Spodnie membranowe męskie

Dla wielu typów aktywności spodnie turystyczne wyposażone w wodoodporną membranę Gore-Tex, stanowią nieodzowną część ubrania. Wodoszczelne męskie spodnie membranowe gwarantują, iż ubranie pozostanie suche, nawet, jeśli spadnie ulewny deszcz, mokry śnieg, czy trafimy na topniejący w wyższej temperaturze lodowiec, albo przyjdzie nam torować drogę w kopnym mokrym śniegu. W membranowych spodniach, aby zagwarantować pełną wodoszczelność i wyeliminować strefy potencjalnych przecieków producenci często stosują takie elementy jak podklejane szwy czy uszczelniane suwaki. Wszystko to dla maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa użytkownika. Szczególnie miłośnicy białego szaleństwa poszukują spodni narciarskich Gore-Tex, ale też spodnie uzbrojone w membranę są nieodzownym wyposażeniem podczas wypraw wysokogórskich.

Suche ubranie pozwala na utrzymanie termicznego komfortu, nie pozwala na wychłodzenie ciała, może niekiedy zadecydować nawet o bezpieczeństwie i zdrowiu użytkownika.

Niektórzy producenci posiadają własne membrany wodoodporne, w ofercie męskich spodni membranowych możemy spotkać się przykładowo z membraną BDry stosowaną przez Black Diamond, PreCip w produktach Marmot czy Hydroshell w odzieży Berghausa. Niezależnie czy nasze ubranie posiada znaną membranę Gore-Tex czy własną membranę producenta, która zazwyczaj jest tak samo skuteczna w ochronie przeciwdeszczowej.

Często ruszając w góry stajemy przed dylematem czy wybrać spodnie softshellowe, które będą lepiej oddychać i podążać za ruchami ciała, czy też lepiej chroniące przed zmoknięciem turystyczne spodnie z membraną. Dokładna analiza warunków, jakim trzeba stawić czoło, oraz indywidualnych możliwości organizmu użytkownika  pozwoli podjąć najwłaściwszą decyzję o wybraniu odpowiedniego ubrania.

Product added to wishlist
Product added to compare.