Kuchenki turystyczne

Biwakowe gotowanie bywa przyjemnym zakończeniem aktywnie spędzonego dnia. Nowoczesne kuchenki turystyczne na kartusze gazowe są bardzo efektywne. Stosowane w palnikach do kuchenek technologie sprawiają, że są one bardzo lekkie, a niektóre można poskładać do bardzo niewielkiego rozmiaru. Podróżnicy wybierający się w dłuższe podróże po odludnych miejscach mogą zastosować dostępne na przykład w ofercie firmy Optimus kuchenki wielopaliwowe oraz na powszechnie dostępne paliwa płynne, do której wystarczy dołączyć odpowiednią butelkę na paliwo i gotowe!

Optimus Crux Lite Piezo
186,92 zł
219,90 zł -15%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Waży jedynie 72g, co czyni go jednym z najlżejszych palników na świecie. Model Crux Lite jest tak samo efektywnym palnikiem jak model Crux, natomiast w wersji Lite zrezygnowano z mechanizmu składania palnika, dzięki czemu palnik ten jest jeszcze o 10g lżejszy. Zabierając ten palnik w podróż nie zauważysz, że niesiesz go w plecaku.
Kuchenka turystyczna Optimus Elektra FE
399,00 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Efektywna i energooszczędna kuchenka turystyczna z osłoną przeciwwiatrową i zapalnikiem piezo w komplecie. Garnek 0,95L z przykrywką wykonany z aluminium z powłoką nieprzywierającą. W garnku zastosowano wymiennik ciepła - radiator, który zmiejsza straty ciepła a także zużycie gazu i przyspiesza czas gotowania o 20%.  W zestawie znajdziemy również niezwykle lekki palnik Crux Lite.
Esbit Super Solo 0,6 L
118,99 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Zestaw gotujący menażka 0,6L z palnikiem. Mała i kompaktowa kuchenka turystyczna, wystarczająca do gotowania posiłku w plenerze dla 1 osoby. W skład zestawu wchodzą menażka o pojemności 585ml ze składanym uchwytem oraz palnik na kostki paliwa stałego. Materiał: anodowane aluminium.
Esbit Grill 300
287,20 zł
359,00 zł -20%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Nie rezygnuj z grillowania gdziekolwiek się znajdujesz! Z niewielkim, przenośnym turystycznym grillem to łatwe. Specjalna, składana konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, umożliwia  łatwe rozkładanie oraz czyszczenie. Podstawka zapewnia doskonałą stabilizację na każdym podłożu. Ruszt może być zamocowany na trzech różnych wysokościach, a zdejmowanie go i zakładanie ułatwia chwytak.
Optimus Polaris Optifuel - palnik na paliwo płynne i gazowe
674,10 zł
749,00 zł -10%
Wysyłamy w 24 godziny
Palnik, który stał się przełomem w łatwości i wygodzie gotowania w podróży. Z palnikiem Optimus Polaris Optifuel, nie jest ważne, czy jesteś w Afryce, Azji czy na weekendowym wypadzie blisko domu, zawsze znajdziesz odpowiednie paliwo! Działa na paliwa takie jak: propan/butan/izobutan, naftę, olej napędowy, paliwo lotnicze, white gas, bez potrzeby wymiany czegokolwiek poza butlą. Palnik nie działa na alkohol.
Optimus Crux Lite Terra Solo Cookset 0,6 L kuchenka turystyczna
260,10 zł
289,00 zł -10%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Turystyczny zestaw gotujący stanowiący idealne rozwiązanie dla ceniących sobie "lekkie podróżowanie". W skład zestawu gotującego wchodzi garnek Optimus Terra Solo 0,6 litra z wyprofilowanym dziobkiem oraz przykrywka, która może służyć również jako patelnia. Naczynia wykonane są z anodyzowanego aluminium. Dopełnienie zestawu stanowi palnik gazowy Optimus Crux Lite.
Optimus Terra Weekend HE Crux menażka 0,95L z palnikiem
322,15 zł
379,00 zł -15%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Uniwersalna kuchenka turystyczna. Zestaw składa się z palnika Optimus Crux oraz kompletu garnków (menażka + patelnia/przykrywka) Weekend HE Cook Set, wykonanych z anodyzowanego aluminium. Duży garnek o pojemności 0,95L posiada wymiennik ciepła, który odzyskując część energii z palnika oszczędza ilość zużywanego gazu oraz skraca czas gotowania. Całość zapakowana jest w siateczkowy pokrowiec.