Garnki, menażki

Podstawowe wyposażenie kuchni biwakowej obok kuchenki to oczywiście menażka lub garnki turystyczne. Bez nich z pozoru oczywiste naczynia, bo cóż tu komplikować, ale diabeł jak zwykle ukrył się w szczegółach a różnice w wygodzie korzystania z poszczególnych modeli będą polegać na przemyślanych detalach.

Menażka na dłuższych wypadach górskich, surviwalowych czy backpakerskich to pozycja obowiązkowa. Niezastąpiona, kiedy trzeba roztopić śnieg i przygotować wodę, zagotować wrzątek na herbatę lub do przygotowania liofilizatów. Lekka, aluminiowe  lub tytanowe menażki z wyprofilowanym do nalewania dzióbkiem, z wytłaczaną miarką często sprzedawane są w kompletach z przykrywką mogącą służyć za patelnię, a w środku takiego zestawu zmieścimy palnik i zazwyczaj średniej wielkości kartusz jak w modelu Optimus Terra Solo. W ofercie sklepu 3210sport.pl proponujemy również modele menażek z nierdzewnej stali, a także menażki z ultralekkim zestawem naczyń takich jak miseczka i kubeczek oraz spork jak w modelach Minimalist marki GSI, które w zupełności wystarczają dla jednej lub dwóch osób, z takim zestawem nie są nam już potrzebne dodatkowe talerze turystyczne.

-10%
Sea To Summit X-Pot 1,4L składany na płasko garnek turystyczny
Wysyłamy w 24 godziny

Turystyczny garnek Sea To Summit X-Pot 1,4L wystarczy na gotowanie posiłków na biwaku dla 1-2 osób. Składany na płasko silikonowy garnek posiada spodnią część wykonaną z twardego aluminium, dzięki czemu można używać go na turystycznej kuchence. W pokrywce znajdziemy cedzak, który można zamknąć podczas gotowania. Po złożeniu garnka uchwyty zapinamy za wypustki na pokrywce aby zabezpieczyć całość do transportu
197,10 zł
219,00 zł
-20%
GSI Stainless Minimalist 0,6L menażka z pokrowcem termicznym
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Ultralekki zestaw biwakowy: menażka 0,6 litra z łyżką - widelcem, pokrywką, pokrowcem i silikonowym chwytakiem, komplet który w zupełności wystarczy do gotowania posiłków na biwaku dla jednej osoby. Wystarczy do zagotowania wody i przygotowania liofilizatu, a później możesz go zamienić w kubek termiczny, wkładając do neoprenowego pokrowca i nakładając wieczko z otworem umożliwiającym picie.
 
143,20 zł
179,00 zł
-15%
GSI Halulite Boiler 1,1 litra - menażka
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Bardzo lekka i sprytnie skonstruowana menażka o pojemności 1,1 litra, wykonana z anodowanego aluminium. Funkcjonalność tego garnka została przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Składana rączka naczynia po złożeniu do transportu zamyka całość i zabezpiecza pokrywkę, a silikonowe, nie nagrzewające się wykończenia pokrywki jak i rączki garnka zapobiegną poparzeniom w czasie gotowania. W zestawie znajduje się również siateczkowy pokrowiec.
 
135,15 zł
159,00 zł
GSI Halulite Boiler 1,8 litra-garnek-menażka
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Garnek turystyczny lub menażka o pojemności 1,8 litra, wykonany z anodowanego aluminium. Funkcjonalność tego garnka została przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Rączka menażki po złożeniu do transportu, zabezpiecza pokrywkę, a silikonowe, nie nagrzewające się wykończenia pokrywki jak i rączki garnka zapobiegają poparzeniom w czasie gotowania. W zestawie znajduje się również siateczkowy pokrowiec.

