Wspinaczka

Wspinanie nieodzownie kojarzy się z wolnością i przygodą. Aby zadbać o pełne bezpieczeństwo podczas wspinania warto zadbać o właściwie dobrany sprzęt wspinaczkowy.

-24%
Black Damond Vision Helmet kask wspinaczkowy
Wysyłamy w 24 godziny

Piankowy kask wspinaczkowy Black Diamond Vision Helmet waży jedynie 215 gram (dla rozmiaru S/M). Konstrukcja kasku to kombinacja 2 rodzajów pianek – EPP i PPS, oraz poliwęglanowej skorupy.

W nowym modelu poprawione zostały rozwiązania dotyczące ochrony boków oraz tyłu głowy. Mimo niskiej wagi, kas BD Vision jest niezwykle wytrzymały na uderzenia spadających kamieni czy uderzenia o wystające skały.

Optymalnie rozmieszczone otwory wentylacyjne zadbają o odprowadzanie potu i komfort termiczny.

Kask posiada zintegrowane zaczepy do czołówki, są one jednak jak cała konstrukcja kasku minimalistyczne, ale w zupełności wystraczające do wygodnego zapięcia latarki. Kask zgodny z wytycznymi bezpieczeństwa UIAA.
356,44 zł
469,00 zł
Black Diamond Large Chalk Bag M/L woreczek na magnezję
Wysyłamy w 24 godziny

Klasyczny, większy woreczek na magnezję. Woreczek posiada usztywniony górny brzeg, nie załamuje się podczas wkładania ręki. Wnętrze wyłożone miękkim fleecem, denko woreczka wzmacniane termoplastikiem od strony zewnętrznej. Przy woreczku znajduje się parciany pas z szybkim systemem regulacji.
-18%
Black Diamond Zone Sulphur męska uprząż wspinaczkowa
Dostępny produkt z innymi opcjami

Męska uprząż wspinaczkowa o dość uniwersalnym przeznaczeniu, sprawdzi się zarówno we wspinaczce sportowej, na alpejskich ścianach, a także wspinaniu lodowym. Uprząż Black Diamond Zone jest bardzo lekka, oddychająca,  na w nowej wersji została wyposażona w innowacyjny łącznik Infinity Belay Loop, który nie posiada przeszyć ani też innych łączeń.
Pas biodrowy oparty został na trzech wewnętrznych obręczach, które go stabilizują i przenoszą obciążenia. Anatomicznie wyprofilowany pas biodrowy wyposażony w cztery szpejarki oraz piątą dodatkową szpejarkę w tylnej części. Po obu bokach uprzęży znajdują się punkty do wpięcia śrub lodowych.
Wygodne pętle udowe posiadają elastyczne ściągacze zamiast klamerek do regulacji.Pas biodrowy regulowany za pomocą jednej sprzączki
327,18 zł
399,00 zł
-15%
Black Diamond ATC Guide przyrząd do asekuracji
Wysyłamy w 24 godziny


Dobrze znany już wspinaczom, solidny i wygodny przyrząd do asekuracji i zjazdów Black Diamond ATC Guide. W nowej wersji  jest lżejszy o 10%, waży jedynie 80g.

Przyrząd posiada otwory w kształcie litery V z profilowanymi karbami, taka konstrukcja pozwala na lepszą kontrolę nad liną, płynnym wydawaniem czy wybieraniem liny, a także wyłapywaniem lotu.

Wpięcie specjalnego "ucha" w górne stanowisko umożliwia asekurację z góry, nawet dwóch osób jednocześnie.

 Wytrzymały przyrząd o dużej wytrzymałości użytkowej,  nawet po długim czasie użytkowania nie wycierają się na nim ostre krawędzie. Współpracuje z linami 7,7 -11 mm.

118,15 zł
139,00 zł
-22%
Black Diamond W's Solution uprząż wspinaczkowa damska
Wysyłamy w 24 godziny

Minimalistyczna damska uprząż do wspinaczki sportowej Black Diamond Solution zaprojektowana została z myślą o najwyższej wygodzie wspinacza. Pas biodrowy oparty został na trzech wewnętrznych obręczach, które go stabilizują i przenoszą obciążenia. Anatomicznie wyprofilowany dostosowuje się do sylwetki,  wyposażony  w 4 szpejarki. Wygodne pętle udowe posiadają elastyczne ściągacze zamiast regulacji.

