Silva

SILVA - Gwarantowana dokładność życia

 

SILVA - znana z niezrównanej dokładności produkowanych kompasów, marka stworzona przez Björna Kjellströma w 1946. Jest klasycznym przykładem na to, w jaki sposób przedsiębiorcza wizja, wynalazczość i młodzieńcza energia pozwalają uzyskać doskonałe wyniki.
Pomysł na kompasy Silva zrodził się z konieczności. Marsze i biegi na orientację z użyciem mapy i kompasu  zaczęły zyskiwać na popularności w kraju pochodzenia firmy – Szwecji.

W związku z tym starano się opracować lepsze wyposażenie dla uczestników, zwłaszcza lepsze kompasy.
Lutnik Gunnar Tillander wraz z trzema braćmi: Arvidem, Björnem i Alvarem Kjellströmami  zdali sobie sprawę z wartości i konieczności posiadania lepszych i bardziej niezawodnych kompasów i zaczęli takie projektować i produkować.
Nazwa "Silva", co oznacza „las” była bardzo trafna dla urządzeń niezbędnych do nawigacji. Na początku istnienia marki, wzrost popularności biegów na orientację pomógł zwiększyć sprzedaż kompasów i odwrotnie - wprowadzenie systemu Silva pomogło promować ten sport. Jednak założyciele firmy szybko zrozumieli, że największym sektorem rynku kompasów było środowisko myśliwych, harcerzy i innych specjalistów. Wkrótce zaczęto poszerzać gamę produktów o przeznaczone dla każdej z tych grup.
Marka Silva wspiera Leave No Trace - organizację non-profit, której celem jest promowanie i inspirowanie rekreacji na świeżym powietrzu poprzez edukację, badania i partnerstwo.
Od 1946 roku, kompasy marki Silva sprzedawane są w Stanach Zjednoczonych.

Gama produktów firmy rozciąga się od modeli dla początkujących turystów, poprzez myśliwych i harcerzy aż do podróżników, wspinaczy i innych profesjonalnych użytkowników.

 

Silva Metro
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Mini kompas zaprojektowany z myślą o podróżnych szukających drogi w nowym mieście. Wskazuje północ, ułatwiając pracę z mapą lub GPS-em. Wyposażony w wytrzymałą gumową obudowę i karabinek umożliwiający przypięcie go do ubrania lub plecaka.
-15%
Silva Ranger S
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Busola Ranger 16 w ulepszonej wersji. Wyposażona w obudowę DryFlex™, skale deklinacyjne, lupę, podziałkę milimetrową oraz skalę 1:50 000 i 1:25 000. Podziałka co 45 st. ułatwia pracę z lusterkiem.
 
152,15 zł
179,00 zł
Wyprzedaż!-20%
Czołówka Silva Ninox
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Ninox™ to znakomita czołówka do użytku w najtrudniejszych warunkach. Wyposażona w diodę Power LED, dwie silne diody 5mm LED oraz jasną czerwoną diodę LED do zachowania widoczności w nocy. Ninox™ wyposażona w system Silva Intelligent Light®, który łączy szeroki strumień płynnego światła z długim snopem światła punktowego.
191,20 zł
239,00 zł