Kuchenki turystyczne

Biwakowanie niezależnie czy spędzamy czas na kempingu czy gdzieś wysoko w górach nieodzownie wiąże się z koniecznością chociażby zagotowania wody a często również z przygotowaniem posiłku. Szeroka oferta modeli kuchenek turystycznych sprawia, iż każdy ma możliwość dobrać odpowiedni do własnych potrzeb i oczekiwań model.

Niezwykle lekkie, nowoczesne palniki do kuchenek turystycznych często są modelami składanymi, dzięki czemu w wielu modelach złożony palnik mieści się wraz z niewielkim kartuszem gazowym w menażce, tworząc kompaktowy i wygodny w transporcie zestaw do turystycznego gotowania.

Niektóre modele palników do kuchenek turystycznych posiadają wbudowany piezozapalnik czyli iskrownik, dzięki któremu nie musimy używać zapałek ani też zapalniczek do rozpalenia płomienia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie, że w górach przy mocnym wietrze, dużej wilgotności albo na dużych wysokościach, zapalniczki lub zapałki nierzadko odmawiają współpracy.

Esbit paliwo w kostkach 20x4g
17,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Kostki paliwa stałego do kuchenek turystycznych 20x4g. Paliwo stałe do gotowania na biwaku. Lekkie, wygodne w transporcie i bezpieczne: nie dymi, nie iskrzy, łatwo je zapalić, praktycznie nie pozostawia popiołu po wypaleniu.

Opakowanie zawiera 20 kostek po 4g.

 

Optimus Crux Lite Piezo
186,92 zł
219,90 zł -15%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Waży jedynie 72g, co czyni go jednym z najlżejszych palników na świecie. Model Crux Lite jest tak samo efektywnym palnikiem jak model Crux, natomiast w wersji Lite zrezygnowano z mechanizmu składania palnika, dzięki czemu palnik ten jest jeszcze o 10g lżejszy. Zabierając ten palnik w podróż nie zauważysz, że niesiesz go w plecaku.
Kuchenka turystyczna Optimus Elektra FE
399,00 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Efektywna i energooszczędna kuchenka turystyczna z osłoną przeciwwiatrową i zapalnikiem piezo w komplecie. Garnek 0,95L z przykrywką wykonany z aluminium z powłoką nieprzywierającą. W garnku zastosowano wymiennik ciepła - radiator, który zmiejsza straty ciepła a także zużycie gazu i przyspiesza czas gotowania o 20%.  W zestawie znajdziemy również niezwykle lekki palnik Crux Lite.
Esbit paliwo w kostkach 12x14g
31,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Kostki paliwa stałego do kuchenek turystycznych 12x14g. Paliwo stałe do gotowania na biwaku. Lekkie, wygodne w transporcie i bezpieczne: nie dymi, nie iskrzy, łatwo je zapalić, praktycznie nie pozostawia popiołu po wypaleniu.
Opakowanie zawiera 12 kostek po 14g.
Esbit Grill 300
287,20 zł
359,00 zł -20%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Nie rezygnuj z grillowania gdziekolwiek się znajdujesz! Z niewielkim, przenośnym turystycznym grillem to łatwe. Specjalna, składana konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, umożliwia  łatwe rozkładanie oraz czyszczenie. Podstawka zapewnia doskonałą stabilizację na każdym podłożu. Ruszt może być zamocowany na trzech różnych wysokościach, a zdejmowanie go i zakładanie ułatwia chwytak.
Optimus Polaris Optifuel - palnik na paliwo płynne i gazowe
674,10 zł
749,00 zł -10%
Wysyłamy w 24 godziny

Palnik, który stał się przełomem w łatwości i wygodzie gotowania w podróży. Z palnikiem Optimus Polaris Optifuel, nie jest ważne, czy jesteś w Afryce, Azji czy na weekendowym wypadzie blisko domu, zawsze znajdziesz odpowiednie paliwo! Działa na paliwa takie jak: propan/butan/izobutan, naftę, olej napędowy, paliwo lotnicze, white gas, bez potrzeby wymiany czegokolwiek poza butlą. Palnik nie działa na alkohol.
Esbit paliwo w kostkach 6x14g
49,90 zł
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Kostki paliwa stałego do kuchenek turystycznych 6x44g. Paliwo stałe do gotowania na biwaku. Lekkie, wygodne w transporcie i bezpieczne: nie dymi, nie iskrzy, łatwo je zapalić, praktycznie nie pozostawia popiołu po wypaleniu.
Opakowanie zawiera 6 kostek po 14g.
Optimus Crux Lite Terra Solo Cookset 0,6 L kuchenka turystyczna
260,10 zł
289,00 zł -10%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Turystyczny zestaw gotujący stanowiący idealne rozwiązanie dla ceniących sobie "lekkie podróżowanie". W skład zestawu gotującego wchodzi garnek Optimus Terra Solo 0,6 litra z wyprofilowanym dziobkiem oraz przykrywka, która może służyć również jako patelnia. Naczynia wykonane są z anodyzowanego aluminium. Dopełnienie zestawu stanowi palnik gazowy Optimus Crux Lite.

Optimus Terra Weekend HE Crux menażka 0,95L z palnikiem
322,15 zł
379,00 zł -15%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Uniwersalna kuchenka turystyczna. Zestaw składa się z palnika Optimus Crux oraz kompletu garnków (menażka + patelnia/przykrywka) Weekend HE Cook Set, wykonanych z anodyzowanego aluminium. Duży garnek o pojemności 0,95L posiada wymiennik ciepła, który odzyskując część energii z palnika oszczędza ilość zużywanego gazu oraz skraca czas gotowania. Całość zapakowana jest w siateczkowy pokrowiec. 
 
Kartusz gazowy Optimus 450g
31,49 zł
34,99 zł -10%
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Kartusz gazowy Optimus do kuchenek turystycznych pojemność 450g. Zawiera mieszankę gazów Butan/Izobutan/Propan. Pojemnik na gaz kompatybilny z palnikami Crux oraz Crux Lite.
 

Najczęściej spotykane kuchenki biwakowe to kuchenki gazowe z wymiennymi kartuszami czy wkładami do kuchenek. Jeśli jednak szukamy ekstremalnie lekkich rozwiązań, możemy sięgnąć po kuchenkę na paliwo stałe zwane też kuchenkami na kostki Esbit. Niewielkich rozmiarów kostki spalając się pozwalają zagotować zawartość menażki.

Oferta niektórych marek rozbudowana została o takie akcesoria biwakowe jak kuchenki na paliwo płynne, które umożliwiają podpięcie do palnika specjalnej butelki napełnianej naftą, spirytusem lub innymi paliwami. Kuchenki wielopaliwowe Optimus umożliwiają podróżnikom korzystanie z aktualnie dostępnych typów paliw w miejscu w którym się znajdują, bez konieczności planowania ilości potrzebnych na podróż kartuszy i noszenia ich ze sobą w plecaku.

 

Często kuchenki turystyczne można kupić w zestawie z naczyniami turystycznymi a przynajmniej menażką. Cały zestaw projektowany jest tak, aby palnik, menażkę, kartusz i niekiedy składanego sporka można było złożyć razem i zapakować tak aby zajmował jak najmniejszą ilość miejsca.