Kijki trekkingowe

Właściwie dobrane kijki trekkingowe decydują nie tylko o komforcie ale i bezpieczeństwie w czasie trekkingów po trudnych szlakach. Dodatkową stabilizację, którą zyskujemy dzięki kijkom docenimy szczególnie gdy niesiemy ciężki plecak. Odpowiednie posługiwanie się kijkiem odciąża kregosłup i stabilizuje krok. Istotne elementy, które musmy uwzględnić przy wyborze kijów to w szczególnośći waga i sposób regulacji długości: poprzez dokręcanie czy też za pomocą stabilnych, obsługiwanychjedną ręką zatrzasków jakie spotkamy np.w kijach trekkingowych Black Diamond.

Kije Black Diamond Distance Z
416,24 zł
473,00 zł -12%
Wysyłamy w 24 godziny
Kijki trailowe Black Diamond Distance Z składane w zetkę. W nowej wersji są o 30% sztywniejsze i bardziej wytrzymałe. Kijki rozkładamy i blokujemy jednym ruchem ręki równie łatwo poskładamy je z powrotem - wystarczy naciśnięcie guzika zwalniającego blokadę kijów. Ten typ kijków jest nieodzowny tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy ruszasz z plecakiem na szlak. Miękka piankowa rączka odprowadza wilgoć z dłoni abyś zawsze miał pewny chwyt
Kije Black Diamond Distance FLZ Z-Poles
491,92 zł
559,00 zł -12%
Wysyłamy w 24 godziny
Kijki typu Z-Pole o regulowanej długości, składane w zetkę, w nowej wersji są o 30% sztywniejsze, zyskały nowe wzmocnienia oraz większą wytrzymałość. Ten sposób regulacji kijków jest znacznie szybszy niż w przypadku kijków teleskopowych. Zatrzaski Flick Lock, obsługiwane jedną ręką stabilnie utrzymują ustaloną długość. Wykończenie rączki pianką EVA umożliwia pewny chwyt.
Kije trekkingowe Black Diamond Alpine Ergo Cork
548,25 zł
645,00 zł -15%
Wysyłamy w 24 godziny
Niezwykle wytrzymałe, w pełni regulowane, czterosezonowe kije trekkingowe z profilowaną ergonomicznie pod kątem 15 stopni korkową rączką. Dwa dolne segmenty wykonane w 100% z wytrzymałego na mechaniczne uszkodzenia włókna węglowego. segment górny aluminiowy. Za regulację długości odpowiada mechanizm FlickLock Pro, stalowa blokada która utrzymuje stałą długość kijków, a którą obsługujemy jedną ręką.
Kije trekkingowe Black Diamond Alpine FLZ
548,25 zł
645,00 zł -15%
Wysyłamy w 24 godziny
Kije trekkingowe o regulowanej długości Black Diamond Alpine FLZ składane podobnie do sondy lawinowej. Zatrzaski FlickLock Pro obsługiwane jedną ręką pozwalają szybko i łatwo ustawić długość kijka, a później stabilnie ją utrzymują. Aluminiowe kijki 3-częściowe w nowej wersji są o 30% sztywniejsze dzięki temu bardziej stabilne. W blokadce pozwalającej na złożenie kijka zastosowano ulepszony system SlideLock.
Kijki Black Diamond Women's Trail Ergo Cork
328,95 zł
387,00 zł -15%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Damskie kijki trekkingowe z korkowym, ergonomicznie wyprofilowanym uchwytem. Naturalny korek, który stanowi wykończenie uchwytów kijka, jest bardzo lekki, a co istotne absorbuje wilgoć z pocącej się dłoni zapewniając pewny i bezpieczny chwyt. Pochylenie uchwytu o 15 stopni  zmniejsza pracę nadgarstka w czasie podejścia. Regulacja długości kijka następuje poprzez zatrzaski FlickLock.
Kije Black Diamond Distance Carbon Z
472,27 zł
569,00 zł -17%
Wysyłamy w 24 godziny
Karbonowe kije trekkingowe o stałej długości składane w zetkę podobnie do sondy lawinowej. Ultralekkie kijki rozkładamy i blokujemy jednym szybkim ruchem ręki, równie łatwo składamy je z  powrotem. Nieodzowne wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy ruszasz z plecakiem na szlak. Uchwyt z pianki EVA odprowadza wilgoć od dłoni i zapewnia pewny chwyt.
Kije trekkingowe Black Diamond Trail Sport 2
145,50 zł
194,00 zł -25%
Wysyłamy w 24 godziny
2-segmentowe kije trekkingowe o klasycznej teleskopowej konstrukcji. Za regulację długości odpowiada mechanizm FlickLock (1 blokada na każdym kijku), który utrzymuje stałą długość kijków, zamykany/ otwierany jedną ręką. Przedłużany gumowy uchwyt o karbowanej powierzchni, tłumi drgania, a także zawsze stabilnie utrzyma chwytającą go dłoń w zmieniającym się terenie.
Kije Black Diamond Distance Carbon FLZ
546,97 zł
659,00 zł -17%
Wysyłamy w 24 godziny
Ultralekkie kije trekkingowe z włókien węglowych o regulowanej długości, ustawianej poprzez zamknięcie blokady Flick Lock. Kijki zablokujemy w pozycji rozłożonej jednym przesunięciem górnej części, równie szybko złożymy je naciskając guzik i podnosząc pierwszy segment. Zaprojektowane do użytku w sportach, gdzie liczy się każdy gram sprzętu i szybkość. Kijki posiadają antypoślizgowy piankowy uchwyt.  
Kijki Black Diamond Trail Sport 3
194,34 zł
237,00 zł -18%
Wysyłamy w 24 godziny
3-segmentowe kije trekkingowe o klasycznej konstrukcji. Za regulację długości odpowiada mechanizm FlickLock (2 blokady na każdym kijku), który utrzymuje stałą długość kijków, zamykany/ otwierany jedną ręką. Przedłużany gumowy uchwyt o karbowanej powierzchni, tłumi drgania, a także zawsze stabilnie utrzyma chwytającą go dłoń w zmieniającym się terenie.
Kije trekkingowe Black Diamond Women's Trail Pro
377,52 zł
429,00 zł -12%
Wysyłamy w 24 godziny
Damskie kije trekkingowe z regulacją długości FlickLock Pro. Przeznaczone zarówno do wycieczek po łatwych szlakach jak i trekkingów w wysokich górach z cięższym plecakiem. Wyprofilowana do damskiej dłoni rączka z pianki o podwójnej gęstości umożliwia pewny chwyt w każdych warunkach pogodowych, posiada też piankowe przedłużenie, przydatne, gdy potrzebujemy na chwilę oprzeć się na krótszym kijku.