Masters fitness orange kijki nordic walking
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Wyprzedaż! -120,00 zł

Masters fitness orange kijki nordic walking 130 cm

Model kijków zaprojektowany specjalnie z myślą o początkujących. Nordic Walking, jak zgodnie wypowiada się większość lekarzy, jest jednym z najbardziej dobroczynnych sportów jeśli chodzi o wpływ na układ krążenia. Uprawianie tego sportu przynosi więcej korzyści dla zdrowia niż regularne spacery, bieganie czy jazda na rowerze.

59,00 zł (brutto) 179,00 zł - 120,00 zł 47,97 zł (netto)
check Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Kijki Nordic Walking - Fitness OrangeModel kijków zaprojektowany specjalnie z myślą o początkujących. Nordic Walking, jak zgodnie wypowiada się większość lekarzy, jest jednym z najbardziej dobroczynnych sportów jeśli chodzi o wpływ na układ krążenia. Uprawianie tego sportu przynosi więcej korzyści dla zdrowia niż regularne spacery, bieganie czy jazda na rowerze.

Właściwe używanie kijków, połączone z odpowiednią pracą rąk niejako wymusza  utrzymywanie prawidłowej postawy ciała w trakcie marszu.

Kijki do Nordic Walking różnią się od kijków trekkingowych, są wyposażone w rękawicę, która umożliwia utrzymanie prawidłowej pozycji dłoni. W trakcie ruchu ręki w przód, dłoń nie podtrzymuje uchwytu kijka, jest otwarta, a jej wnętrze skierowane jest do ziemi.  Podczas ruchu ręki do tyłu dłoń chwyta uchwyt kijka. W trakcie 5 km marszu wykonujemy średnio 7000 kroków, co oznacza, że wykonujemy ruch zamknięcia i otwarcia dłoni 7000 razy - mechanizm ten działa jak pompa na układ krążenia. Dodatkowo wykorzystanie kijków zmniejsza obciążenie kolan w trakcie marszu o około 5%.


Parametry kijków Fitness Orange:


-  wykonane z lekkich i wytrzymałych rurek węglowych  ø 16 mm,
-  dostępne długości od 105 -130 cm,

-  uchwyt B12, wykonany z podwójnie zagęszczonej gumy,

-regulowana rękawica dostosowana do nordic walkingu, utrzymuje dłoń blisko uchwytu, ułatwiając ponowne jego złapanie podczas ruchu ręki w tył
-  końcówka z węglika spiekanego,  
-  w zestawie znajduje się nakładka asphalt pad - do użytku na powierzchni asfaltowej.

Rozmiar kijków 130 cm odpowiedni dla osób o wzroście około 190 cm.

 

01N2406

16 innych produktów w tej samej kategorii: