Spodnie membranowe męskie

Dla wielu typów aktywności spodnie turystyczne wyposażone w wodoodporną membranę Gore-Tex, stanowią nieodzowną część ubrania. Wodoszczelne męskie spodnie membranowe gwarantują, iż ubranie pozostanie suche, nawet, jeśli spadnie ulewny deszcz, mokry śnieg, czy trafimy na topniejący w wyższej temperaturze lodowiec, albo przyjdzie nam torować drogę w kopnym mokrym śniegu. W membranowych spodniach, aby zagwarantować pełną wodoszczelność i wyeliminować strefy potencjalnych przecieków producenci często stosują takie elementy jak podklejane szwy czy uszczelniane suwaki. Wszystko to dla maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa użytkownika. Szczególnie miłośnicy białego szaleństwa poszukują spodni narciarskich Gore-Tex, ale też spodnie uzbrojone w membranę są nieodzownym wyposażeniem podczas wypraw wysokogórskich.

-20%
Marmot Palisades Pant męskie spodnie Gore-Tex
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Męskie techniczne spodnie Marmot Palisades Pant z 2-warstwowego Gore-Tex Performance Shell. Wodoodporne, wiatroszczelne doskonale oddychające. Wewnętrzna strona nogawek wzmocniona wstawkami z cordury, boczny suwak w nogawkach ułatwia zakładanie na buty narciarskie lub alpinistyczne. Spodnie posiadają wewnętrzne stuptuty do założenia na but, skrojone są tak, aby nie było stref, w których gromadzi się nadmiar tkaniny.
775,20 zł
969,00 zł
-18%
Marmot Minimalist Pant męskie spodnie Gore-Tex Paclite
Wysyłamy w ciągu 24 godzin

Męskie spodnie trekkingowe z wodoszczelną membraną Gore-Tex® Paclite®. Spodnie Minimalist posiadają podklejone szwy, doskonale oddychają, dodatkowo są wiatroszczelne. Można je spakować w mały i niezwykle lekki pakunek, który nie obciąży plecaka. Jeśli istnieje idealny towarzysz podróży, to z pewnością można nim okrzyknąć spodnie Marmot Minimalist. Maksymalna ochrona przy minimalnej wadze.
655,18 zł
799,00 zł
-20%
Black Diamond Stormline Stretch Full Zip Rain Pants
Dostępny produkt z innymi opcjami


W pełni nieprzemakalne męskie spodnie, które ważą mniej niż 300g posiadają membranę BD.dry, która gwarantuje wodoszczelność na poziomie 10.000mm oraz oddychalność 10,000g/m2/24hr. Znajdziemy tu też w pełni podklejone szwy i zabezpieczone przed przemoknięciem suwaki. Elastyczny w czterech kierunkach materiał, wstawiony w kroku klin oraz profilowane kolana, zagwarantują pełną swobodę ruchów.
Techniczne męskie spodnie Black Diamond Stormline Stretch Full Zip Rain Pants ultra lekkie i pakowne, mimo to bardzo wytrzymałe na intensywne użytkowanie i mechaniczne uszkodzenia.
Boczne suwaki na pełnej długości obu nogawek pozwalają nie tylko na lepszą termoregulację czy wentylację, sprawiają, iż można je szybko założyć na cieńsze spodnie gdyby niespodzianie złapała nas burza.
447,20 zł
559,00 zł
-17%
Black Diamond Liquid Point Pants Black spodnie Gore-Tex Paclite
Wysyłamy w 24 godziny

Spodnie męskie z membraną Gore-Tex Paclite Black Diamond Liquid Point Pants to przede wszystkim skuteczna ochrona przed pogodą. Ze względu na prostą konstrukcję i niską wagę, te spodnie nie obciążą Twojego plecaka ani jednym gramem więcej niż potrzeba!


Zastosowana w spodniach membrana GORE-TEX® PACLITE® sprawia, że materiał nie jest sztywny, spodnie łatwo jest spakować do małych rozmiarów i umieścić awaryjnie w plecaku. Wewnętrzna strona materiału spodni to tak zwany C-Knit czyli przypominający sweterkowy splot nici, który jest przyjazny w kontakcie ze skórą.


W nogawkach spodni wszyte zostały suwaki sięgające aż do 1/3 wysokości spodni. Suwaki Aquaguard Zippers są wodoszczelne, zabezpieczone przed przemakaniem.
729,57 zł
879,00 zł

Suche ubranie pozwala na utrzymanie termicznego komfortu, nie pozwala na wychłodzenie ciała, może niekiedy zadecydować nawet o bezpieczeństwie i zdrowiu użytkownika.

Niektórzy producenci posiadają własne membrany wodoodporne, w ofercie męskich spodni membranowych możemy spotkać się przykładowo z membraną BDry stosowaną przez Black Diamond, PreCip w produktach Marmot czy Hydroshell w odzieży Berghausa. Niezależnie czy nasze ubranie posiada znaną membranę Gore-Tex czy własną membranę producenta, która zazwyczaj jest tak samo skuteczna w ochronie przeciwdeszczowej.

Często ruszając w góry stajemy przed dylematem czy wybrać spodnie softshellowe, które będą lepiej oddychać i podążać za ruchami ciała, czy też lepiej chroniące przed zmoknięciem turystyczne spodnie z membraną. Dokładna analiza warunków, jakim trzeba stawić czoło, oraz indywidualnych możliwości organizmu użytkownika  pozwoli podjąć najwłaściwszą decyzję o wybraniu odpowiedniego ubrania.