Katadyn Filtr Vario
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Katadyn Vario

Inteligentny filtr o trzystopniowym procesie filtrowania. Usuwa z wody bakterie, pierwotniaki, cysty, glony, zarodniki, osady oraz wirusy związane z cząstkami o średnicy pow. 0,2 μm. Redukuje zawartość chemikaliów, poprawia smak i zapach.

559,00 zł (brutto) 454,47 zł (netto)
block Dostępność produktu 2-7 dni

Katadyn VARIO – turystyczny filtr do uzdatniania wody pitnej wyposażony wody inteligentny mikrofiltr

 

Szybki, wydajny i łatwy w obsłudze filtr, którym można przefiltrować  wodę każdej jakości. Optymalny na wędrówki i trekking.

Filtrowanie wody odbywa się na trzech poziomach. Najpierw woda oczyszczana jest przez wymienny i dający się czyścić filtr ceramiczny,  następnie woda przechodzi przez bardzo wydajny filtr z włókna szklanego (usuwa zanieczyszczenia mikrobiologiczne), a w końcu przez wymienny filtr z aktywnego węgla, który zmniejsza zawartość chemikaliów w wodzie, a co istotne, również poprawia smak i zapach wody.

Dwutłokowy mechanizm zapewnia ciągły przepływ wody przy małym nakładzie siły.

W zależności od stopnia zanieczyszczenia wody, filtrowanie może odbywać się w trybie:

  • „Longer Life”- przy bardzo zanieczyszczonej wodzie, filtrowanie odbywa się na wszystkich 3 opisanych powyżej poziomach, wydłużając w ten sposób żywotność filtra z włókien szklanych,

  • „Faster Flow” -  jeśli woda nie jest mętna i chcemy mieć pewność czystości mikrobiologicznej - woda od razu filtrowana jest przez filtr z włókna szklanego, z wydajnością 2 l/min.

Filtr Vario jest kompatybilny z wieloma typami outdoorowych butelek na wodę (posiada gwint, który pozwala na dokręcenie butelki do filtra, tak, że przefiltrowana woda napełnia od razu butelkę.


Wydajność filtrowania
do 2 l/min. Wydajność wystarczająca na zaopatrzenie w wodę grupy 1-4 osób. 

Technologia: wstępny filtr ceramiczny (pory o średnicy 0,2 μm - mikrona), filtr z włókna szklanego (pory o średnicy 0,3 μm = 0,0003 mm), węgiel aktywny; filtrowanie za pomocą pompki

Działanie: usuwa bakterie, pierwotniaki, cysty, glony, zarodniki, osady oraz wirusy związane z cząstkami o średnicy pow. 0,2 μm. Redukuje zawartość chemikaliów, poprawia smak i zapach
Wydajność: ok. 2l /min (tryb Faster Flow), 1 l/min (tryb Longer Life)

Żywotność: do 2000 l, w zależności od jakości filtrowanej wody

Waga: 460 g
Wymiary: 7,5 x 18,5 cm

 

8014932
7612013149329

Zobacz także

2 innych produktów w tej samej kategorii: