Kijki trailowe

Kijki trailowe stały się podstawowym elementem wyposażenia biegaczy długodystansowych i dzielnie towarzyszą im na dziesiątkach a nawet setkach kilometrów tras biegów terenowych i górskich.  Zbieranie w trasę  kijków biegowych to nie moda, ale lepsza równowaga i stabilizacja biegacza, odciążenie kolan i kręgosłupa, które już i tak podlegają znacznym obciążeniom i wysiłkowi podczas wielogodzinnych biegów, poprzedzanych wielogodzinnymi  treningami.

Na bieg szukamy jak najlżejszych modeli kijów do biegania, najlżejsze modele to kijki karbonowe z bardzo lekkich włókien węglowych lub nieco cięższe ale nadal ważące niewiele wykonane z aluminium, takie modele kijków znajdziemy w ofercie marek Black Diamond lub Rockland.

-20%
Kije Black Diamond Distance FLZ Z-Poles
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki typu Z-Pole o regulowanej długości, składane w zetkę, w nowej wersji są o 30% sztywniejsze, zyskały nowe wzmocnienia oraz większą wytrzymałość. Ten sposób regulacji kijków jest znacznie szybszy niż w przypadku kijków teleskopowych. Zatrzaski Flick Lock, obsługiwane jedną ręką stabilnie utrzymują ustaloną długość. Wykończenie rączki pianką EVA umożliwia pewny chwyt.
519,20 zł
649,00 zł
Wyprzedaż!-10%
Kije Black Diamond Distance Carbon Z 100cm
Wysyłamy w 24 godziny

Karbonowe kije trekkingowe o stałej długości składane w zetkę podobnie do sondy lawinowej. Ultralekkie kijki rozkładamy i blokujemy jednym szybkim ruchem ręki, równie łatwo składamy je z  powrotem. Nieodzowne wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy ruszasz z plecakiem na szlak. Uchwyt z pianki EVA odprowadza wilgoć od dłoni i zapewnia pewny chwyt.
512,10 zł
569,00 zł
-15%
Kijki Black Diamond Distance Z
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki trailowe Black Diamond Distance Z składane w zetkę. Niezwykle lekkie kijki szybko i wygodnie rozkładamy i blokujemy jednym ruchem ręki równie łatwo poskładamy je z powrotem - wystarczy naciśnięcie guzika zwalniającego blokadę kijów. Ten typ kijków jest nieodzowny tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy wyruszasz z plecakiem na szlak.
Miękka piankowa rączka odprowadza wilgoć z dłoni abyś zawsze miał pewny chwyt.
Kijki posiadają w zestawie małe talerzyki śnieżne.
509,15 zł
599,00 zł
-19%
Kijki trekkingowe Black Diamond Distance FLZ Z-Poles
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki Black Diamond Distance FLZ o regulowanej długości, składane w zetkę, jeszcze lżejsze, stabilniejsze oraz wytrzymalsze dzięki wzmocnieniu łączeń.
Ten sposób regulacji kijków jest znacznie szybszy i wygodniejszy niż w przypadku kijków teleskopowych. Zatrzaski Flick Lock, obsługiwane jedną ręką stabilnie utrzymują ustaloną długość, bez konieczności ponownej regulacji czy dkoręcaniadlugości podczas podejścia czy biegu.
Wykończenie rączki pianką EVA umożliwia pewny chwyt.
Kijki 3 segmentowe, segmenty aluminiowe.
W zestawie z kijkami znajdują się niewielkie talerzyki śnieżne.
566,19 zł
699,00 zł
Wyprzedaż!-13%
Kijki trailowe Black Diamond Distance Carbon Z
Wysyłamy w 24 godziny
Ultralekkie karbonowe kijki trailowe Black Diamond Distance Carbon Z o stałej długości składane w zetkę podobnie do sondy lawinowej. Kijki rozkładamy i blokujemy jednym szybkim ruchem ręki, równie łatwo składamy je z  powrotem. Nieodzowne wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy ruszasz z plecakiem na szlak. Uchwyt z pianki EVA odprowadza wilgoć od dłoni i zapewnia pewny chwyt.
686,43 zł
789,00 zł
Wyprzedaż!-13%
Kijki trailowe Black Diamond Distance Carbon FLZ
Wysyłamy w 24 godziny

Ultralekkie kije trekkingowe Black Diamond Distance Carbon FLZ z włókien węglowych o regulowanej długości, ustawianej poprzez zamknięcie blokady Flick Lock. Kijki zablokujemy w pozycji rozłożonej jednym przesunięciem górnej części, równie szybko złożymy je naciskając guzik i podnosząc pierwszy segment.
Kijki w nowej wersji zyskały wzmocnienia na łączeniach oraz w strefie blokady, są o 30% sztywniejsze niż poprzednia wersja tego modelu.
Zaprojektowane do użytku w sportach, gdzie liczy się każdy gram sprzętu i szybkość. Kijki posiadają antypoślizgowy piankowy uchwyt.
764,73 zł
879,00 zł

Kijki na biegi ultra powinny obok niskiej wagi mieć szybki i łatwy sposób składania i rozkładania oraz stabilną regulację długości, nie powinny skracać się używania na podejściu czy zbiegu pod naporem ciężaru ciała. Często głowimy się  jak przypiąć poskładane kijki do biegowego plecaka lub kamizelki, tak aby ni przeszkadzały w początkowej części trasy kiedy mogą być niepotrzebne.

 

W sklepie 3210sport.pl posiadamy szeroką ofertę akcesoriów do biegów terenowych i nawet bardzo wymagający ultrasi znajdą u nas odpowiadające im produkty. Wraz z rosnącym doświadczeniem biegacza i ilością startów na trasach biegów terenowych  lub górskich wielu biegaczy zmienia preferencja lub poszukuje nowych bardziej dostosowanych do siebie rozwiązań.

O tym że każdy doświadczony biegacz posiada różne modele biegowych skarpet i potrafi je dobrać do warunków nawet nie warto pisać, tak samo jak o ilości przetestowanych żeli energetycznych i innych biegowych niezbędników. Większość biegaczy posiada też na swoim wyposażeniu więcej niż jedną czołówkę do biegania bo przypadki się zdarzają, a mocny ultras jest zawsze na nie przygotowany!