać niezawodnym towarzyszem górskich wędrówek na cztery pory roku. Klasyczne 3-segmentowe kijki z wygodnym i niezawodnym systemem regulacji długości FlickLock. Żadnego dokręcania, poprawiania, gubienia po drodze wybranej długości. Dwie zatrzaski Flick Lock które zablokujemy jedną ręką pozwolą szybko i łatwo ustawić potrzebną długość kijka. Blokada po zamknięciu stabilnie utrzymuje ustaloną długość kija.

Najnowsza odsłona modelu Trail Back posiada gumowy uchwyt ze żłobieniami, a piankowe przedłużenie uchwytu pozwala na szybkie i pewne złapanie kija na mniejszej długości przy chwilowej zmianie nachylenia stoku. Kijki posiadają talerzyki trekkingowe.
224,25 zł
299,00 zł
-15%
Black Diamond Women's Trail Pro kije trekkingowe
Wysyłamy w 24 godziny

Dostosowane do wymagań damskiej dłoni kijki trekkingowe Black Diamond W's Trail Pro z aluminiową blokadą FlickLock Pro, którą łatwo można obsługiwać jedną ręką.
Rozłożenie dolnego segmentu kijka można wykonać nawet przy zamkniętej blokadzie dopiero regulacja długości na górnym segmencie powoduje konieczność otwierania blokady.
Do złożenia kijka wystarczy otworzyć blokadkę i oprzeć się o kijek, złoży się płynnie sam.
Wyprofilowana do damskiej dłoni rączka z pianki jest jeszcze przyjemniejsza w dotyku i lepiej wyprofilowana. Piankowe przedłużenie pozwala skrócić kijek bez konieczności regulacji.
Nowy system dopasowania pętli nadgarstkowych przypomina rozwiązania stosowane w uprzężach wspinaczkowych, wystarczy przeciągnąć pasek w jedną lub drugą stronę i gotowe!
402,05 zł
473,00 zł
-15%
Black Diamond Alpine Carbon Cork
Wysyłamy w 24 godziny

Karbonowe kijki trekkingowe przeznaczone do całorocznego użytku w górskim terenie. Nowa wersja kijków Black Diamond Carbon Cork to krok w kierunku uproszczenia wszystkich  operacji związanych z obsługą kijków.
Blokada Flicklock Pro teraz w wersji aluminiowej jest lżejsza i posiada regulację oporu. Aby  złożyć kijki wystarczy oprzeć je o podłoże i przy otwartej blokadzie zsunąć jednym ruchem.
Dolny segment rozłożymy  jednym ruchem nawet przy zamkniętym zatrzasku Flicklok Pro.  Dopiero regulacja górnego segmentu wymaga otwarcia blokady.
Ergonomiczna korkowa rączka działa antypoślizgowo jest  jeszcze przyjemniejsza w dotyku.
Do wyregulowania pętli nadgarstkowej wystarczy pociągnąć za luźny koniec lub wewnętrzną część pętli i gotowe! Po szybkim dopasowaniu kijków można ruszać w drogę!
679,15 zł
799,00 zł
-18%
Black Diamond Trail Pro kijki trekkingowe
Wysyłamy w 24 godziny
Nowa odsłona znanych i docenianych przez użytkowników kijków trekkingowych Black Diamond Trail Pro z aluminiową blokadą FlickLock Pro.
Dla wielu użytkowników możliwość szybkiego wyregulowania kijków jest kluczowym atutem. Rozłożenie dolnego segmentu wykonamy nawet przy zamkniętej blokadzie dopiero regulacja długości na górnym segmencie zmusza do otwarcia blokady.
Do złożenia kijka wystarczy otworzyć blokadkę i oprzeć się o kijek, złoży się płynnie sam.
Wyprofilowana do damskiej dłoni rączka z pianki jest jeszcze przyjemniejsza w dotyku i lepiej wyprofilowana. Piankowe przedłużenie pozwala skrócić kijek bez konieczności regulacji.
Nowy system dopasowania pętli nadgarstkowych sprawia, że do ustalenia obbwodu pętli wystarczy przeciągnąć pasek w jedną lub drugą stronę i gotowe!
474,78 zł
579,00 zł
-16%
Black Diamond W's Alpine Carbon Cork
Wysyłamy w 24 godziny
Damskie kijki trekkingowe z włókien węglowych do całorocznego użytku na podejścia z plecakiem w górskim terenie. Nowa wersja kijków W’s Black Diamond Carbon Cork to uproszczenie rozkładania i składania.

