Kijki trailowe

Kijki trailowe stały się podstawowym elementem wyposażenia biegaczy długodystansowych i dzielnie towarzyszą im na dziesiątkach a nawet setkach kilometrów tras biegów terenowych i górskich.  Zbieranie w trasę  kijków biegowych to nie moda, ale lepsza równowaga i stabilizacja biegacza, odciążenie kolan i kręgosłupa, które już i tak podlegają znacznym obciążeniom i wysiłkowi podczas wielogodzinnych biegów, poprzedzanych wielogodzinnymi  treningami.

Na bieg szukamy jak najlżejszych modeli kijów do biegania, najlżejsze modele to kijki karbonowe z bardzo lekkich włókien węglowych lub nieco cięższe ale nadal ważące niewiele wykonane z aluminium, takie modele kijków znajdziemy w ofercie marek Black Diamond lub Rockland.

Kijki na biegi ultra powinny obok niskiej wagi mieć szybki i łatwy sposób składania i rozkładania oraz stabilną regulację długości, nie powinny skracać się używania na podejściu czy zbiegu pod naporem ciężaru ciała. Często głowimy się  jak przypiąć poskładane kijki do biegowego plecaka lub kamizelki, tak aby ni przeszkadzały w początkowej części trasy kiedy mogą być niepotrzebne.

 

W sklepie 3210sport.pl posiadamy szeroką ofertę akcesoriów do biegów terenowych i nawet bardzo wymagający ultrasi znajdą u nas odpowiadające im produkty. Wraz z rosnącym doświadczeniem biegacza i ilością startów na trasach biegów terenowych  lub górskich wielu biegaczy zmienia preferencja lub poszukuje nowych bardziej dostosowanych do siebie rozwiązań.

O tym że każdy doświadczony biegacz posiada różne modele biegowych skarpet i potrafi je dobrać do warunków nawet nie warto pisać, tak samo jak o ilości przetestowanych żeli energetycznych i innych biegowych niezbędników. Większość biegaczy posiada też na swoim wyposażeniu więcej niż jedną czołówkę do biegania bo przypadki się zdarzają, a mocny ultras jest zawsze na nie przygotowany!

Product added to wishlist
Product added to compare.