Termosy na jedzenie

Termos obiadowy pozwoli w łatwy sposób zapakować gorący posiłek do pracy czy szkoły. Zabieranie posiłków do pracy czy szkoły pozwala lepiej rozplanować co i kiedy jemy, zadbać o zdrową dietę. Posiłek przygotowany dla dziecka do szkoły w termosie obiadowym, sprawia, iż możemy przygotować dzieciom to co lubią i wiemy, że zjedzą w ciągu dnia, nie są one „skazane” na propozycje szkolnej stołówki. Również dla osób pracujących w terenie, termos na jedzenie to wygodny sposób na zjedzenie ciepłego posiłku w ciągu dnia.

Termosy na żywność zwykle produkowane z nierdzewnej stali są wygodne i szczelne, łatwo je utrzymać w czystości, a zważywszy, że nierdzewna stal nie przenika zapachami i smakami przenoszonych potraw, jedzenie będzie miało swój właściwy smak.

Termos obiadowy posiada nieco inną konstrukcję niż termos przeznaczony na kawę lub herbatę. Zazwyczaj posiadają większą średnicę, mają szeroki górny otwór, prze który można wygodnie nakładać jedzenie lub zjeść posiłek. Nakrętki wielu termosów na jedzenie posiadają specjalny guzik, który umożliwia spuszczeni ciśnienia, które wytworzyło się w termosie po nałożeniu gorącego jedzenia, tak aby łatwiej było go później otworzyć.

Wiele termosów na jedzenie jak np. termosy Rockland czy Esbit posiada rozwiązania podobne do zwykłych turystycznych termosów na herbatę. Często mają zmatowioną, antypoślizgową powierzchnię, aby łatwiej było je otworzyć nawet w rękawiczkach. Niektóre modele jak w termosach na żywność od GSI mają poręczne wieczko z uchwytem, rozwiązanie szczególnie wygodne dla dzieci, łatwiej wtedy otworzyć termos, przenieść, a nawet wyciągnąć z plecaka czy torby.

Sklep turystyczny 3210sport.pl oferuje szeroki wybór termosów na jedzenie. Sprawdź naszą ofertę!

Product added to wishlist
Product added to compare.