• Wyprzedaż!
 • -17%
Black Diamond Distance Carbon LZ - składane kije trekkingowe
Black Diamond Distance Carbon LZ - składane kije trekkingowe
Black Diamond Distance Carbon LZ - składane kije trekkingowe
Black Diamond Distance Carbon LZ - składane kije trekkingowe
Black Diamond Distance Carbon LZ - składane kije trekkingowe
Black Diamond Distance Carbon LZ - składane kije trekkingowe

Kije Black Diamond Distance Carbon FLZ

Ultralekkie kije trekkingowe z włókien węglowych o regulowanej długości, ustawianej poprzez zamknięcie blokady Flick Lock. Kijki zablokujemy w pozycji rozłożonej jednym przesunięciem górnej części, równie szybko złożymy je naciskając guzik i podnosząc pierwszy segment. Zaprojektowane do użytku w sportach, gdzie liczy się każdy gram sprzętu i szybkość. Kijki posiadają antypoślizgowy piankowy uchwyt.

 

Produkt niedostępny
546,97 zł 659,00 zł -17%
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 659,00 zł

 

Kije Black Diamond Distance Carbon FLZ - ultralekkie karbonowe kijki trekkingowe lub biegowe o regulowanej długości, składane w "zetkę" kijki typu Z-Pole

Karbonowe kije trekkingowe, składane w "zetkę" podobnie do sond lawinowych. Kijki Black Diamond Distance Carbon FLZ to 3-segmentowe, ultralekkie składane kije typu Z-Pole, których wszystkie segmenty w 100% wykonane są z lekkich i wytrzymałych włókien węglowych.

W uchwytach kijków zastosowano antypoślizgową, pochłaniającą wilgoć piankę EVA. Również przedłużenia uchwytów wykonane są z tego samego materiału.

Elementy łączące poszczególne segmenty kijków wykonano z niezwykle wytrzymałego na intensywne użytkowanie i mechaniczne uszkodzenia kevlaru pokrytego elastycznym tworzywem, które skutecznie chroni łączniki kijków przed przecieraniem.

Pętle nadgarstkowe w tym modelu są dość minimalistyczne, niemniej jednak wytrzymałe i wygodne, z możliwością regulacji obwodu. W kijkach znajdziemy 2 rodzaje końcówek: nierysujące nawierzchni gumowe, a po ich zdjęciu pod spodem znajdziemy ostrzejsze, twarde końcówki widiowe.

Kije Distance Carbon będą najlepszym rozwiązaniem, wszędzie tam, gdzie istotne znaczenie ma każdy gram sprzętu, oraz możliwość szybkiego rozłożenia/ złożenia, a niekiedy pewnego zakresu regulacji długości kijka do terenu. Bardzo cenione przez biegaczy  podczas długodystansowych biegów górskich czy terenowych ze względu na niską wagę i możliwość szybkiego dostosowania ich do terenu w trakcie biegu.

Na poziomie górnego segmentu znajdziemy stabilny system regulacji długości Flick Lock, jest to szybka blokadka, którą  możemy obsługiwać jedną ręką, a po zamknięciu blokady, długość kijków pozostaje stabilna. Kije zablokujemy w pozycji rozłożonej przesuwając górny segment do dołu. Złożenie kijków wymaga naciśnięcia malutkiego guzika który zwalniając blokadę pozwala na złożenie kijków.

Kijki Black Diamond Distance Carbon FLZ oprócz tradycyjnego zastosowania na trekkingi czy narty, doskonale sprawdzają się podczas biegów górskich czy terenowych ze względu na niską wagę i możliwość szybkiego dostosowania ich do terenu w trakcie biegu.

Charakterystyka kijków:

 • segmenty kijów wykonane w 100% z lekkiego i bardzo wytrzymałego włókna węglowego uchwyt wykonany z antypoślizgowej pianki EVA zapewnia pewny i wygodny chwyt
 • przedłużenie rączki również wykonane z pianki EVA
 • konstrukcja 3-częściowa, linki łączące poszczególne części posiadają kevlarowe osłonki,
 • system regulacji długości FlickLock (obsługiwanych jedną ręką zatrzasków)
 • końcówki Flex Tech pozwalają na używanie końcówki widiowej lub gumowej
 •  

Materiał: włókno węglowe

Waga Pary:  

[95-110 cm] 345 g, 

[105-125 cm] 355 g

[120-140 cm] 365 g

 

Długość użytkowa :  

[95-110 cm] 95-110 cm
[105-125 cm] 105-125 cm
[120-140 cm] 120-140 cm

 

Długość po złożeniu :  

[95-110 cm] 34 cm
[105-125 cm] 37 cm
[120-140 cm] 40 cm

BD112178
793661244356

12 innych produktów w tej samej kategorii:

Product added to wishlist
Product added to compare.