169,90 zł
-20%
Optimus Terra Weekend HE Cookset 0,95L
Wysyłamy w ciągu 24 godzin


Optimus Terra Weekend HE Cookset  to turystyczny zestaw: menażka  0,95l z przykrywką/ patelnią oraz specjalna gąbka do mycia garnków. Rondel wyposażony jest w radiator, rozwiązanie które zmniejsza straty ciepła, a czas gotowania skraca się o około 20%. W ten sposób zyskujemy oszczędność czasu i gazu w kartuszu.
159,92 zł
199,90 zł
-20%
Optimus Terra Solo Cookset 0,6L zestaw menażka z patelnią
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Optimus Terra Solo Cookset 0,6L to menażka 0,6 litra z pokrwką/ patelnią który w zupełności wystarczy do gotowania wody i posiłków na biwaku dla jednej osoby. 2-częściowy zestaw naczyń Optimus wykonany z utwardzanego aluminium waży niespełna 200g; Całość pakowana w siateczkowy pokrowiec, do transportu pomieści wewnątrz kartusz.

 
127,20 zł
159,00 zł
-10%
Sea To Summit Alpha Cookset 1.1
Wysyłamy w 24 godziny

Komplet naczyń turystycznych umożliwiający gotowanie i spożywanie posiłków dla 1 osoby. W zestawie znajdziemy lekki garnek - menażkę z przykrywką i składaną rączką, oraz dużą miskę z serii DeltaLight 800 ml i kubek termiczny z przykrywką oraz osłonką izolacyjną Delta Insul Mug. Całość spakujemy do garnka na czas transportu, zestaw waży jedynie 330g.

 

 

179,10 zł
199,00 zł
-10%
Sea To Summit Alpha Set 1.1
Wysyłamy w 24 godziny

Menażka z miską i kubkiem termicznym  Sea To Summit Alpha Set 1.1 jest doskonałym rozwiązaniem, dla tych którzy cenią sobie podróżowanie na lekko. W zestawie znajdziemy menażkę 1,2 litra z lekkiego i wytrzymałego anodowanego aluminium wraz z przykrywką. Przykrywka posiada otwory umożliwiające odcedzanie potraw. Uchwyt przykrywki został innowacyjnie zaprojektowany, można go za czepić o brzeg garnka, tak aby nie trzeba było szukać miejsca gdzie można pokrywę bezpiecznie odłożyć. Składany uchwyt garnka z bezpiecznym, pokrytym silikonem uchwytem stabilnie blokuje się po rozłożeniu.
Na czas transportu w menażce mieszczą się kolejne elementy zestawu: miska Delta 800 ml oraz kubek z osłoną termoizolacyjną Delta Insulmug 350ml .
179,91 zł
199,90 zł
-18%
GSI Outdoors Escape HS Pot 2L Blue
Wysyłamy w 24 godziny

Składany na płasko turystyczny garnek GSI Escape Pot 2 litry to nie tylko oszczędność miejsca, ale też oszczędność gazu w kuchence i po prosty wygoda. Garnek Escape Pot posiada bazę- radiator posiada bazę – radiator wykonaną z nadprzewodnika, co w praktyce pozwala zagotować wodę o 30% szybciej i tym samym zaoszczędzić paliwo.

Przemyślana konstrukcja garnka sprawia, iż korzystanie z niego jest bezpieczne i wygodne. Przykrywka posiada otwory pozwalające na wygodne odcedzanie, równocześnie posiada silikonowe nakładki, które zapobiegają ryzyku poparzenia palców, a na koniec służą do zamknięcia garnka za pomocą uchwytów.

Silikonowe boki posiadają po wewnętrznej stronie wytłaczaną miarkę. Wewnątrz garnka można umieścić do transportu inne produkty z linii Escape.

273,88 zł
334,00 zł
-13%
GSI Glacier Stainless Boiler 1,1 litra stalowa menażka
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Poręczna i trwała menażka o pojemności GSI Stainless Boiler 1,1 litra, wykonana z nierdzewnej stali. Funkcjonalność tego garnka turystycznego została przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Składana rączka naczynia po złożeniu do transportu zamyka całość i zabezpiecza pokrywkę. Składany uchwyt pokrywki pomaga zgrabnie operować wieczkiem.
W wenętrzu menażki znajduje się wytłaczana miarka, dzięki której odmierzymy potrzebną ilość.
W zestawie znajduje się również siateczkowy pokrowiec.
 