Blokada Flicklock Pro teraz w wersji aluminiowej jest lżejsza i posiada regulację oporu. Aby  złożyć kijki wystarczy oprzeć je o podłoże i przy otwartej blokadzie zsunąć jednym ruchem.

Dolny segment rozłożymy nawet przy zamkniętym zatrzasku Flicklok Pro. Dopiero regulacja górnego segmentu wymaga otwarcia blokady.

Korkowy uchwyt, wyprofilowany do drobniejszej, damskiej dłoni działa antypoślizgowo.

Do wyregulowania pętli nadgarstkowej wystarczy pociągnąć za luźny koniec lub wewnętrzną część pętli i gotowe! Po szybkim dopasowaniu kijków można ruszać w drogę!
654,36 zł
779,00 zł
Wyprzedaż!-18%
Kije trekkingowe Black Diamond Trail Back
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Klasyczne 3-segmentowe aluminiowe kijki trekkingowe z wygodnym i niezawodnym systemem regulacji długości FlickLock. Stabilne i wygodne kije trekkingowe Black Diamond Trail Back mogą zostać niezawodnym towarzyszem górskich wypraw z plecakiem. Żadnego dokręcania, poprawiania, gubienia po drodze wybranej długości. Dwie zatrzaski Flick Lock które zablokujemy jedną ręką pozwolą szybko i łatwo ustawić potrzebną długość kijka. Blokada po zamknięciu stabilnie utrzymuje ustaloną długość kija.

Najnowsza odsłona modelu Trail Back posiada gumowy uchwyt ze żłobieniami poprawiającymi wentylację i przyczepność, a piankowe przedłużenie uchwytu pozwala na szybkie i pewne złapanie kija na mniejszej długości przy chwilowej zmianie nachylenia stoku. Kijki posiadają w zestawie talerzyki trekkingowe.

277,98 zł
339,00 zł
-20%
Kije trekkingowe Black Diamond Trail
Wysyłamy w ciągu 24 godzinNiezawodność, wytrzymałość i łatwość obsługi, to wszystko oferują w pakiecie kijki trekkingowe Black Diamond Trail doskonałe zarówno na codzienne spacery w terenie jak i na większe wyjścia na górskie szlaki.

Ergonomiczna, miękka w dotyku rączka z wytrzymałej Pianki EVA, zadba o pewny chwyt oraz wygodę twojego nadgarstka. Pętle nadgarstkowe o regulowanej długości dostosujesz do swoich dłoni.

   

Nie musimy tracić cennego czasu na regulację długości, z kijkami Black Diamond Trail potrzebną długość kijków ustawimy w łatwy i szybki sposób  za pomocą  dwóch zatrzasków FlickLock, całą operację możemy wykonać  jedną  ręką bez konieczności dokręcania. Kijki stabilnie utrzymują podczas podejścia raz ustaloną długość.

319,20 zł
399,00 zł
Wyprzedaż!-15%
Black Diamond Trail Ergo Cork kije trekkingowe
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Black Diamond Trail Ergo Cork Piccante, wygodne i stabilne kije trekkingowe z korkowym, ergonomicznie wyprofilowanym uchwytem. Naturalny korek, który stanowi wykończenie uchwytów kijka, jest bardzo lekki, a co istotne pochłania wilgoć z pocącej się dłoni zapewniając pewny i bezpieczny chwyt.
Zastosowane w kijkach Ergo Cork pochylenie uchwytu o 15 stopni  zmniejsza pracę nadgarstka w czasie podejścia.
Regulacja długości kijka następuje poprzez zamknięcie blokadek FlickLock na ustawionej długości. Blokadki raz ustawione stabilnie utrzymują raz ustawioną długość kijka.
Kijki 4-sezonowe, doskonałe na długie górskie podejścia z plecakiem. Model unisex
424,15 zł
499,00 zł
-16%
Kije trekkingowe z amortyzacją Black Diamond Trail Pro Shock Granite
Wysyłamy w 24 godziny

Kije trekkingowe Black Diamond Trail Pro Shock Granite z wbudowanym w uchwyt systemem absorpcji szoku. System ten  pozwala  na  zmniejszenie obciążeń na jakie narażone są stawy i kości rąk w czasie podejścia w skalnym lub lodowym terenie. Dodatkowo powoduje lekkie odbicie od podłoża pozwalając na odzyskiwanie części energii wkładanej w podejście. Regulacja długości jest szybka i stabilna dzięki  stalowym zatrzaskom FlickLock Pro.

