Hamaki

Hamak zabrany na wjazd rowerowy, kajaki, górskie wędrowanie daje poczucie wolności i niezależności od bazy noclegowej. Z hamakiem w plecaku biwak założysz tam gdzie masz ochotę. Dzięki ociepleniom, które można dopiąć do hamaka, również w mroźnych warunkach biwakowanie z hamakiem będzie możliwe.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Nowe lekkie, łatwo pakowane wersje hamaków stworzyły nowe możliwości dla osób aktywnych – zarówno tych którzy lubią czuć podróżniczą wolność, jak i planujących śmiałe trasy rowerowe, kajakowe  czy trekkingowe, takie gdzie trudno o bazę noclegową lub też trudno zaplanować wcześniej dokładne miejsce noclegu.

Zabranie do wyposażenia hamaka, który można spakować do niewielkich rozmiarów pozwala nie tylko na założenie biwaku w dowolnym miejscu, ale też pozwala podróżować na lekko. Jeśli mamy ze sobą hamak ciężki namiot czy maty do spania stają się zbędnym balastem.  Aby ochronić się przed deszczem podczas noclegu w hamaku, można zabrać płachtę, albo też wykorzystać pałatkę przeciwdeszczową, która i tak zwykle zabieramy w dłuższe trasy.

Do zamocowania hamaka potrzebujemy zwykle specjalnych taśm lub linek, które pozwolą zapiąć hamak do drzewa lub innego elementu, dostosowując się do jego obwodu. Jeśli nie chcemy aby nasz sprzęt pozostawał na podłożu na czas noclegu, możemy zastosować dodatkowy mały hamaczek na plecaki i sprzęt, podwieszany pod hamak główny.

Jeśli planujemy biwakowanie w warunkach niskich temperatur, a śpiwór nie wystarczy dla zapewnienia komfortu termicznego, producenci hamaków przygotowali całą ofertę zewnętrznych nakładek ocieplających na hamak, które tworząc coś na kształt kokonu pozwolą ciepło i wygodnie przespać noc.

Sklep 3210sport.pl posiada szeroką ofertę hamaków turystycznych wraz z całą gamą akcesoriów do hamaków.