Kijki trekkingowe

Kijki trekkingowe stały się nieodzownym towarzyszem górskich wędrówek z plecakiem, wielodniowych trekkingów, ale też długich spacerów w terenie. Właściwie dobrane kije trekkingowe poprawiają komfort wędrówek, zmniejszają obciążenia którym poddawane są kolana jak i kręgosłup, szczególnie kiedy niesiemy ciężki plecak. Dzięki kijkom zyskujemy dodatkową stabilizację,  zwłaszcza kiedy poruszamy się w trudnym, stromym terenie.

-20%
Kije Black Diamond Distance FLZ Z-Poles
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki typu Z-Pole o regulowanej długości, składane w zetkę, w nowej wersji są o 30% sztywniejsze, zyskały nowe wzmocnienia oraz większą wytrzymałość. Ten sposób regulacji kijków jest znacznie szybszy niż w przypadku kijków teleskopowych. Zatrzaski Flick Lock, obsługiwane jedną ręką stabilnie utrzymują ustaloną długość. Wykończenie rączki pianką EVA umożliwia pewny chwyt.
519,20 zł
649,00 zł
-17%
Black Diamond Alpine FLZ
Dostępny produkt z innymi opcjami

Kije trekkingowe o regulowanej długości Black Diamond Alpine FLZ składane podobnie do sondy lawinowej. Zatrzaski FlickLock Pro obsługiwane jedną ręką pozwalają szybko i łatwo ustawić długość kijka, a później stabilnie ją utrzymują. Aluminiowe kijki 3-częściowe w nowej wersji są o 30% sztywniejsze dzięki temu bardziej stabilne. W blokadce pozwalającej na złożenie kijka zastosowano ulepszony system SlideLock.
621,67 zł
749,00 zł
Wyprzedaż!-10%
Kije Black Diamond Distance Carbon Z 100cm
Wysyłamy w 24 godziny

Karbonowe kije trekkingowe o stałej długości składane w zetkę podobnie do sondy lawinowej. Ultralekkie kijki rozkładamy i blokujemy jednym szybkim ruchem ręki, równie łatwo składamy je z  powrotem. Nieodzowne wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy ruszasz z plecakiem na szlak. Uchwyt z pianki EVA odprowadza wilgoć od dłoni i zapewnia pewny chwyt.
512,10 zł
569,00 zł
Wyprzedaż!-30%
Masters kijki trekkingowe Calu
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Innowacyjne, ultra-lekkie kije, wykonane z opatentowanego stopu Calu®. Kije z linii Light Pro stanowią niezbędne wyposażenie każdego miłośnika pieszych wędrówek, niezależnie od poziomu zaawansowania, do użytku przez cały rok. Ich niska waga zmniejsza obciążenie rąk nie obniżając jednocześnie  stabilności podparcia.


265,30 zł
379,00 zł
-22%
Kijki Rockland Rapid Carbo
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki trekkingowe Rockland Rapid Carbo zaprojektowane z myślą o miłośnikach pieszych wędrówek. Trzysegmentowe kijki z o lekkiej konstrukcji z włókna węglowego zapewnią lepszą stabilizację oraz komfort przemierzania wymagających szlaków. Używanie kijków trekkingowych w nierównym terenie zapewnia zmniejszenie obciążenia dla kolan i stawów, a także ułatwia wędrowanie nawet z ciężkim plecakiem.
280,02 zł
359,00 zł
Kijki Rockland Rapid Alu
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki trekkingowe Rockland Rapid Alu polubią miłośnikach pieszych wędrówek. Trzysegmentowe kijki z o stabilnej aluminiowej konstrukcji zapewnią lepszą stabilizację oraz komfort przemierzania wymagających szlaków. Używanie kijków trekkingowych w nierównym terenie zapewnia zmniejszenie obciążenia dla kolan i stawów, a także ułatwia wędrowanie nawet z ciężkim plecakiem.
149,00 zł
-15%
Black Diamond Women's Trail Pro kije trekkingowe
Wysyłamy w 24 godziny