 
264,42 zł
339,00 zł
-10%
Black Diamond ATC-Alpine Guide przyrząd do asekuracji
Wysyłamy w 24 godziny

Dobrze znany wspinaczom i lubiany przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Black Diamond ATC Alpine Guide. Przyrząd do asekuracji o wadze jedynie 73g. Współpracuje z linami 6.9-9mm, zoptymalizowany dla lin 8.1-8.5 mm. Konstrukcja przyrządu pozwala na płynne wydawanie lub wybieranie liny podczas asekuracji. Wpięcie specjalnego "ucha" w górne stanowisko umożliwi asekurację z góry dwóch osób. Przyrząd o dużej wytrzymałości użytkowej,  nawet po długim czasie użytkowania nie wycierają się na nim ostre krawędzie.
116,10 zł
129,00 zł
-22%
Męska uprząż wspinaczkowa Black Diamond Solution
Wysyłamy w 24 godziny

Minimalistyczna męska uprząż do wspinaczki sportowej Black Diamond Solution zaprojektowana została z myślą o najwyższej wygodzie wspinacza. Pas biodrowy oparty został na trzech wewnętrznych obręczach, które go stabilizują i przenoszą obciążenia. Anatomicznie wyprofilowany dostosowuje się do sylwetki,  wyposażony  w 4 szpejarki. Wygodne pętle udowe posiadają elastyczne ściągacze zamiast regulacji.


264,42 zł
339,00 zł
-17%
Black Diamond W's Zone Octane damska uprząż wspinaczkowa
Wysyłamy w 24 godziny
Damska uprząż wspinaczkowa o dość uniwersalnym przeznaczeniu, sprawdzi się zarówno we wspinaczce sportowej, na alpejskich ścianach, a także wspinaniu lodowym. Uprząż Black Diamond Zone jest bardzo lekka, oddychająca,  na w nowej wersji została wyposażona w innowacyjny łącznik Infinity Belay Loop, który nie posiada przeszyć ani też innych łączeń.
Pas biodrowy oparty został na trzech wewnętrznych obręczach, które go stabilizują i przenoszą obciążenia. Anatomicznie wyprofilowany pas biodrowy wyposażony w cztery szpejarki oraz piątą dodatkową szpejarkę w tylnej części. Po obu bokach uprzęży znajdują się punkty do wpięcia śrub lodowych.
Wygodne pętle udowe posiadają elastyczne ściągacze zamiast klamerek do regulacji.Pas biodrowy regulowany za pomocą jednej sprzączki
331,17 zł
399,00 zł
-13%
Black Diamond ATC XP przyrząd do asekuracji i zjazdów
Wysyłamy w 24 godziny

Przyrząd do asekuracji i zjazdów Black Diamond ATC XT jest nieco zmodyfikowaną wersją dobrze znanego i lubianego przez wspinaczy przyrządu Guide.
W wersji XP waga przyrządu została odchudzona o 30% poprzez zastosowanie dodatkowych maszynowych wycięć po bokach.
Przyrząd pozwala na płynne wydawanie lub wybieranie liny podczas asekuracji z góry lub z dołu. Zastosowanie karbowań  pozwala na lepszą kontrolę hamowania liny.
Przyrząd ATC XT posiada dużą wytrzymałość użytkową,  nawet po długim czasie używania nie wycierają się na nim ostre krawędzie. Współpracuje z linami 7,7 - 11 mm.

93,96 zł
108,00 zł
-21%
Black Diamond Men's Momentum Kit
Wysyłamy w 24 godziny

Kompletny męski zestaw wspinaczkowy. W zestawie znajdziemy męską uprząż wspinaczkową Black Diamond Momentum o szybkim i wygodnym sposobie regulacji obwodu pasa oraz pętli udowych. Uprząż jest bardzo lekka, wytrzymała i w pełni stabilna. Regulację pasa umożliwia pojedyncza klamra Speed Adjust, pętle udowe dopasujemy sprzączkami TrakFit. Uprząż waży jedynie 350g!

