Optimus

OPTIMUS – sprytne gotowanie na biwaku

Optimus - szwedzka firma, która powstała w 1899 w Sztokholmie. Od ponad 100 lat projektuje i  produkuje kuchenki turystyczne i akcesoria biwakowe. Od 2007 roku jest częścią Katadyn Group.

W swojej działalności firma kładzie szczególny nacisk na ulepszanie istniejących produktów, po to, aby ich jakością przyciągać najbardziej wymagających użytkowników. Nie ustaje także w poszukiwaniach nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest nieodzownie związane z aktywnością, ruchem, wysiłkiem fizycznym oraz częstymi zmaganiami z pogodą. Dlatego Optimus daje użytkownikom możliwość korzystania z produktów, które są bezpieczne i łatwe w użyciu, niezawodne również podczas korzystania z nich w trudnych, a nawet ekstremalnych warunkach.

Wspólnie z innymi markami należącymi do Katadyn Group firma aktywnie działa na rzecz edukacji ekologicznej poprzez warsztaty i szkolenia, a także organizowanie wypraw, których uczestnicy uczą się obcowania z naturą, korzystania z jej dobrodziejstw oraz dalszego przekazywania zdobytej wiedzy. Optimus sponsoruje również różnego rodzaju wydarzenia użyczając swoich produktów.

W ofercie Optimusa znajdziemy najwyższej jakości kuchenki turystyczne i palniki na gaz oraz paliwa płynne, menażki, garnki turystyczne, sztućce podróżne oraz akcesoria przydatne podczas przygotowania posiłków na świeżym powietrzu tj. zapalarki czy uchwyty do  garnków i menażek.

 

Optimus Terra Xpress HE garnek 1,75L z radiatorem
Wysyłamy w 24 godziny

Turystyczny garnek ze skracającym czas gotowania radiatorem. Garnek Optimus Terra Xpress o pojemności 1,75L wykonany z lekkiego aluminium, posiada powłokę "non-stick" zapobiegającą przywieraniu potraw. Garnek posiada składane uchwyty wykończone silikonową warstwą, zapobiegającą poparzeniu. Przeźroczysta przykrywka garnka, pozwala na podglądanie lub odcedzenie gotującej się zawartości garnka.
189,00 zł
-10%
Optimus Crux
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Palnik do kuchenek gazowych Optimus Crux jest tak lekki i kompaktowy, że nawet nie poczujesz, że niesiesz w plecaku potężny 3000-Watowy palnik. Zastosowanie innowacyjnej konstrukcji umożliwia składanie główki palnika, dzięki czemu palnik Crux zajmuje minimum miejsca i można go spakować w zagłębieniu pod dnem kartusza z gazem.
206,10 zł
229,00 zł
Lejek do paliwa Optimus
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Lejek do nalewania paliwa płynnego do butelek turystycznych. Kuchenki na paliwo płynne wymagają więcej przygotowań i uwagi niż gazowe, jednak przy ujemnych temperaturach stają się niezastąpione. Lejek jest mały, lekki, wytrzymały. Posiada specjalny filtr z gazy zapobiegający dostawianiu się zanieczyszczeń do komory spalania.
25,99 zł
-15%
Optimus Crux Lite
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Palnik Optimus Crux Lite waży jedynie 72g, co czyni go jednym z najlżejszych palników na świecie. Model Crux Lite jest tak samo efektywnym palnikiem jak model Crux, natomiast w wersji Lite zrezygnowano z mechanizmu składania palnika, dzięki czemu palnik ten jest jeszcze o 10g lżejszy. Zabierając ten palnik w podróż nie zauważysz, że niesiesz go w plecaku.
152,15 zł
179,00 zł
Przeciwwiatrowa osłona palnika Nova i Nova+, Optimus
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Folia aluminiowa chroniąca palnik przed wiatrem. Osłonięcie palnika przed wiatrem zmniejsza straty ciepła i zużycie paliwa skracając jednocześnie czas gotowania.
43,90 zł
-20%
Optimus Terra Solo Cookset 0,6L zestaw menażka z patelnią
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Optimus Terra Solo Cookset 0,6L to menażka 0,6 litra z pokrwką/ patelnią który w zupełności wystarczy do gotowania wody i posiłków na biwaku dla jednej osoby. 2-częściowy zestaw naczyń Optimus wykonany z utwardzanego aluminium waży niespełna 200g; Całość pakowana w siateczkowy pokrowiec, do transportu pomieści wewnątrz kartusz.

 
127,20 zł
159,00 zł
Optimus składany spork tytanowy
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Składany tytanowy spork. Bardzo lekki i wytrzymały tytanowy niezbędnik turystyczny z matowionym uchwytem, tutaj w wersji jeszcze lżejszej - składanej. Waży jedynie 18g, po złożeniu zmieści się wewnątrz zestawów Optimus Terra Weekend i Optimus Terra Solo. 
67,00 zł
Optimus tytanowy spork
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Tytanowy spork. Bardzo lekki i wytrzymały tytanowy niezbędnik turystyczny z wygodnym matowionym uchwytem.
42,90 zł
-15%
Optimus Titanium Cutlery 3 szt tytanowe sztućce turystyczne
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Optimus Titanium Cutlery 3-częściowy zestaw tytanowych sztućców turystycznych dla jednej osoby: łyżka, nóż i widelec. Sztućce posiadają matowione, antypoślizgowe uchwyty, są niebywale lekkie i wytrzymałe. Aby nie pogubiły się w transporcie czy na biwaku, sztućce zostały spięte malutkim karabińczykiem.
118,15 zł
139,00 zł
-10%
Optimus długa tytanowa łyżka
Wysyłamy w 24 godziny

Długa tytanowa łyżka turystyczna. Oprócz lekkości i wytrzymałości tytanu łyżka gwarantuje też wygodę jedzenia w plenerze, a szczególnie dań liofilizowanych przygotowywanych i spożywanych bezpośrednio z opakowania. Matowiona rączka zapewnia pewny chwyt.
53,99 zł
59,99 zł
-20%
Optimus Terra Weekend HE Cookset 0,95L
Wysyłamy w ciągu 24 godzin


Optimus Terra Weekend HE Cookset  to turystyczny zestaw: menażka  0,95l z przykrywką/ patelnią oraz specjalna gąbka do mycia garnków. Rondel wyposażony jest w radiator, rozwiązanie które zmniejsza straty ciepła, a czas gotowania skraca się o około 20%. W ten sposób zyskujemy oszczędność czasu i gazu w kartuszu.
143,92 zł
179,90 zł
-10%
Optimus składana długa tytanowa łyżka
Produkt niedostępny

Tytanowa łyżka turystyczna z długą składaną rączką. Oprócz lekkości i wytrzymałości tytanu łyżka gwarantuje też wygodę jedzenia w plenerze, a szczególnie dań liofilizowanych przygotowywanych i spożywanych bezpośrednio z opakowania. Matowiona rączka zapewnia pewny chwyt.
71,10 zł
79,00 zł