Kurtki damskie

Damskie kurtki turystyczne to przede wszyskim komfort i ochrona przed pogodą, jakiej szukają aktywne kobiety. Kurtki przeciwdeszczowe, polarowe, softshelle, puchówki, szeroka oferta damskiej odzieży w sklepie 3210sport.pl  pozwoli dobrać modele odpowiednie do wymagań i potrzeb.

Kurtka przeciwdeszczowa, czy to  na Gore-Tex czy też wyposażona we własną membranę producenta będzie stanowić zwykle zazwyczaj zewnętrzną warstwę odzieży, powinna zapewniać wysoką lub pełną ochronę przed przemoknięciem kolejnych warstw ubrania, a w konsekwencji przed wychłodzeniem i jego konsekwencjami. Damskie kurtki turystyczne z przeciwdeszczową membraną zazwyczaj doskonale oddychają i podczas intensywnej aktywności nadążają z odprowadzaniem potu na zewnątrz.

Rosnącą w ostatnich latach konkurencją dla kurtek membranowych stała się szeroka gama damskich kurtek softshellowych o bardzo różnych parametrach oraz przeznaczeniu. Zaczynając od lekkich i miękkich softshelli, doskonałych i wystarczających dla wielu aktywności przez większość roku, przez średniej grubości softshelle, które niekiedy są zupełnie wystarczające jako zewnętrzna warstwa ubrania na wspinanie czy skitury nawet zimą, przez najnowsze modele kurtek softshellowych, które są elastyczne, nie krępują ruchów,  a zostały wyposażone w membranę przeciwdeszczową. Z softshellami kombinacji jest bardzo wiele i od własnych preferencji i potrzeb zależy czy zakładamy je jako samodzielną zewnętrzną kurtkę czy docieplenie pod zewnętrznego shella.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj nieustająco kochanych przez Panie kurtek polarowych w różnych wersjach, z kapturem i bez, o różnej grubości, zawsze ciepłe, miłe poręczne na wiele okazji. Damski polar w plecaku podczas wycieczki,  podróży, trekkingu czy wspinaczki jest po prostu niezbędnikiem

Ochrona termiczna wagi piórkowej, zamknięta w pięknych nowoczesnych damskich puchowych kurtkach, swetrach czy płaszczykach. Puchowe kurtki z najnowszych kolekcji sportowych grzeją i chronią na szlaku, nartach czy skale, ale tez pięknie wyglądają w miejskich warunkach. Krój, tkaniny i zaawansowane technologie sprawiają, iż zakładając puchową kurtkę do pracy, na uczelnię, czy spacer, nie będziemy wyglądać egzotycznie, a elegancko.

 

Skoro jest w czym wybierać to wróćmy do punktu pierwszego czyli priorytetów, a dobrze dobrana damska kurtka zapewnia ochronę i komfort, ale też nie przeszkadza czuć się kobieco nawet na wymagającym górskim szlaku.

Product added to wishlist
Product added to compare.