Blog navigation

Najnowsze wpisy

Nasi autorzy

 • Termos czy kubek termiczny
  Termos czy kubek termiczny
  79 odsłony

  Długie podróże niekoniecznie oznaczają tęsknotę za gorącą kawą lub ulubioną herbatą. Lubisz ruch na świeżym powietrzu, dlatego często planujesz długie wędrówki. Gorąca kawa lub aromatyczna herbata doskonale rozgrzeją Cię podczas aktywności. Zabierz ze sobą termos lub kubek termiczny, a chłód nie będzie Ci straszny. Który z nich wybrać? Sprawdź!

  Czytaj dalej
 • Między plecakiem a planem podróży czyli w co się pakujesz ruszając na szlak
  Między plecakiem a planem podróży czyli w co się pakujesz ruszając na szlak
  107 odsłony

  Piesze wycieczki górskie wymagają odpowiedniego przygotowania. Nie tylko wygodne buty są ważne. Potrzebujesz ciepłych ubrań, kurtki przeciwdeszczowej i wielu gadżetów, które pomogą Ci przetrwać jakże zmienną górską pogodę. No dobra, ale jak to wszystko zabrać? Potrzebny Ci odpowiedni plecak turystyczny!

  Czytaj dalej
 • Czy tak trudno dobrać kijki trekkingowe?
  Czy tak trudno dobrać kijki trekkingowe?
  69 odsłony

  Jeszcze do niedawna większość ludzi kijki kojarzyła z narciarzami. Potem pojawiła się moda na nordic walking. Dzisiaj większość kochających góry nie wyobraża sobie bez nich wędrówki. Specjalnie dostosowane do długich wypraw kijki trekkingowe stały się nieodzowne. Jakie wybrać, by wycieczka była przyjemna?

  Czytaj dalej
 • Wspinaczka – narodziny niezwykłego sportu
  Wspinaczka – narodziny niezwykłego sportu
  107 odsłony

  Ludzi wdrapujących się na skały uwieczniono na chińskich akwarelach już 400 lat p.n.e. Pokazuje to, że wspinaczka towarzyszy nam od początków ludzkości. Dawniej była ona jednak głównie koniecznością – pomagała dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, umożliwiała poszukiwanie cennych surowców i stosowano ją przy niektórych technikach oblężniczych. Co sprawiło, że wspinaczka stała się sportem dostępnym niemal dla każdego miłośnika adrenaliny?

  Czytaj dalej
 • Primaloft czyli Puch syntetyczny
  Primaloft czyli Puch syntetyczny
  98 odsłony

  Naturalny puch gęsi lub kaczy od dawien dawna stosowany jest jako ocieplacz. Puchowe kołdry i kurtki pomagały przetrwać nawet najtęższe mrozy. Niestety puch ma też wady, które sprawiają, że słabo sprawdza się w turystyce – głównie chodzi tu o wrażliwość na wilgoć. Na szczęście nowoczesne technologie oferują nam syntetyczne zamienniki, takie jak PrimaLoft. Czy jednak może on konkurować z naturalnym puchem?

  Czytaj dalej
 • Jak się ubrać na zimowy trekking lub wspinaczkę
  Jak się ubrać na zimowy trekking lub wspinaczkę
  97 odsłony

  Wyruszając na zimowy trekking lub wspinanie zawsze stajemy przed koniecznością  właściwego dobrania odzieży i poziomu ochrony termicznej. Wybierając odpowiednie ubrania będziemy brali pod uwagę oddychalność, ochronę przed wilgocią i wiatrem, stopień odprowadzania/zatrzymywania ciepła i wilgoci oraz wagę. Od właściwego dobrania warstw odzieży i ich parametrów technicznych zależy nie tylko komfort podczas aktywności ale tez zdrowie a niekiedy nawet życie.

  Czytaj dalej
 • Pomysł na aktywne Święta
  Pomysł na aktywne Święta
  63 odsłony

  Święta są świetnym pretekstem do aktywności na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na szaleństwo na stoku czy kulig w lesie, musimy przygotować się do zimowego wyjazdu. Ciepła kurtka puchowa, softshell, bielizna termoaktywna i koniecznie oddychające ciepłe skarpety to absolutne niezbędniki, które powinny znaleźć się w naszym świątecznym bagażu.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 7 of 7 (1 Page)