Softflaski, ultraflaski

Niewielkie rozmiarem, a jednak niezwykle praktyczne, miękkie składane butelki na wodę, żele czy izotonik. Ultraflaski oraz softflaski pomogą wygodnie zabrać napój na trening lub trase biegu. Łatwo mieszczą się w kieszeniach biegowej kamizelki lub plecaka.

Przygoda z bieganiem porywa coraz większe rzesze zwolenników, coraz bardziej cenimy sobie aktywne spędzanie wolnego czasu połączone z dbałością o budowanie kondycji fizycznej.  Planujemy codzienne treningi po miejskich ścieżkach, parkach, a jeśli mamy takie możliwości również po lasach, i innych terenach. Wiele osób dość szybko w poszukiwaniu nowych wyzwań rozpoczyna przygotowania do maratonu lub pierwszych startów w biegach terenowych a nawet na dystansach ultra. Tak  szybko jak łapiemy bakcyla i rozwijamy nową pasję, dochodzimy tez do wniosku, iż do wygodnego i bezpiecznego realizowania treningów na liście niezbędnych akcesoriów do biegania w terenie tuż obok wygodnych biegowych skarpet znajdziemy softflaski lub ultraflaski.

Te miękkie butelki na wodę lub izotonik zabezpieczą nasze zapotrzebowanie na płyny podczas treningów lub biegów, pozwolą bezpiecznie się nawodnić. Ultraflaski Hyrapak czyli miękkie tubki lub butelki, produkowane w różnych pojemnościach, mają wymiary dopasowane do przednich kieszonek plecaków i kamizelek biegowych. Najmniejsze softflaski zazwyczaj napełniamy żelami energetycznymi lub innymi odżywkami zapewniającymi stały dopływ energii podczas intensywnego wysiłku. Wszystkie one mają niezaprzeczalną zaletę: po użyciu możemy je zwinąć do malutkich rozmiarów, nie zajmują miejsca i niewiele ważą.

Rozwiązaniem, które pozwala skrócić czas nawadniania podczas zawodów lub treningu są ultraflaski czyli lekkie butelki z wydłużoną słomką i ustnikiem niejako na wysięgniku. Wystarczy nieco pochylić głowę aby móc się napić, a z takim wyposażeniem do biegania w terenie pozostaje już tylko skupić się na „zrobieniu wyniku” a może nawet rekordu trasy. Oczywiście pod warunkiem że wcześniej odpowiednia ilość siódmego potu została wylana na treningach….  Ale to już inna historia.

Product added to wishlist
Product added to compare.