Dostosowane do wymagań damskiej dłoni kijki trekkingowe Black Diamond W's Trail Pro z aluminiową blokadą FlickLock Pro, którą łatwo można obsługiwać jedną ręką.
Rozłożenie dolnego segmentu kijka można wykonać nawet przy zamkniętej blokadzie dopiero regulacja długości na górnym segmencie powoduje konieczność otwierania blokady.
Do złożenia kijka wystarczy otworzyć blokadkę i oprzeć się o kijek, złoży się płynnie sam.
Wyprofilowana do damskiej dłoni rączka z pianki jest jeszcze przyjemniejsza w dotyku i lepiej wyprofilowana. Piankowe przedłużenie pozwala skrócić kijek bez konieczności regulacji.
Nowy system dopasowania pętli nadgarstkowych przypomina rozwiązania stosowane w uprzężach wspinaczkowych, wystarczy przeciągnąć pasek w jedną lub drugą stronę i gotowe!
402,05 zł
473,00 zł
-15%
Black Diamond Alpine Carbon Cork
Wysyłamy w 24 godziny

Karbonowe kijki trekkingowe przeznaczone do całorocznego użytku w górskim terenie. Nowa wersja kijków Black Diamond Alpine Carbon Cork to krok w kierunku uproszczenia wszystkich  operacji związanych z obsługą kijków.
Blokada Flicklock Pro teraz w wersji aluminiowej jest lżejsza i posiada regulację oporu. Aby  złożyć kijki wystarczy oprzeć je o podłoże i przy otwartej blokadzie zsunąć jednym ruchem.
Dolny segment rozłożymy  jednym ruchem nawet przy zamkniętym zatrzasku Flicklok Pro.  Dopiero regulacja górnego segmentu wymaga otwarcia blokady.
Ergonomiczna korkowa rączka działa antypoślizgowo jest  jeszcze przyjemniejsza w dotyku.
Do wyregulowania pętli nadgarstkowej wystarczy pociągnąć za luźny koniec lub wewnętrzną część pętli i gotowe! Po szybkim dopasowaniu kijków można ruszać w drogę!
679,15 zł
799,00 zł
-18%
Black Diamond Trail Pro kijki trekkingowe
Wysyłamy w 24 godziny
Nowa odsłona znanych i docenianych przez użytkowników kijków trekkingowych Black Diamond Trail Pro z aluminiową blokadą FlickLock Pro.
Dla wielu użytkowników możliwość szybkiego wyregulowania kijków jest kluczowym atutem. Rozłożenie dolnego segmentu wykonamy nawet przy zamkniętej blokadzie dopiero regulacja długości na górnym segmencie zmusza do otwarcia blokady.
Do złożenia kijka wystarczy otworzyć blokadkę i oprzeć się o kijek, złoży się płynnie sam.
Wyprofilowana do damskiej dłoni rączka z pianki jest jeszcze przyjemniejsza w dotyku i lepiej wyprofilowana. Piankowe przedłużenie pozwala skrócić kijek bez konieczności regulacji.
Nowy system dopasowania pętli nadgarstkowych sprawia, że do ustalenia obbwodu pętli wystarczy przeciągnąć pasek w jedną lub drugą stronę i gotowe!
474,78 zł
579,00 zł
Wyprzedaż!-18%
Kije trekkingowe Black Diamond Trail Back V
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Klasyczne 3-segmentowe aluminiowe kijki trekkingowe z wygodnym i niezawodnym systemem regulacji długości FlickLock. Stabilne i wygodne kije trekkingowe Black Diamond Trail Back mogą zostać niezawodnym towarzyszem górskich wypraw z plecakiem. Żadnego dokręcania, poprawiania, gubienia po drodze wybranej długości. Dwie zatrzaski Flick Lock które zablokujemy jedną ręką pozwolą szybko i łatwo ustawić potrzebną długość kijka. Blokada po zamknięciu stabilnie utrzymuje ustaloną długość kija.

Najnowsza odsłona modelu Trail Back posiada gumowy uchwyt ze żłobieniami poprawiającymi wentylację i przyczepność, a piankowe przedłużenie uchwytu pozwala na szybkie i pewne złapanie kija na mniejszej długości przy chwilowej zmianie nachylenia stoku. Kijki posiadają w zestawie talerzyki trekkingowe.

277,98 zł
339,00 zł
-20%
Kije trekkingowe Black Diamond Trail
Wysyłamy w ciągu 24 godzinNiezawodność, wytrzymałość i łatwość obsługi, to wszystko oferują w pakiecie kijki trekkingowe Black Diamond Trail doskonałe zarówno na codzienne spacery w terenie jak i na większe wyjścia na górskie szlaki.

