Kuchenki turystyczne

Biwakowanie niezależnie czy spędzamy czas na kempingu czy gdzieś wysoko w górach nieodzownie wiąże się z koniecznością chociażby zagotowania wody a często również z przygotowaniem posiłku. Szeroka oferta modeli kuchenek turystycznych sprawia, iż każdy ma możliwość dobrać odpowiedni do własnych potrzeb i oczekiwań model.

Niezwykle lekkie, nowoczesne palniki do kuchenek turystycznych często są modelami składanymi, dzięki czemu w wielu modelach złożony palnik mieści się wraz z niewielkim kartuszem gazowym w menażce, tworząc kompaktowy i wygodny w transporcie zestaw do turystycznego gotowania.

Niektóre modele palników do kuchenek turystycznych posiadają wbudowany piezozapalnik czyli iskrownik, dzięki któremu nie musimy używać zapałek ani też zapalniczek do rozpalenia płomienia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie, że w górach przy mocnym wietrze, dużej wilgotności albo na dużych wysokościach, zapalniczki lub zapałki nierzadko odmawiają współpracy.

Esbit paliwo w kostkach 20x4g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Kostki paliwa stałego do kuchenek turystycznych 20x4g. Paliwo stałe do gotowania na biwaku. Lekkie, wygodne w transporcie i bezpieczne: nie dymi, nie iskrzy, łatwo je zapalić, praktycznie nie pozostawia popiołu po wypaleniu.

Opakowanie zawiera 20 kostek po 4g.

 

17,90 zł
Esbit paliwo w kostkach 12x14g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Kostki paliwa stałego do kuchenek turystycznych 12x14g. Paliwo stałe do gotowania na biwaku. Lekkie, wygodne w transporcie i bezpieczne: nie dymi, nie iskrzy, łatwo je zapalić, praktycznie nie pozostawia popiołu po wypaleniu.
Opakowanie zawiera 12 kostek po 14g.
31,90 zł
Esbit paliwo w kostkach 6x14g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Kostki paliwa stałego do kuchenek turystycznych 6x44g. Paliwo stałe do gotowania na biwaku. Lekkie, wygodne w transporcie i bezpieczne: nie dymi, nie iskrzy, łatwo je zapalić, praktycznie nie pozostawia popiołu po wypaleniu.
Opakowanie zawiera 6 kostek po 14g.
49,90 zł
Esbit tytanowa kuchenka na paliwo stałe
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Tytanowa kuchenka na paliwo stałe. Lider wśród lekkich kuchenek na paliwo stałe. Lekka, wytrzymała,  a zarazem minimalistyczna kuchenka turystyczna, waży jedynie 11,5g!
56,90 zł
Esbit większa kuchenka na kostki paliwa 12 x 14g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Lekka, składana kuchenka turystyczna na kostki paliwa stałego 12x14g wykonana ze stali. Kuchenka po złożeniu pomieści w środku opakowanie kostek paliwa.
71,90 zł
Esbit Mały palnik na kostki 6 x 14g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Kuchenka turystyczna wykonana z galwanizowanej elektrolitycznie stali. Właśnie procesowi galwanizacji zawdzięcza ona swoją odporność na korozję i inne niszcząco działające na stal czynniki.

Jej konstrukcja pozwala na przechowywanie wewnątrz złożonej kuchenki odpowiednich wkładów paliwowych. Ponadto jest ona tak zaprojektowana aby po rozłożeniu ścianek uzyskać rodzaj osłony przeciwwietrznej.
 
41,90 zł
Esbit Mały palnik na kostki 20 x 4g
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Lekka kuchenka turystyczna ze stali, na kostki paliwa stałego 20x4g. Kompatybilna z kawiarką Coffee Maker Esbit i innymi naczyniami turystycznymi tej marki. Kuchenka posiada prawdziwie kieszonkowe rozmiary.
 