W komplecie znajduje się przyrząd do zjazdów i asekuracji BD ATC-XP wraz z zakręcanym karabinkiem RockLock Screwgate, a także woreczek na magnezję i zapas magnezji BD White Gold chalk. Wszystkie elementy zestawu pakowana jest do zgrabnego siateczkowego pokrowca, który wygodnie zmieści się do plecaka lub torby sportowej.
Zestaw będzie stanowić doskonały pomysł na prezent dla osoby, która rozpoczyna przygodę ze wspinaniem
362,61 zł
459,00 zł
-21%
Black Diamond Momentum męska uprząż wspinaczkowa
Wysyłamy w 24 godziny

Męska uprząż wspinaczkowa Black Diamond Momentum o szybkim i wygodnym sposobie regulacji obwodu pasa oraz pętli udowych. Uprząż jest wielozadaniowa, bardzo lekka a jednocześnie wytrzymała i w pełni stabilna. Regulację pasa umożliwia pojedyncza klamra Speed Adjust, pętle udowe dopasujemy sprzączkami TrakFit. Uprząż wielozadaniowa, waży jedynie 350g!
187,23 zł
237,00 zł
-25%
Black Diamond Kids Tracer kask wspinaczkowy dziecięcy
Wysyłamy w 24 godziny

Dziecięcy kask wspinaczkowy odpowiedni dla ochrony małej dziecięcej głowy podczas zmagań na ściance czy w skałkach. Zewnętrzna powłoka wykonana z poliwęglanu natomiast od wewnątrz głowę ochrania miękka, amortyzująca pianka. Kask Kids Tracer jest bardzo lekki, doskonale wyprofilowany, do wyregulowania pasków wystarczy jedna ręka. 
201,75 zł
269,00 zł
-21%
Black Diamond W's Momentum damska uprząż wspinaczkowa
Wysyłamy w 24 godziny

Damska uprząż wspinaczkowa Black Diamond Momentum o szybkim i wygodnym sposobie regulacji obwodu pasa oraz pętli udowych. Uprząż jest wielozadaniowa, bardzo lekka a jednocześnie wytrzymała i w pełni stabilna. Regulację pasa umożliwia pojedyncza klamra Speed Adjust, pętle udowe dopasujemy sprzączkami TrakFit. Uprząż wielozadaniowa, waży jedynie 302g!
228,31 zł
289,00 zł
-23%
Black Diamond W's Momentum damska uprząż wspinaczkowa
Wysyłamy w 24 godziny

Damska uprząż wspinaczkowa Black Diamond Momentum o szybkim i wygodnym sposobie regulacji obwodu pasa oraz pętli udowych. Uprząż jest wielozadaniowa, bardzo lekka a jednocześnie wytrzymała i w pełni stabilna. Regulację pasa umożliwia pojedyncza klamra Speed Adjust, pętle udowe dopasujemy sprzączkami TrakFit. Uprząż wielozadaniowa, waży jedynie 350g!
190,19 zł
247,00 zł
-19%
Black Diamond M's Momentum męska uprząż wspinaczkowa
Wysyłamy w 24 godziny

Męska uniwersalna uprząż wspinaczkowa Black Diamond Momentum o szybkim i wygodnym sposobie regulacji obwodu pasa oraz pętli udowych. Uprząż jest wielozadaniowa, bardzo lekka a jednocześnie wytrzymała i w pełni stabilna.
Posiada cztery szpejarki. Regulację pasa umożliwia pojedyncza klamra Speed Adjust, pętle udowe dopasujemy sprzączkami TrakFit. Uprząż wielozadaniowa, waży jedynie 302g!
234,09 zł
289,00 zł
-21%
Black Diamond Momentum 4S uprząż wspinaczkowa
Wysyłamy w 24 godziny

Uniwersalna uprząż wspinaczkowa Black Diamond Momentum 4S. Dzięki 4 sprzączkom do regulacji obwodów pozwala na optymalne dopasowanie do użytkownika. Uprząż zaprojektowana została do wszystkich typów wspinaczki, sprawdzi się zarówno na ściance wspinaczkowej jak i podczas alpejskich wyjść w wyższe góry. Uprząż jest wielozadaniowa, bardzo lekka a jednocześnie wytrzymała i w pełni stabilna.
Uprząż wyposażona w cztery szpejarki. Regulację pasa umożliwiają dwie klamry Speed Adjust, również pętle udowe dopasujemy również dopasujemy oddzielnymi sprzączkami. Uprząż wielozadaniowa, waży jedynie 340g!
267,81 zł
339,00 zł
-18%
Raki paskowe Black Diamond Serac Strap
Wysyłamy w 24 godziny