Ergonomiczna, miękka w dotyku rączka z wytrzymałej Pianki EVA, zadba o pewny chwyt oraz wygodę twojego nadgarstka. Pętle nadgarstkowe o regulowanej długości dostosujesz do swoich dłoni.

   

Nie musimy tracić cennego czasu na regulację długości, z kijkami Black Diamond Trail potrzebną długość kijków ustawimy w łatwy i szybki sposób  za pomocą  dwóch zatrzasków FlickLock, całą operację możemy wykonać  jedną  ręką bez konieczności dokręcania. Kijki stabilnie utrzymują podczas podejścia raz ustaloną długość.

319,20 zł
399,00 zł
-15%
Black Diamond Trail Ergo Cork kije trekkingowe
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Black Diamond Trail Ergo Cork Piccante, wygodne i stabilne kije trekkingowe z korkowym, ergonomicznie wyprofilowanym uchwytem. Naturalny korek, który stanowi wykończenie uchwytów kijka, jest bardzo lekki, a co istotne pochłania wilgoć z pocącej się dłoni zapewniając pewny i bezpieczny chwyt.
Zastosowane w kijkach Ergo Cork pochylenie uchwytu o 15 stopni  zmniejsza pracę nadgarstka w czasie podejścia.
Regulacja długości kijka następuje poprzez zamknięcie blokadek FlickLock na ustawionej długości. Blokadki raz ustawione stabilnie utrzymują raz ustawioną długość kijka.
Kijki 4-sezonowe, doskonałe na długie górskie podejścia z plecakiem. Model unisex
424,15 zł
499,00 zł
-16%
Kije trekkingowe z amortyzacją Black Diamond Trail Pro Shock Granite
Wysyłamy w 24 godziny

Kije trekkingowe Black Diamond Trail Pro Shock Granite z wbudowanym w uchwyt systemem absorpcji szoku. System ten  pozwala  na  zmniejszenie obciążeń na jakie narażone są stawy i kości rąk w czasie podejścia w skalnym lub lodowym terenie. Dodatkowo powoduje lekkie odbicie od podłoża pozwalając na odzyskiwanie części energii wkładanej w podejście. Regulacja długości jest szybka i stabilna dzięki  stalowym zatrzaskom FlickLock Pro.

 
545,16 zł
649,00 zł
-16%
Black Diamond W's Trail Pro Shock Alpine Lake kijki z amortyzacją
Wysyłamy w 24 godziny

Kije trekkingowe Women's Black Diamond Trail Pro Shock zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki damskiej sylwetki z wbudowanym w uchwyt systemem absorpcji szoku. System ten  pozwala  na  zmniejszenie obciążeń na jakie narażone są stawy i kości rąk w czasie podejścia w skalnym lub lodowym terenie. Dodatkowo powoduje lekkie odbicie od podłoża pozwalając na odzyskiwanie części energii wkładanej w podejście.

Udoskonalony sposób regulacji długości pozwala ustawić kijki jeszcze szybciej i wygodniej. Dolny segment kijka jest regulowany niezależnie dzięki systemowi Smash Lock, regulacja długości górnego segmentu stabilizowana jest za pomocą aluminiowych stalowym zatrzasków FlickLock Pro.
545,16 zł
649,00 zł
Wyprzedaż!-17%
Black Diamond W's Trail Cork kije trekkingowe
Dostępny produkt z innymi opcjami

Kijki trekkingowe Black Diamond W's Trail Cork, to model dostosowany do specyfiki damskiej sylwetki. Kijki czterosezonowe, poprawiają stabilizację podczas wędrówek, posiadają wygodny uchwyt wykonany z naturalnego korka. Korek jestbardzo lekki, a co istotne pochłania wilgoć z pocącej się dłoni zapewniając pewniejszy chwyt. W damskiej wersji kijków uchwyt jest dostosowany do mniejszej dłoni.
Przedłużenie rączki kijków z pianki EVA pozwala na chwilowe uchwycenie kijka na innej długości w zmiennych warnkachterenu.
Wygodna i szybka regulacja długości kijków następuje poprzez zamknięcie blokadek FlickLock® na ustalonej długości. Blokadki raz ustawione stabilnie utrzymują raz ustawioną długość kijka.
W zestawie talrzyki śnieżne oraz trekkingowe. Końcówki widiowe w zestawie. 
356,07 zł
429,00 zł
Rockland Kije trekkingowe Rapid Carbo
Wysyłamy w 2 dni