49,90 zł
-10%
Optimus Crux
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Palnik do kuchenek gazowych Optimus Crux jest tak lekki i kompaktowy, że nawet nie poczujesz, że niesiesz w plecaku potężny 3000-Watowy palnik. Zastosowanie innowacyjnej konstrukcji umożliwia składanie główki palnika, dzięki czemu palnik Crux zajmuje minimum miejsca i można go spakować w zagłębieniu pod dnem kartusza z gazem.
215,10 zł
239,00 zł
Lejek do paliwa Optimus
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Lejek do nalewania paliwa płynnego do butelek turystycznych. Kuchenki na paliwo płynne wymagają więcej przygotowań i uwagi niż gazowe, jednak przy ujemnych temperaturach stają się niezastąpione. Lejek jest mały, lekki, wytrzymały. Posiada specjalny filtr z gazy zapobiegający dostawianiu się zanieczyszczeń do komory spalania.
25,99 zł
Przeciwwiatrowa osłona palnika Nova i Nova+, Optimus
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Folia aluminiowa chroniąca palnik przed wiatrem. Osłonięcie palnika przed wiatrem zmniejsza straty ciepła i zużycie paliwa skracając jednocześnie czas gotowania.
43,90 zł
-18%
GSI Outdoors Glacier Camp Stove kuchenka turystyczna
Wysyłamy w 24 godziny

Kuchenka turystyczna GSI Glacier Camp Stove została zaprojektowana w sposób, który pozwala szybko ugotować posiłek. Solidne wsporniki kuchenki o ząbkowanym profilu dostosują się do różnej średnicy naczyń turystycznych, stabilnie je podtrzymują.
Głowica palnika o dużej średnicy, pozwala na ustawienie większego płomienia, lepsze rozprowadzenie ciepła po podstawie menażki lub patelni, a zatem i szybsze gotowanie.  
Wygodne pokrętło pomoże wyregulować moc płomienia.
Solidna stalowa konstrukcja kuchenki pozwoli korzystać niezawodnie ze sprzętu przez długi czas.
Palnik posiada woreczek transportowy.  Kartusz nie wchodzi w skład zestawu.
122,99 zł
149,99 zł
-18%
GSI Outdoors Pinnacle Canister Stove kuchenka turystyczna
Wysyłamy w 24 godziny

Kuchenka turystyczna GSI Pinnacle Canister Stove to rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować na lekko. Kompaktowa, leciutka i wydajna kuchenka została zaprojektowana w sposób, który pozwala szybko ugotować posiłek w terenie.
Rozkładane wsporniki kuchenki o ząbkowanym profilu stabilnie podtrzymają menażkę lub garnek.
Głowica palnika, pozwala na ustawienie mocnego płomienia, co pozwala na szybkie gotowanie.  
Wygodne, składane pokrętło pomoże wyregulować moc płomienia.
Solidna stalowa konstrukcja kuchenki pozwoli korzystać niezawodnie ze sprzętu przez długi czas.
Palnik posiada woreczek transportowy.  Kartusz nie wchodzi w skład zestawu.
245,92 zł
299,90 zł
-15%
Optimus Crux Lite
Produkt niedostępny

Palnik Optimus Crux Lite waży jedynie 72g, co czyni go jednym z najlżejszych palników na świecie. Model Crux Lite jest tak samo efektywnym palnikiem jak model Crux, natomiast w wersji Lite zrezygnowano z mechanizmu składania palnika, dzięki czemu palnik ten jest jeszcze o 10g lżejszy. Zabierając ten palnik w podróż nie zauważysz, że niesiesz go w plecaku.
152,15 zł
179,00 zł

Najczęściej spotykane kuchenki biwakowe to kuchenki gazowe z wymiennymi kartuszami czy wkładami do kuchenek. Jeśli jednak szukamy ekstremalnie lekkich rozwiązań, możemy sięgnąć po kuchenkę na paliwo stałe zwane też kuchenkami na kostki Esbit. Niewielkich rozmiarów kostki spalając się pozwalają zagotować zawartość menażki.

Oferta niektórych marek rozbudowana została o takie akcesoria biwakowe jak kuchenki na paliwo płynne, które umożliwiają podpięcie do palnika specjalnej butelki napełnianej naftą, spirytusem lub innymi paliwami. Kuchenki wielopaliwowe Optimus umożliwiają podróżnikom korzystanie z aktualnie dostępnych typów paliw w miejscu w którym się znajdują, bez konieczności planowania ilości potrzebnych na podróż kartuszy i noszenia ich ze sobą w plecaku.

 

Często kuchenki turystyczne można kupić w zestawie z naczyniami turystycznymi a przynajmniej menażką. Cały zestaw projektowany jest tak, aby palnik, menażkę, kartusz i niekiedy składanego sporka można było złożyć razem i zapakować tak, aby zajmował jak najmniejszą ilość miejsca. Sprawdź także pozostały sprzęt biwakowy, a także naczynia turystyczne dostępne w naszej ofercie!