Katadyn

KATADYN – przemieniamy wodę w zdatną do picia

KATADYN to szwajcarski producent tabletek i filtrów do oczyszczania i uzdatniania wody pitnej. Korzenie firmy sięgają wynalazku profesora Alexandra Krause z Monachium, który w 1926 roku wykorzystał jony srebra do oczyszczenia bakteriologicznego wody. Wydarzenie to dało początek firmie, która została światowym liderem w dziedzinie produkcji środków do uzdatniania wody.

Preparaty KATADYN usuwają z wody bakterie, wirusy i pierwotniaki, czyniąc wodę zdatną do picia bez konieczności gotowania. W ofercie KATADYN znajdują się filtry do wody podzielone na 3 grupy:

- filtry z serii Endurance - oferują najwyższą niezawodność i trwałość, ich konstrukcja pozwala na uzyskanie najwyższej jakości wody w ekstremalnych warunkach,

- filtry z serii Backcountry - idealne na camping i wędrówki z plecakiem, lekkie i kompaktowe,

- filtry z serii Ultralight - najlżejsze filtry dostępne na rynku, idealne do użytku indywidualnego np. dla osób podróżujących służbowo.

Oprócz filtrów i bidonów służących do przygotowania wody pitnej w terenie, Katadyn produkuje również tabletki Micropur do dezynfekcji wody.

Produkty szwajcarskiej firmy przeznaczone są dla osób odpoczywających na łonie natury podczas wyjazdów turystycznych, survivalowych i żeglowania, na campingach, podczas innych aktywności outdoorowych, ale także do użytku domowego. Z jej oferty korzysta również wojsko oraz organizacje humanitarne.

Firma aktywnie działa na rzecz edukacji ekologicznej wszystkich grup wiekowych. W ramach  Four Corners School prowadzone są warsztaty, szkolenia i organizowane wyprawy, podczas których zarówno młodzież jak i nauczyciele uczą się obcowania z naturą, korzystania z jej dobrodziejstw oraz tego jak zdobytą wiedzę dalej przekazywać. Sponsoruje również różnego rodzaju wydarzenia użyczając swoich produktów.

Produkty KATADYN znane są praktycznie na całym świecie. Rocznie firma sprzedaje ponad 100.000 filtrów i 200.000 części do nich oraz ponad 10 milionów tabletek do uzdatniania wody.

 

-15%
Katadyn BeFree Tactical 1L bidon z filtrem
Wysyłamy w 24 godziny

Innowacyjna miękka butelka Katadyn BeFree Tactical Black 1L z filtrem do uzdatniania wody, sprawia, że ruszając w teren, przestajesz się zastanawiać, jak będziesz zdobywać wodę pitną. Miękki, składany bukłak wykonany z mocnego tworzywa został rozbudowany o filtr Katadyn EZ-Clean Membrane, który oczyszcza wodę z osadów, pierwotniaków i bakterii. Jeden wkład wystarcza na przefiltrowanie ok. 1000L wody
322,15 zł
379,00 zł
-15%
Katadyn BeFree 1L bidon z filtrem
Wysyłamy w 24 godziny

Innowacyjna miękka butelka 1L z wbudowanym filtrem do uzdatniania wody, sprawia, że ruszając w teren, przestajesz się zastanawiać, jak będziesz zdobywać wodę pitną. Miękki, składany bukłak wykonany z niezwykle wytrzymałego tworzywa został rozbudowany o filtr Katadyn EZ-Clean Membrane, który oczyszcza wodę z osadów, pierwotniaków i bakterii. Jeden wkład wystarcza na przefiltrowanie ok. 1000L wody
271,92 zł
319,90 zł
-10%
Bidon z filtrem Katadyn BeFree 0,6L
Wysyłamy w 24 godziny

Innowacyjna miękka butelka 0,6L z wbudowanym filtrem do uzdatniania wody, sprawia, że ruszając w teren, przestajesz się zastanawiać, jak będziesz zdobywać wodę pitną. Miękki, składany bukłak wykonany z niezwykle wytrzymałego tworzywa został rozbudowany o filtr Katadyn EZ-Clean Membrane, który oczyszcza wodę z osadów, pierwotniaków i bakterii. Jeden wkład wystarcza na przefiltrowanie ok. 1000L wody
242,10 zł
269,00 zł
-15%
Katadyn Steripen Ultra UV kieszonkowy sterylizator wody
Wysyłamy w 24 godziny

Katadyn Steripen Ultra UV kieszonkowe urządzenie pomoże oczyścić i przygotować bezpieczną do picia wodę w podróży, na biwaku, podczas wędrówek.
Proces naświetlania wody promieniami UV pozwala na wyeliminowanie bakterii, wirusów  oraz pierwotniaków. Sterylizator możemy ustawiać za pomocą przycisku na jeden z dwóch dostępnych wariantów – oczyszczanej 0,5 l lub 1 l wody. Czas naświetlania 0,5 litra wody to 48 sekund, litrową porcję wody oczyścimy w 90 sekund.
Woda oczyszczona w procesie naświetlania posiada naturalny smak, bez chemicznego posmaku, jak zdarza się w przypadku stosowania tabletek do oczyszczania wody.
Filtr wyposażony jest w czujnik zanurzenia lampy w wodzie, co chroni przed przypadkowym włączeniem. Do filtra dołączona jest również osłona lampy i neoprenowy pokrowiec.
636,65 zł
749,00 zł
Katadyn Steripen Classic 3 UV urządzenie do sterylizacji wody
Wysyłamy w 24 godziny

Katadyn Steripen Classic 3 UV kieszonkowe urządzenie niewielkich rozmiarów służące do oczyszczania i przygotowania bezpiecznej do picia wody w podróży, na biwaku podczas trekkingów lub wędrówek.
Proces naświetlania wody promieniami UV pozwala na wyeliminowanie bakterii, wirusów  oraz pierwotniaków. Sterylizator możemy ustawiać za pomocą przycisku na jeden z dwóch dostępnych wariantów – oczyszczanej 0,5 litra lub 1 litr wody. Czas naświetlania 0,5 litra wody to 48 sekund, litrową porcję wody oczyścimy w 90 sekund.
Woda oczyszczona w procesie naświetlania posiada naturalny smak, bez chemicznego posmaku, jak zdarza się w przypadku stosowania tabletek do oczyszczania wody.
549,00 zł
-20%
Katadyn BeFree wkład wymienny do czarnych butelek
Wysyłamy w 24 godziny

Wkład wymienny do butelek czarnych Katadyn BeFree. Wkład wystarcza na przefiltrowanie ok 1000 L wody, szybkość filtrowania 2L/ min.
191,92 zł
239,90 zł
-15%
Katadyn Steripen Ultralight UV urządzenie do oczyszczania wody
Wysyłamy w 24 godziny

Katadyn Steripen Ultralight UV maleńkie urządzenie rozmiarów służące do oczyszczania i przygotowania bezpiecznej do picia wody w podróży, na biwaku podczas trekkingów lub wędrówek. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie priorytetem jest minimalny rozmiar bagażu.
Proces naświetlania wody promieniami UV pozwala na wyeliminowanie bakterii, wirusów  oraz pierwotniaków. Sterylizator oczyszcza jednorazowo 1 litr wody. Czas naświetlania litrowej porcji wody wynosi 90 sekund.
Woda oczyszczona w procesie naświetlania posiada naturalny smak, bez chemicznego posmaku, jak zdarza się w przypadku stosowania tabletek do oczyszczania wody.
509,15 zł
599,00 zł