Kijki trekkingowe Rockland Rapid Carbo zaprojektowane z myślą o miłośnikach pieszych wędrówek. Trzysegmentowe kijki z o lekkiej konstrukcji z włókna węglowego zapewnią lepszą stabilizację oraz komfort przemierzania wymagających szlaków. Używanie kijków trekkingowych w nierównym terenie zapewnia zmniejszenie obciążenia dla kolan i stawów, a także ułatwia wędrowanie nawet z ciężkim plecakiem.
272,99 zł
-18%
Kijki trekkingowe Black Diamond Trail Back VI
Wysyłamy w ciągu 24 godzin
Dobrze znany i ceniony model klasycznych kijków trekkingowych Black Diamond Trail Back. Kijki 3-segmentowe z wygodnym i niezawodnym systemem regulacji długości za pomocą blokadek FlickLock. Wykonane z niezwykle wytrzymałego stopu aluminium 7075, kije trekkingowe Trail Back mogą zostać niezawodnym towarzyszem tak górskich wypraw z plecakiem, jak i codziennych przechadzek po terenie.
Dwie zatrzaski Flick Lock które zablokujemy jedną ręką pozwolą szybko i łatwo ustawić potrzebną długość kijka. Blokada po zamknięciu stabilnie utrzymuje ustaloną długość kija, bez konieczności poprawiania czy dokręcania.

Najnowsza odsłona modelu Trail Back posiada uchwyt z pianki EVA Kijki posiadają w zestawie talerzyki trekkingowe.

286,18 zł
349,00 zł
-18%
Kijki Black Diamond Trail Sport
Wysyłamy w 24 godziny
Black Diamond Trail Sport to solidne trzysegmentowe kijki trekkingowe o klasycznej konstrukcji. Segmenty kijków wykonane z wytrzymałego aluminium.  Za regulację długości odpowiada mechanizm FlickLock (2 blokady na każdym kijku), który stabilnie utrzymuje stałą długość kijków.
Blokadki FlickLock zamykany/ otwierany jedną ręką, bez konieczności dokręcania kijków czy ponownego regulowania ustalonej wysokości w czasie podejscia. Wygodny ergonomiczny piankowy uchwyt,  pomaga odprowadzać wilgoć od dłoni, tak aby zachować pewny chwyt suchą dłonią w zmieniającym się terenie.
245,18 zł
299,00 zł
-15%
Kijki Black Diamond Distance Z
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki trailowe Black Diamond Distance Z składane w zetkę. Niezwykle lekkie kijki szybko i wygodnie rozkładamy i blokujemy jednym ruchem ręki równie łatwo poskładamy je z powrotem - wystarczy naciśnięcie guzika zwalniającego blokadę kijów. Ten typ kijków jest nieodzowny tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy wyruszasz z plecakiem na szlak.
Miękka piankowa rączka odprowadza wilgoć z dłoni abyś zawsze miał pewny chwyt.
Kijki posiadają w zestawie małe talerzyki śnieżne.
509,15 zł
599,00 zł
-19%
Kijki trekkingowe Black Diamond Distance FLZ Z-Poles
Wysyłamy w 24 godziny

