Kubki termiczne

Kubek termiczny nie bez powodu stał się codziennym przyjacielem wielu zadowolonych użytkowników. Mały szczelny termosik na kawę lub herbatę z ustnikiem do wygodnego popijania, niezastąpiony w podróży samochodem, lub podczas krótkich wędrówek jesienią lub zimą, wygodnie zmieścimy go do plecaka czy torebki.

Wiele osób nie wyobraża sobie dłuższej podróży bez zabrania w termokubku własnej kawy  lub herbaty na drogę.

Małe praktyczne termosy lub też kubki termiczne, zwykle są dość lekkie, mają smuklejszy profil i ustnik z bezpieczną blokadą lub zamknięcie klapką. Mieszczą się w samochodowych uchwytach na kubek, kieszeniach plecaka, a nawet damskiej torbie.

W prostszych wersjach będzie zwykłym kubkiem z przykrywką i pokrowcem termicznym jak Delta Mug Sea To Summit czy Infinity Backpacker Mug od GSI. W bardziej rozbudowanej wersji znajdziemy szeroką ofertę stalowych termokubków z izolowanymi próżniowo ściankami, różnymi typami zamknięcia i ustnikami.

Ciekawą propozycją dla miłośników kawy parzonej w dowolnych warunkach jest termokubek Javapress z praską - zaparzaczem, w którym bezpośrednio zaparzymy kawę jeśli tylko mamy wrzątek. Ten sam kubek termiczny możemy wykorzystać również do parzenia herbaty liściastej.

Obecnie używanie stalowych termokubków to już nie tylko moda, wiele osób świadomych kwestii ekologicznych, przychodzi po kawę do sieciowych kawiarni z własnym ulubionym termicznym kubkiem, aby ograniczyć zużywanie kubków jednorazowych.

Większość małych termosów na kawę lub herbatę można myć w zmywarce, również zakrętki lub ustniki posiadają możliwość otwarcia środka, tak aby wygodnie umyć wnętrze i zawsze cieszyć się świeżym smakiem kawy lub herbaty.

Product added to wishlist
Product added to compare.