 
545,16 zł
649,00 zł
-16%
Black Diamond W's Trail Pro Shock Alpine Lake kijki z amortyzacją
Wysyłamy w 24 godziny

Kije trekkingowe Women's Black Diamond Trail Pro Shock zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki damskiej sylwetki z wbudowanym w uchwyt systemem absorpcji szoku. System ten  pozwala  na  zmniejszenie obciążeń na jakie narażone są stawy i kości rąk w czasie podejścia w skalnym lub lodowym terenie. Dodatkowo powoduje lekkie odbicie od podłoża pozwalając na odzyskiwanie części energii wkładanej w podejście.

Udoskonalony sposób regulacji długości pozwala ustawić kijki jeszcze szybciej i wygodniej. Dolny segment kijka jest regulowany niezależnie dzięki systemowi Smash Lock, regulacja długości górnego segmentu stabilizowana jest za pomocą aluminiowych stalowym zatrzasków FlickLock Pro.
545,16 zł
649,00 zł
Helinox Passport TL120 ultralekkie kije trekkingowe
Wysyłamy w 24 godziny

Wieloletnie doświadczenie marki Helinox związane z projektowaniem stabilnych, wytrzymałych i ultralekkich stelaży do ultralekkich i łatwych do poskładania mebli turystycznych wykorzystane zostało do zaprojektowania innowacyjnych kijków. Kije Helinox Passport TL120, o regulowanej długości, które sprawdzą się zarówno podczas trekkingów jak i jako kijki do biegów górskich to zupełnie nowa jakość.

Kije Helinox Passport TL 120 to niezwykle lekki i kompaktowy model. Kijki składamy i rozkładamy przy pomocy jednego przycisku. W piankowych uchwytach zintegrowany został system regulacji długości (109-120 cm).
660,99 zł
Helinox Passport TL115 ultralekkie kijki o stałej długości
Wysyłamy w 24 godziny
Wieloletnie doświadczenie marki Helinox związane z projektowaniem stabilnych, wytrzymałych i ultralekkich stelaży do ultralekkich i łatwych do poskładania mebli turystycznych wykorzystane zostało do zaprojektowania innowacyjnych kijków . Kije Helinox Passport TL115 o stałej długości, które sprawdzą się zarówno podczas trekkingów jak i jako kijki do biegów górskich to zupełnie nowa jakość.

Kije Helinox Passport TL 125 Melon to niezwykle lekki i kompaktowy model. Kijki składamy i rozkładamy przy pomocy jednego przycisku.
554,99 zł

Decydując o wyborze odpowiednich kijków trekkingowych warto uwzględnić takie aspekty jak waga kijków i ich wytrzymałość na duże obciążenie kiedy będziemy poruszać się z cięższym sprzętem turystycznym lub wspinaczkowym spakowanym w nasz plecak. Kolejnym ważnym elementem użytkowym jest sposób regulacji długości kijka, czy odbywa się poprzez dokręcanie kijków, czy też za pomocą łatwych w obsłudze blokadek Flick Lock jak w popularnych kijkach trekkingowych Black Diamond. Blokadki FlickLock to zatrzaski, które wystarczy zamknąć na odpowiedniej długości aby stabilnie utrzymywały wybraną długość.

 

Szeroka oferta kijków trekkingowych i trailowych obejmuje produkty mniej znanej marki Rockland, w ofercie tego producenta znajdziemy również bardzo lekkie kijki z włókien węglowych, a co istotne również duży wybór części zamiennych, które pozwolą w łatwy sposób naprawić ewentualne uszkodzenia sprzętu.

 

Waga kijka będzie zależała od materiału z jakiego wykonane zostały kijki, najlżejsze modele kijków to kije karbonowe wykonane z bardzo lekkich włókien węglowych, nieco cięższe i bardziej wytrzymałe modele wykonane są ze stopu aluminium.

 

Wraz z rosnącą popularnością biegów terenowych i górskich kije zyskały nową funkcjonalność. Wielu biegaczy poszukuje ultralekkich modeli kijków trailowych z szybkim systemem rozkładania i regulacji długości jak w linii Z-Pole oferowanej przez Black Diamond, czy ultralekkie kijki trailowe Helinox.