Jedzenie liofilizowane

Kiedy wyruszamy na kilkudniową wspinaczkę, długą wyprawę czy wielodniowy rejs niebagatelną kwestię stanowi zapewnienie wyżywienia dla ekipy, takiego które będzie łatwe w przygotowaniu, smaczne, lekkie i zapewni odpowiednią ilość energii i składników odżywczych, tak abyśmy mieli siłę i energię niezbędną do realizowania czekających nas wyzwań.

Żywność liofilizowana pozwala zaspokoić wszystkie te potrzeby naraz. Liofilizacja jest procesem, w którym usuwa się praktycznie całą wodę z żywności. Dzięki takiemu przygotowaniu jedzenie liofilizowane staje się niezwykle lekkie, odporne na procesy psucia żywności a jednocześnie posiada pełne wartości odżywcze, aromat i smak.

-10%
Kuskus z warzywami 2os. danie liofilizowane Travellunch
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Turystyczna żywność liofilizowana. Smaczna rozgrzewająca potrawa, która pozwoli szybko uzupełnić zapasy energii po aktywnie spędzonym dniu. Proces liofilizacji pozwala na zachowanie wszystkich wartości odżywczych i kalorycznych, jednocześnie sprawia, iż żywność staje się lekka i łatwa w transporcie i przechowywaniu. Do przygotowania posiłku wystarczy zalanie zawartości opakowania wrzątkiem.
38,69 zł
42,99 zł
Wyprzedaż!-30%
Travellunch Ziemniaczki Hot-Pot z wołowiną 125g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Turystyczna żywność liofilizowana Travellunch porcja 1-osobowa. Ta potrawa przypomni Ci o domowych obiadach gdziekolwiek  przyjdzie Ci biwakować. Ziemniaczki Hot Pot z wołowiną i jarzynami sprawią, że uzupełnisz energię po aktywnie spędzonym dniu. Liofilizacja pozwala na zachowanie wszystkich wartości odżywczych i kalorycznych, sprawia też że żywność staje się lekka i łatwa w transporcie. Wystarczy zalać wrzątkiem i danie gotowe.
Termin ważności 01.03.2023

27,30 zł
39,00 zł
-18%
Travellunch Pasta w sosie paprykowym z wołowiną 250g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Żywność liofilizowana: potrawa z wołowiny z makaronem, wędzonym boczkiem i cebulką. Porcja pozwala na przygotowanie sycącego posiłku dla dwóch osób. Lekka żywność turystyczna, hermetycznie pakowana, łatwa w transporcie i przygotowaniu. Wystarczy zalać wrzątkiem zawartość opakowania, a po kilku minutach można się cieszyć smacznym posiłkiem.
48,38 zł
59,00 zł
-15%
Travellunch Kurczak Hot-Pot 125g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin


Turystyczna żywność liofilizowana. Sycące danie na bazie makaronu z kurczakiem i warzywami. Szybki w przygotowaniu posiłek pomoże szybko uzupełnić energię po intensywnie spędzonym dniu. Opakowanie 125g pozwoli na przygotowanie pojedynczej porcji. Niska waga i hermetyczne pakowanie żywności Travellunch sprawia, iż wygodnie można ją zabrać na każdą wyprawę.
33,15 zł
39,00 zł
-10%
Travellunch Chicken Curry 125g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin


Turystyczna żywność liofilizowana. Sycące danie na bazie ryżu z kurczakiem w sosie curry. Łatwy w przygotowaniu posiłek pomoże szybko uzupełnić energię po intensywnie spędzonym dniu. Opakowanie 125g pozwoli na przygotowanie pojedynczej porcji. Niska waga i hermetyczne pakowanie żywności Travellunch sprawia, iż wygodnie można ją zabrać na każdą wyprawę. 
35,10 zł
39,00 zł
-10%
Travellunch Beef Stroganoff porcja 125g
Wysyłamy w ciągu 24 godzinTurystyczna żywność liofilizowana. Beef Stroganoff to lubiana rozgrzewająca potrawa, która pozwoli szybko uzupełnić zapasy energii po aktywnie spędzonym dniu. Proces liofilizacji pozwala na zachowanie wszystkich wartości odżywczych i kalorycznych, jednocześnie sprawia, iż żywność staje się lekka i łatwa w transporcie i przechowywaniu. Do przygotowania posiłku wystarczy zalanie zawartości opakowania wrzątkiem.

 

 

35,10 zł
39,00 zł
-32%
Trek'n Eat danie z wołowiną i makaronem na ostro 160g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Data przydatności do spożycia Marzec 2022
Pożywne turystyczne danie liofilizowane z makaronem i wołowiną, papryką i warzywami. Porcja obiadowa dla miłośników dobrze doprawionych pikantnych potraw. Białko, węglowodany i smaczne warzywa uzupełnią energetyczne braki po aktywnie spędzonym dniu.

19,65 zł
28,90 zł
-15%
Travellunch Spaghetti Bolognese 125g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Turystyczna żywność liofilizowana. Sycące danie na bazie makaronu w sosie bolońskim. Łatwy w przygotowaniu posiłek pozwoli szybko przyrządzić smaczny posiłek, zaspokoić głód i uzupełnić energię po intensywnie spędzonym dniu. Opakowanie 125g umożliwia przygotowanie pojedynczej porcji. Niska waga i hermetyczne pakowanie żywności Travellunch sprawia, iż można ją zabrać na każdą wyprawę.


33,15 zł
39,00 zł
-32%
TREK'N EAT makaron w sosie śmietanowym z kurczakiem i szpinakiem 150g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Data przydatności do spożycia Marzec 2022
Danie liofilizowane z kurczakiem na bazie pożywnego makaronu w sosie śmietanowym ze szpinakiem, o delikatnym smaku i aromacie przypadnie do serca miłośnikom subtelnych smaków.
19,65 zł
28,90 zł

Liofilizaty pakowane są zazwyczaj w hermetyczne opakowania, które często służą również do przygotowania sycącego dania. W większości przypadków, porcję jedzenia liofilizowanego wystarczy zalać wrzącą wodą w opakowaniu odczekać kilkanaście minut i możemy cieszyć się smacznym posiłkiem. Nie musimy przy tym użyć ani zabrudzić menażki, talerza turystycznego ani innych turystycznych naczyń. Jeśli mamy za sobą całodniowa wspinaczkę, trekking lub inną aktywność, która wymagała od nas znacznego nakładu energii, szybkie przygotowanie sycącego i ciepłego posiłku stanowi doskonałe rozwiązanie.

Żywność liofilizowana takich marek jak Travellunch czy Trek’N Eat jest również łatwa i poręczna w transporcie, porcje lioflilizatów są lekkie, ze 150 gramów żywności liofilizowanej można przygotować pełnowartościowe danie obiadowe dla jednej osoby. Niska waga liofilizatów pozwala zapewnić wyżywienia nawet na dłuższą wyprawę, tak aby plecak dało się zapakować i unieść. Do korzystania z tej formy żywności turystycznej nie są potrzebne dodatkowe naczynia biwakowe, a także talerze na biwak.