Kuchenki turystyczne

Biwakowanie niezależnie czy spędzamy czas na kempingu czy gdzieś wysoko w górach nieodzownie wiąże się z koniecznością chociażby zagotowania wody a często również z przygotowaniem posiłku. Szeroka oferta modeli kuchenek turystycznych sprawia, iż każdy ma możliwość dobrać odpowiedni do własnych potrzeb i oczekiwań model.

Niezwykle lekkie, nowoczesne palniki do kuchenek turystycznych często są modelami składanymi, dzięki czemu w wielu modelach złożony palnik mieści się wraz z niewielkim kartuszem gazowym w menażce, tworząc kompaktowy i wygodny w transporcie zestaw do turystycznego gotowania.

Niektóre modele palników do kuchenek turystycznych posiadają wbudowany piezozapalnik czyli iskrownik, dzięki któremu nie musimy używać zapałek ani też zapalniczek do rozpalenia płomienia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie, że w górach przy mocnym wietrze, dużej wilgotności albo na dużych wysokościach, zapalniczki lub zapałki nierzadko odmawiają współpracy.

Najczęściej spotykane kuchenki biwakowe to kuchenki gazowe z wymiennymi kartuszami czy wkładami do kuchenek. Jeśli jednak szukamy ekstremalnie lekkich rozwiązań, możemy sięgnąć po kuchenkę na paliwo stałe zwane też kuchenkami na kostki Esbit. Niewielkich rozmiarów kostki spalając się pozwalają zagotować zawartość menażki.

Oferta niektórych marek rozbudowana została o takie akcesoria biwakowe jak kuchenki na paliwo płynne, które umożliwiają podpięcie do palnika specjalnej butelki napełnianej naftą, spirytusem lub innymi paliwami. Kuchenki wielopaliwowe Optimus umożliwiają podróżnikom korzystanie z aktualnie dostępnych typów paliw w miejscu w którym się znajdują, bez konieczności planowania ilości potrzebnych na podróż kartuszy i noszenia ich ze sobą w plecaku.

 

Często kuchenki turystyczne można kupić w zestawie z naczyniami turystycznymi a przynajmniej menażką. Cały zestaw projektowany jest tak, aby palnik, menażkę, kartusz i niekiedy składanego sporka można było złożyć razem i zapakować tak, aby zajmował jak najmniejszą ilość miejsca. Sprawdź także pozostały sprzęt biwakowy, a także naczynia turystyczne dostępne w naszej ofercie!

 

Product added to wishlist
Product added to compare.