130,41 zł
149,90 zł
GSI stalowa patelnia turystyczna 23 cm
Wysyłamy w 24 godziny

Patelnia turystyczna GSI Steel Frypan 23 cm wykonana ze stali, pozwoli bezpiecznie i niezawodnie przygotować posiłek na ognisku, grillu czy kuchence turystycznej.
Patelnia pokryta została powłoką zapobiegającą przywieraniu potraw, sprawi, iż przygotowywanie potraw będzie jeszcze wygodniejsze.
Wykończona silikonową powłoką rączka zapobiega poparzeniom. Mechanizm składania uchwytu patelni pozwala na wygodniejsze przechowywanie i transport naczynia.
Stal nierdzewna jest materiałem niezwykle trwałym użytkowo, łatwym w utrzymaniu czystości, nie przejmuje zapachów ani smaków.
89,90 zł
GSI Glacier Stainless Mess Kit naczynia turystyczne dla 1 osoby
Wysyłamy w 24 godziny

Lekkie, praktyczne i wytrzymałe naczynia turystyczne z nierdzewnej stali, które będą służyć przez lata. GSI Outdoors Glacier Stainless 1 Person Mess Kit   to zestaw wystarczający do przygotowania i spożycia posiłku w warunkach biwakowych dla jednej osoby.
W skład zestawu wchodzą: menażka, patelnia, miska oraz kubek. Menażka oraz patelnia posiadają składane uchwyty, pokryte warstwą silikonu, która pozwala uniknąć poparzenia. Całość składa się do wnętrza menażki zamykana od góry patelnią, tworząc wygodny w transporcie, kompaktowy zestaw.
Stal nierdzewna jest trwała w użytkowaniu, nie przenika zapachami ani smakami, naczynia łatwo utrzymać w czystości. Naczynia można myć w zmywarce. Wszystkie materiały, z których wykonany jest  zestaw nie zawiera BPA ani ftalatów.
Komplet waży jedynie 495g
139,90 zł
Optimus Terra Xpress HE garnek 1,75L z radiatorem
Dostępność produktu 2-4 dni

Turystyczny garnek ze skracającym czas gotowania radiatorem. Garnek Optimus Terra Xpress o pojemności 1,75L wykonany z lekkiego aluminium, posiada powłokę "non-stick" zapobiegającą przywieraniu potraw. Garnek posiada składane uchwyty wykończone silikonową warstwą, zapobiegającą poparzeniu. Przeźroczysta przykrywka garnka, pozwala na podglądanie lub odcedzenie gotującej się zawartości garnka.
189,00 zł
Wyprzedaż!-10%
Sea To Summit X-Pot 2,8 L składany garnek turystyczny
Produkt niedostępny

Turystyczny garnek Sea To Summit X-Pot 2,8L wystarczy na gotowanie posiłków na biwaku dla 2-4 osób. Składany na płasko garnek posiada spodnią część wykonaną z twardego aluminium, dzięki czemu można używać go na turystycznej kuchence. W pokrywce znajdziemy cedzak, który można zamknąć podczas gotowania. Po złożeniu garnka uchwyty zapinamy za wypustki na pokrywce aby zabezpieczyć całość do transportu
233,10 zł
259,00 zł

Jeśli przewidujesz gotowanie na kempingu lub w kamperze i możesz pozwolić sobie na zabranie zestawu garnków turystycznych, możesz wybierać z bardzo szerokiej oferty producentów. Garnki do gotowania na biwaku często pakowane są w zestawy mniejszy i większy garnek, z przemyślanymi rozwiązaniami gdzie przykrywka może służyć za cedzak lub malutką patelnię i tak jak w przypadku garnków turystycznych Optimusa , GSI Outdoors mają sprytny sposób pakowania, tak iż składając jeden w drugi naczynia na biwak po złożeniu zajmują niewiele miejsca najczęściej tworząc jeden kompaktowy pakunek.

 

Niektóre modele turystycznych menażek i garnków posiadają radiator - rozwiązanie umożliwiające odzyskiwanie energii dzięki któremu gotujemy szybciej zużywając mniej gazu. W ostatnich latach pojawiły się również garnki turystyczne składane na płasko jak w ofercie Sea To Summit. Składają się do płaskiego dysku i zajmują niewiele miejsca w plecaku, nawet jeśli nie podróżujemy samochodem z taką opcją możemy zabrać większy garnek w podróż i zabezpieczyć potrzeby dla kilku osób.