Lista produktów marki Optimus

Optimus - szwedzka firma, która powstała w 1899 w Sztokholmie. Od ponad 100 lat projektuje i produkuje najwyższej jakości kuchenki turystyczne i akcesoria biwakowe. Od 2007 roku jest częścią Katadyn Group. W ofercie Optimusa znajdziemy najwyższej jakości kuchenki turystyczne i palniki na gaz oraz paliwa płynne, menażki, garnki turystyczne, sztućce podróżne oraz akcesoria przydatne podczas przygotowania posiłków na świeżym powietrzu tj. zapalarki czy uchwyty do  garnków i menażek.

OPTIMUS – sprytne gotowanie na biwaku

Optimus - szwedzka firma, która powstała w 1899 w Sztokholmie. Od ponad 100 lat projektuje i  produkuje kuchenki turystyczne i akcesoria biwakowe. Od 2007 roku jest częścią Katadyn Group.

W swojej działalności firma kładzie szczególny nacisk na ulepszanie istniejących produktów, po to, aby ich jakością przyciągać najbardziej wymagających użytkowników. Nie ustaje także w poszukiwaniach nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest nieodzownie związane z aktywnością, ruchem, wysiłkiem fizycznym oraz częstymi zmaganiami z pogodą. Dlatego Optimus daje użytkownikom możliwość korzystania z produktów, które są bezpieczne i łatwe w użyciu, niezawodne również podczas korzystania z nich w trudnych, a nawet ekstremalnych warunkach.

Wspólnie z innymi markami należącymi do Katadyn Group firma aktywnie działa na rzecz edukacji ekologicznej poprzez warsztaty i szkolenia, a także organizowanie wypraw, których uczestnicy uczą się obcowania z naturą, korzystania z jej dobrodziejstw oraz dalszego przekazywania zdobytej wiedzy. Optimus sponsoruje również różnego rodzaju wydarzenia użyczając swoich produktów.

W ofercie Optimusa znajdziemy najwyższej jakości kuchenki turystyczne i palniki na gaz oraz paliwa płynne, menażki, garnki turystyczne, sztućce podróżne oraz akcesoria przydatne podczas przygotowania posiłków na świeżym powietrzu tj. zapalarki czy uchwyty do  garnków i menażek.

 

Kuchenka turystyczna Optimus Elektra FE
399,00 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Efektywna i energooszczędna kuchenka turystyczna z osłoną przeciwwiatrową i zapalnikiem piezo w komplecie. Garnek 0,95L z przykrywką wykonany z aluminium z powłoką nieprzywierającą. W garnku zastosowano wymiennik ciepła - radiator, który zmiejsza straty ciepła a także zużycie gazu i przyspiesza czas gotowania o 20%.  W zestawie znajdziemy również niezwykle lekki palnik Crux Lite.
Lejek do paliwa Optimus
25,99 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Lejek do nalewania paliwa płynnego do butelek turystycznych. Kuchenki na paliwo płynne wymagają więcej przygotowań i uwagi niż gazowe, jednak przy ujemnych temperaturach stają się niezastąpione. Lejek jest mały, lekki, wytrzymały. Posiada specjalny filtr z gazy zapobiegający dostawianiu się zanieczyszczeń do komory spalania.
Neoprenowy pokrowiec izolacyjny na liofilizaty, Optimus Heat Pouch
62,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Neoprenowy pokrowiec izolacyjny na liofilizaty Optimus Pouch przyda się wszystkim tym, którzy nie lubią kiedy zbyt szybko stygnie im danie liofilizowane na biwaku. Pokrowiec sprawia że nasz posiłek będzie ciepły o 25% czasu dłużej. Etui posiada kieszenie z przodu i z tyłu w które możemy wsunąć dłonie i dodatkowo sobie je zagrzać nie ryzykując poparzenia gorącą porcją żywności.
Optimus Butelka na paliwo płynne 0,4L
64,90 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Butelki na paliwo szwedzkiej firmy Optimus zostały stworzone w celu bezpiecznego transportowania wszelkiego rodzaju paliw płynnych. W połączniu z palnikami Nova czy Nova+  powstanie kuchenka turystyczna, do której paliwo uzupełnimy praktycznie wszędzie. W procesie produkcji butelki poddawane są specjalnemu procesowi hartowania, dzięki czemu zyskują wysoką wytrzymałość na uderzenia. Pojemność 0,4L  
Optimus Butelka na paliwo płynne 0,6L
69,90 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Butelki na paliwo szwedzkiej firmy Optimus zostały stworzone w celu bezpiecznego transportowania wszelkiego rodzaju paliw płynnych. W połączniu z palnikami Nova czy Nova+  powstanie kuchenka turystyczna, do której paliwo uzupełnimy praktycznie wszędzie. W procesie produkcji butelki poddawane są specjalnemu procesowi hartowania, dzięki czemu zyskują wysoką wytrzymałość na uderzenia. Pojemność 0,6L
Optimus Butelka na paliwo płynne 1L
89,90 zł
2-4 dni
Butelki na paliwo szwedzkiej firmy Optimus zostały stworzone w celu bezpiecznego transportowania wszelkiego rodzaju paliw płynnych. W połączniu z palnikami Nova czy Nova+  powstanie kuchenka turystyczna, do której paliwo uzupełnimy praktycznie wszędzie. W procesie produkcji butelki poddawane są specjalnemu procesowi hartowania, dzięki czemu zyskują wysoką wytrzymałość na uderzenia. Pojemność 1L
Optimus Crux
206,10 zł
229,00 zł -10%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Palnik do kuchenek gazowych Optimus Crux jest tak lekki i kompaktowy, że nawet nie poczujesz, że niesiesz w plecaku potężny 3000-Watowy palnik. Zastosowanie innowacyjnej konstrukcji umożliwia składanie główki palnika, dzięki czemu palnik Crux zajmuje minimum miejsca i można go spakować w zagłębieniu pod dnem kartusza z gazem.
Optimus Crux Lite
152,15 zł
179,00 zł -15%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Palnik Optimus Crux Lite waży jedynie 72g, co czyni go jednym z najlżejszych palników na świecie. Model Crux Lite jest tak samo efektywnym palnikiem jak model Crux, natomiast w wersji Lite zrezygnowano z mechanizmu składania palnika, dzięki czemu palnik ten jest jeszcze o 10g lżejszy. Zabierając ten palnik w podróż nie zauważysz, że niesiesz go w plecaku.
Optimus Crux Lite Piezo
186,92 zł
219,90 zł -15%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Waży jedynie 72g, co czyni go jednym z najlżejszych palników na świecie. Model Crux Lite jest tak samo efektywnym palnikiem jak model Crux, natomiast w wersji Lite zrezygnowano z mechanizmu składania palnika, dzięki czemu palnik ten jest jeszcze o 10g lżejszy. Zabierając ten palnik w podróż nie zauważysz, że niesiesz go w plecaku.