Optimus

OPTIMUS – sprytne gotowanie na biwaku

Optimus - szwedzka firma, która powstała w 1899 w Sztokholmie. Od ponad 100 lat projektuje i  produkuje kuchenki turystyczne i akcesoria biwakowe. Od 2007 roku jest częścią Katadyn Group.

W swojej działalności firma kładzie szczególny nacisk na ulepszanie istniejących produktów, po to, aby ich jakością przyciągać najbardziej wymagających użytkowników. Nie ustaje także w poszukiwaniach nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest nieodzownie związane z aktywnością, ruchem, wysiłkiem fizycznym oraz częstymi zmaganiami z pogodą. Dlatego Optimus daje użytkownikom możliwość korzystania z produktów, które są bezpieczne i łatwe w użyciu, niezawodne również podczas korzystania z nich w trudnych, a nawet ekstremalnych warunkach.

Wspólnie z innymi markami należącymi do Katadyn Group firma aktywnie działa na rzecz edukacji ekologicznej poprzez warsztaty i szkolenia, a także organizowanie wypraw, których uczestnicy uczą się obcowania z naturą, korzystania z jej dobrodziejstw oraz dalszego przekazywania zdobytej wiedzy. Optimus sponsoruje również różnego rodzaju wydarzenia użyczając swoich produktów.

W ofercie Optimusa znajdziemy najwyższej jakości kuchenki turystyczne i palniki na gaz oraz paliwa płynne, menażki, garnki turystyczne, sztućce podróżne oraz akcesoria przydatne podczas przygotowania posiłków na świeżym powietrzu tj. zapalarki czy uchwyty do  garnków i menażek.

 

-10%
Kartusz gazowy Optimus 450g
Produkt niedostępny

Kartusz gazowy Optimus do kuchenek turystycznych pojemność 450g. Zawiera mieszankę gazów Butan/Izobutan/Propan. Pojemnik na gaz kompatybilny z palnikami Crux oraz Crux Lite.
 
31,49 zł
34,99 zł
Kuchenka turystyczna Optimus Elektra FE
Produkt niedostępny

Efektywna i energooszczędna kuchenka turystyczna z osłoną przeciwwiatrową i zapalnikiem piezo w komplecie. Garnek 0,95L z przykrywką wykonany z aluminium z powłoką nieprzywierającą. W garnku zastosowano wymiennik ciepła - radiator, który zmiejsza straty ciepła a także zużycie gazu i przyspiesza czas gotowania o 20%.  W zestawie znajdziemy również niezwykle lekki palnik Crux Lite.
Lejek do paliwa Optimus
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Lejek do nalewania paliwa płynnego do butelek turystycznych. Kuchenki na paliwo płynne wymagają więcej przygotowań i uwagi niż gazowe, jednak przy ujemnych temperaturach stają się niezastąpione. Lejek jest mały, lekki, wytrzymały. Posiada specjalny filtr z gazy zapobiegający dostawianiu się zanieczyszczeń do komory spalania.
25,99 zł
Neoprenowy pokrowiec izolacyjny na liofilizaty, Optimus Heat Pouch
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Neoprenowy pokrowiec izolacyjny na liofilizaty Optimus Pouch przyda się wszystkim tym, którzy nie lubią kiedy zbyt szybko stygnie im danie liofilizowane na biwaku. Pokrowiec sprawia że nasz posiłek będzie ciepły o 25% czasu dłużej. Etui posiada kieszenie z przodu i z tyłu w które możemy wsunąć dłonie i dodatkowo sobie je zagrzać nie ryzykując poparzenia gorącą porcją żywności.
62,90 zł
Wyprzedaż!-15%
Optimus - myjka BOB do naczyń turystycznych
Wysyłamy w 24 godziny

Myjka Optimus Bob, idealna do delikatnego i skutecznego czyszczenia garnków turystycznych, gwarantuje czystość naczyń bez zadrapań i uszkodzeń.
16,92 zł
19,90 zł
-10%
Optimus Crux
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Palnik do kuchenek gazowych Optimus Crux jest tak lekki i kompaktowy, że nawet nie poczujesz, że niesiesz w plecaku potężny 3000-Watowy palnik. Zastosowanie innowacyjnej konstrukcji umożliwia składanie główki palnika, dzięki czemu palnik Crux zajmuje minimum miejsca i można go spakować w zagłębieniu pod dnem kartusza z gazem.
206,10 zł
229,00 zł
-15%
Optimus Crux Lite Piezo
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Waży jedynie 72g, co czyni go jednym z najlżejszych palników na świecie. Model Crux Lite jest tak samo efektywnym palnikiem jak model Crux, natomiast w wersji Lite zrezygnowano z mechanizmu składania palnika, dzięki czemu palnik ten jest jeszcze o 10g lżejszy. Zabierając ten palnik w podróż nie zauważysz, że niesiesz go w plecaku.
186,92 zł
219,90 zł
-10%
Optimus Crux Lite Terra Solo Cookset 0,6 L kuchenka turystyczna
Produkt niedostępny

Turystyczny zestaw gotujący stanowiący idealne rozwiązanie dla ceniących sobie "lekkie podróżowanie". W skład zestawu gotującego wchodzi garnek Optimus Terra Solo 0,6 litra z wyprofilowanym dziobkiem oraz przykrywka, która może służyć również jako patelnia. Naczynia wykonane są z anodyzowanego aluminium. Dopełnienie zestawu stanowi palnik gazowy Optimus Crux Lite.