Kijki Black Diamond Distance FLZ o regulowanej długości, składane w zetkę, jeszcze lżejsze, stabilniejsze oraz wytrzymalsze dzięki wzmocnieniu łączeń.
Ten sposób regulacji kijków jest znacznie szybszy i wygodniejszy niż w przypadku kijków teleskopowych. Zatrzaski Flick Lock, obsługiwane jedną ręką stabilnie utrzymują ustaloną długość, bez konieczności ponownej regulacji czy dkoręcaniadlugości podczas podejścia czy biegu.
Wykończenie rączki pianką EVA umożliwia pewny chwyt.
Kijki 3 segmentowe, segmenty aluminiowe.
W zestawie z kijkami znajdują się niewielkie talerzyki śnieżne.
566,19 zł
699,00 zł
Wyprzedaż!-13%
Kijki trailowe Black Diamond Distance Carbon Z
Wysyłamy w 24 godziny
Ultralekkie karbonowe kijki trailowe Black Diamond Distance Carbon Z o stałej długości składane w zetkę podobnie do sondy lawinowej. Kijki rozkładamy i blokujemy jednym szybkim ruchem ręki, równie łatwo składamy je z  powrotem. Nieodzowne wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja, czy biegniesz szczytem grani, czy ruszasz z plecakiem na szlak. Uchwyt z pianki EVA odprowadza wilgoć od dłoni i zapewnia pewny chwyt.
686,43 zł
789,00 zł
Wyprzedaż!-13%
Kijki trailowe Black Diamond Distance Carbon FLZ
Wysyłamy w 24 godziny

Ultralekkie kije trekkingowe Black Diamond Distance Carbon FLZ z włókien węglowych o regulowanej długości, ustawianej poprzez zamknięcie blokady Flick Lock. Kijki zablokujemy w pozycji rozłożonej jednym przesunięciem górnej części, równie szybko złożymy je naciskając guzik i podnosząc pierwszy segment.
Kijki w nowej wersji zyskały wzmocnienia na łączeniach oraz w strefie blokady, są o 30% sztywniejsze niż poprzednia wersja tego modelu.
Zaprojektowane do użytku w sportach, gdzie liczy się każdy gram sprzętu i szybkość. Kijki posiadają antypoślizgowy piankowy uchwyt.
764,73 zł
879,00 zł
Wyprzedaż!-25%
Kije Black Diamond Trail Back IV
Dostępny produkt z innymi opcjami

Stabilne i wygodne kije trekkingowe Black Diamond Trail Back mogą zostać niezawodnym towarzyszem górskich wędrówek na cztery pory roku. Klasyczne 3-segmentowe kijki z wygodnym i niezawodnym systemem regulacji długości FlickLock. Żadnego dokręcania, poprawiania, gubienia po drodze wybranej długości. Dwie zatrzaski Flick Lock które zablokujemy jedną ręką pozwolą szybko i łatwo ustawić potrzebną długość kijka. Blokada po zamknięciu stabilnie utrzymuje ustaloną długość kija.

Najnowsza odsłona modelu Trail Back posiada gumowy uchwyt ze żłobieniami, a piankowe przedłużenie uchwytu pozwala na szybkie i pewne złapanie kija na mniejszej długości przy chwilowej zmianie nachylenia stoku. Kijki posiadają talerzyki trekkingowe.
224,25 zł
299,00 zł

Decydując o wyborze odpowiednich kijków trekkingowych warto uwzględnić takie aspekty jak waga kijków i ich wytrzymałość na duże obciążenie kiedy będziemy poruszać się z cięższym sprzętem turystycznym lub wspinaczkowym spakowanym w nasz plecak. Kolejnym ważnym elementem użytkowym jest sposób regulacji długości kijka, czy odbywa się poprzez dokręcanie kijków, czy też za pomocą łatwych w obsłudze blokadek Flick Lock jak w popularnych kijkach trekkingowych Black Diamond. Blokadki FlickLock to zatrzaski, które wystarczy zamknąć na odpowiedniej długości aby stabilnie utrzymywały wybraną długość.

 

Szeroka oferta kijków trekkingowych i trailowych obejmuje produkty mniej znanej marki Rockland, w ofercie tego producenta znajdziemy również bardzo lekkie kijki z włókien węglowych, a co istotne również duży wybór części zamiennych, które pozwolą w łatwy sposób naprawić ewentualne uszkodzenia sprzętu.

 

Waga kijka będzie zależała od materiału z jakiego wykonane zostały kijki, najlżejsze modele kijków to kije karbonowe wykonane z bardzo lekkich włókien węglowych, nieco cięższe i bardziej wytrzymałe modele wykonane są ze stopu aluminium.

 

Wraz z rosnącą popularnością biegów terenowych i górskich kije zyskały nową funkcjonalność. Wielu biegaczy poszukuje ultralekkich modeli kijków trailowych z szybkim systemem rozkładania i regulacji długości jak w linii Z-Pole oferowanej przez Black Diamond, czy ultralekkie kijki trailowe Helinox.