Kijki trekkingowe

Kijki trekkingowe stały się nieodzownym towarzyszem górskich wędrówek z plecakiem, wielodniowych trekkingów, ale też długich spacerów w terenie. Właściwie dobrane kije trekkingowe poprawiają komfort wędrówek, zmniejszają obciążenia którym poddawane są kolana jak i kręgosłup, szczególnie kiedy niesiemy ciężki plecak. Dzięki kijkom zyskujemy dodatkową stabilizację,  zwłaszcza kiedy poruszamy się w trudnym, stromym terenie.

Decydując o wyborze odpowiednich kijków trekkingowych warto uwzględnić takie aspekty jak waga kijków i ich wytrzymałość na duże obciążenie kiedy będziemy poruszać się z cięższym sprzętem turystycznym lub wspinaczkowym spakowanym w nasz plecak. Kolejnym ważnym elementem użytkowym jest sposób regulacji długości kijka, czy odbywa się poprzez dokręcanie kijków, czy też za pomocą łatwych w obsłudze blokadek Flick Lock jak w popularnych kijkach trekkingowych Black Diamond. Blokadki FlickLock to zatrzaski, które wystarczy zamknąć na odpowiedniej długości aby stabilnie utrzymywały wybraną długość.

 

Szeroka oferta kijków trekkingowych i trailowych obejmuje produkty mniej znanej marki Rockland, w ofercie tego producenta znajdziemy również bardzo lekkie kijki z włókien węglowych, a co istotne również duży wybór części zamiennych, które pozwolą w łatwy sposób naprawić ewentualne uszkodzenia sprzętu.

 

Waga kijka będzie zależała od materiału z jakiego wykonane zostały kijki, najlżejsze modele kijków to kije karbonowe wykonane z bardzo lekkich włókien węglowych, nieco cięższe i bardziej wytrzymałe modele wykonane są ze stopu aluminium.

 

Wraz z rosnącą popularnością biegów terenowych i górskich kije zyskały nową funkcjonalność. Wielu biegaczy poszukuje ultralekkich modeli kijków trailowych z szybkim systemem rozkładania i regulacji długości jak w linii Z-Pole oferowanej przez Black Diamond, czy ultralekkie kijki trailowe Helinox.

Product added to wishlist
Product added to compare.