Marmot

Marmot - producent najwyższej jakości odzieży oraz sprzętu turystycznego, stosując zaawansowane technologie i materiały. Marka nieustannie się rozwija, korzystając ze swoich laboratoriów opracowuje również własne, niezależne technologie jak Precip, Membrain czy DriClime, które później znajdują zastosowanie w produkcji coraz bardziej zaawansowanych technicznie produktów. W procesie projektowania i testowania produktów nierzadko uczestniczą alpiniści, entuzjaści wspinaczki górskiej oraz narciarze ekstremalni, przewodnicy górscy i biegacze.

MARMOT czyli przypadki chodzą po ludziach z pasją

Historia marki Marmot sięga początku lat 70 kiedy to dwóch studentów, miłośników wspinaczki  lodowej zaczęło projektować odzież puchową – swetry, kamizelki, kurtki oraz śpiwory. Wiosną 1974 roku powstała firma produkująca i sprzedająca odzież turystyczną a jesienią podczas wspinaczki w Peru jeden z założycieli poznał sławnego reżysera. Spotkanie zaowocowało zamówieniem na ponad 100 puchowych kurtek do produkcji filmu a marka Marmot stała się rozpoznawalna. Dwa lata później rozpoczęła się współpraca z WL Gore & Associates i zastosowanie technologii Gore -Tex w produktach turystycznych.

Od tamtej pory Marmot stale poszerza ofertę najwyższej jakości odzieży  oraz sprzętu turystycznego, stosując zaawansowane technologie i materiały. Marka nieustannie się rozwija, korzystając ze swoich laboratoriów opracowuje również własne, niezależne technologie jak Precip, Membrain czy DriClime, które później znajdują zastosowanie w produkcji coraz bardziej zaawansowanych technicznie produktów. W procesie projektowania i testowania produktów nierzadko uczestniczą alpiniści, entuzjaści wspinaczki górskiej oraz narciarze ekstremalni, przewodnicy górscy i biegacze.

Rozwojowi marki towarzyszą nieprzerwane starania o minimalizowanie wpływu na środowisko naturalne poprzez zmniejszanie ilości procesów chemicznych w procesie produkcji, oraz  poprawę jakości i wydajności surowców. Kolekcje odzieży przeznaczone dla osób aktywnych obejmują coraz więcej produktów, które są wykonane z poliestru pochodzącego z recyklingu, ekologicznej bawełny i innych materiałów przyjaznych środowisku. Wszystkie te działania a sprawiły, iż Marmot stał się partnerem Systemu bluesign®, którego celem jest właśnie ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko poprzez przemysł tekstylny.

Dodatkowo Marmot regularnie kontroluje u swoich partnerów i dostawców przestrzeganie zakazu pracy dzieci, pracy przymusowej, stosowania zasady niedyskryminacji. Wspiera wiele fundacji i inicjatyw społecznych.

Filozofia marki jest niezmienna od 40 lat i skupia się na projektowaniu najwyższej jakości produktów oraz zmienianiu świata na lepsze.

 

Mniej
Product added to wishlist
Product added to compare.