Blog navigation

Najnowsze wpisy

opublikowany"2019 - Wrzesień"

 • Czy tak trudno dobrać kijki trekkingowe?
  Czy tak trudno dobrać kijki trekkingowe?
  15 odsłony

  Jeszcze do niedawna większość ludzi kijki kojarzyła z narciarzami. Potem pojawiła się moda na nordic walking. Dzisiaj większość kochających góry nie wyobraża sobie bez nich wędrówki. Specjalnie dostosowane do długich wypraw kijki trekkingowe stały się nieodzowne. Jakie wybrać, by wycieczka była przyjemna?

  Czytaj dalej
 • Wspinaczka – narodziny niezwykłego sportu
  Wspinaczka – narodziny niezwykłego sportu
  26 odsłony

  Ludzi wdrapujących się na skały uwieczniono na chińskich akwarelach już 400 lat p.n.e. Pokazuje to, że wspinaczka towarzyszy nam od początków ludzkości. Dawniej była ona jednak głównie koniecznością – pomagała dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, umożliwiała poszukiwanie cennych surowców i stosowano ją przy niektórych technikach oblężniczych. Co sprawiło, że wspinaczka stała się sportem dostępnym niemal dla każdego miłośnika adrenaliny?

  Czytaj dalej
 • Primaloft czyli Puch syntetyczny
  Primaloft czyli Puch syntetyczny
  36 odsłony

  Naturalny puch gęsi lub kaczy od dawien dawna stosowany jest jako ocieplacz. Puchowe kołdry i kurtki pomagały przetrwać nawet najtęższe mrozy. Niestety puch ma też wady, które sprawiają, że słabo sprawdza się w turystyce – głównie chodzi tu o wrażliwość na wilgoć. Na szczęście nowoczesne technologie oferują nam syntetyczne zamienniki, takie jak PrimaLoft. Czy jednak może on konkurować z naturalnym puchem?

  Czytaj dalej
Showing 1 to 3 of 3 (1 Page)