260,10 zł
289,00 zł
-10%
Optimus długa tytanowa łyżka
Wysyłamy w 24 godziny

Długa tytanowa łyżka turystyczna. Oprócz lekkości i wytrzymałości tytanu łyżka gwarantuje też wygodę jedzenia w plenerze, a szczególnie dań liofilizowanych przygotowywanych i spożywanych bezpośrednio z opakowania. Matowiona rączka zapewnia pewny chwyt.
53,99 zł
59,99 zł
-10%
Optimus Fuel Bottle 0,6L
Wysyłka w 2-4 dni

Butelki na paliwo szwedzkiej firmy Optimus zostały stworzone w celu bezpiecznego transportowania wszelkiego rodzaju paliw płynnych. W połączniu z palnikami Nova czy Nova+  powstanie kuchenka turystyczna, do której paliwo uzupełnimy praktycznie wszędzie. W procesie produkcji butelki poddawane są specjalnemu procesowi hartowania, dzięki czemu zyskują wysoką wytrzymałość na uderzenia. Rozmiar M. Rzeczywista pojemność 500 ml. Butelka z zamknięciem "child safe".
71,91 zł
79,90 zł
-10%
Optimus Fuel Bottle 0,75L
Wysyłka 2-4 dni

Butelki na paliwo szwedzkiej firmy Optimus zostały stworzone w celu bezpiecznego transportowania wszelkiego rodzaju paliw płynnych. W połączniu z palnikami Nova czy Nova+  powstanie kuchenka turystyczna, do której paliwo uzupełnimy praktycznie wszędzie. W procesie produkcji butelki poddawane są specjalnemu procesowi hartowania, dzięki czemu zyskują wysoką wytrzymałość na uderzenia. Pojemność 0,75 L, pojemność rzeczywista 800 ml.
 
76,41 zł
84,90 zł
-15%
Optimus Fuel Bottle 1,5L
Wysyłka 2-4 dni

Butelki na paliwo szwedzkiej firmy Optimus zostały stworzone w celu bezpiecznego transportowania wszelkiego rodzaju paliw płynnych. W połączniu z palnikami Nova czy Nova+  powstanie kuchenka turystyczna, do której paliwo uzupełnimy praktycznie wszędzie. W procesie produkcji butelki poddawane są specjalnemu procesowi hartowania, dzięki czemu zyskują wysoką wytrzymałość na uderzenia. Pojemność 1,5 L, pojemność rzeczywista 1500 ml.
 
80,67 zł
94,90 zł
Optimus kartusz gazowy 100g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Kartusz gazowy 100g do kuchenek turystycznych. Zawiera mieszankę gazów Butan/Izobutan/Propan. Pojemnik na gaz kompatybilny z palnikami Crux oraz Crux Lite.
17,90 zł
-10%
Optimus kartusz gazowy 230g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Kartusz gazowy 230g do kuchenek turystycznych. Zawiera mieszankę gazów Butan/Izobutan/Propan. Pojemnik na gaz kompatybilny z palnikami Crux oraz Crux Lite.
22,49 zł
24,99 zł
Optimus Nova
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Ten praktyczny model stanowi wzór wielopaliwowych palników ekspedycyjnych. Ugotował miliony posiłków w terenie i stał się ulubionym produktem wśród obieżyświatów. Dlaczego? Posiada on samoczyszczącą aluminiową pompę, sprawdzony system szybkiego zasysania paliwa i rozpalania ognia zmniejszający zużycie paliwa, oraz opatentowany palnik z wbudowaną magnetyczną igłą czyszczącą.
669,00 zł
-10%
Optimus Polaris Optifuel - palnik na paliwo płynne i gazowe
Wysyłamy w 24 godziny

Palnik, który stał się przełomem w łatwości i wygodzie gotowania w podróży. Z palnikiem Optimus Polaris Optifuel, nie jest ważne, czy jesteś w Afryce, Azji czy na weekendowym wypadzie blisko domu, zawsze znajdziesz odpowiednie paliwo! Działa na paliwa takie jak: propan/butan/izobutan, naftę, olej napędowy, paliwo lotnicze, white gas, bez potrzeby wymiany czegokolwiek poza butlą. Palnik nie działa na alkohol.
674,10 zł
749,00 zł
-10%
Optimus składana długa tytanowa łyżka
Wysyłamy w 24 godziny

Tytanowa łyżka turystyczna z długą składaną rączką. Oprócz lekkości i wytrzymałości tytanu łyżka gwarantuje też wygodę jedzenia w plenerze, a szczególnie dań liofilizowanych przygotowywanych i spożywanych bezpośrednio z opakowania. Matowiona rączka zapewnia pewny chwyt.
71,10 zł
79,00 zł