Uniwersalne raki paskowe z nierdzewnej stali Black Diamond Serac Strap sprawdzą się zarówno podczas wspinaczki w lodowych kaskadach jak i alpejskich trawersów lodowcem. Raki o klasycznej konstrukcji, przednie, poziomo ustawione zęby pomagają w stabilnym poruszaniu na stromym zboczu, mocne środkowe tylne zęby z tyłu zapewniają stabilność i bezpieczeństwo w zejściu lub podczas poruszania się w terenie o niedużym nachyleniu.
Raki paskowe można zapiąć do dowolnych butów trekkingowych, nie wymagają profilowanych rantów na podeszwie.
655,18 zł
799,00 zł
-18%
Składane Raki Black Diamond Neve Pro
Wysyłamy w 24 godziny

Składane, kompaktowe i ultra lekkie 10 punktowe raki Black Diamond Neve Pro zostały zaprojektowane z myślą o szybszym i łatwiejszym operowaniu sprzętem w śniegowych warunkach.
Raki Neve Pro będa pasowały do wielu typów butów alpinistycznych, a dzięki nieco szerszej konstrukcji przedniego zapięcia równiez do butów skiturowych.
Raki składane w połowie posiadają łącznik w postaci linek pomiędzy przednią a tylną częścią. Regulacja do rozmiaru buta jest szybka i łatwa, wystarczy przepiąć zakończenia linek do odpowiedniego oczka.
Ten model raków został wykonany z aluminium, przedni zaczep jest stalowy, tylny zaczep z regulacją jest również aluminiowy. Do raków dołączony jestmocny pokrowiec, który ułatwia ich pakowanie a także zabezpiecza inne rzeczy w plecaku przed zniszczeniem zębami raków.
630,58 zł
769,00 zł
-20%
Raki Black Diamond Stinger Pro
Wysyłamy w 24 godziny

Stalowe raki z jednym zębem Black Diamond Stinger Pro zaprojektowane do wspinaczki lodowej jaki mikstowej. Ten model raków posiada asymetryczną konstrukcję, pozwala na łatwą wymianę przedniego zęba. Tśrodkowe i tylne zęby o agresywnym profilu pomagają stabilnie wczepić się w podłoże.
Przednie oraz tylne zapięcie raków pasują do większości nowoczesnych butów alpinistycznych.
Na spodniej części raków znajdziemy system ABS, zapobiegający tworzenia się kul śniegu lub lodu pod rakami.
767,20 zł
959,00 zł
-18%
Czekan Black Diamond Raven
Dostępny produkt z innymi opcjami

Czekan uniwersalny Black Diamond Raven przeznaczony zarówno do asekuracji podczas przejść w terenie lodowcowym. Głowica czekana wykonana z nierdzewnej stali, stylisko, dla zmniejszenia wagi całości wykonano z lotniczego aluminium. Docenianym szeroko atutem tego modelu jest niska waga.
277,98 zł
339,00 zł
-15%
Czekan Black Diamond Venom LT Classic 45cm
Wysyłamy w 24 godziny

Lekki czekan turystyczny Black Diamond Venom LT Classic przeznaczony zarówno do turystyki zmowej,  asekuracji podczas alpejskich przejść jak również zjazdów na nartach w trudnym technicznie terenie. Czekan posiada możliwość wymiany ostrza. Lekko profilowana rączka ułatwia trzymanie czekana w pozycji odpowiedniej do zmieniających się warunków.
Niezaprzeczalnym atutem tego modelu jest bardzo niska waga -  240g.
449,65 zł
529,00 zł
Black Diamond Crampon Bag pokrowiec na raki
Wysyłamy w 24 godziny

Zamiast ryzykować podziurawienie plecaka czy torby transportowej, spakuj swoje raki na czas transportu do wytrzymałego pokrowca.
Black Diamond Crampon Bag, pokrowiec na raki wykonany z wytrzymałego nylonu pokrytego winylem. Boczna strona pokrowca zrobiona została z wytrzymałej siateczki, zapewniając wentylację i możliwość odparowania wilgoci z raków po dniu spędzonym w kontakcie z lodem.
79,00 zł
-18%
Raki półautomatyczne Serac Clip Black Diamond
Wysyłamy w 24 godziny

Raki półautomatyczne z nierdzewnej stali Black Diamond Serac Clip sprawdzą się zarówno podczas wspinaczki w kaskadach jak i alpejskich trawersów lodowcem. Raki o klasycznej konstrukcji, przednie, poziomo ustawione zęby pomagają w stabilnym poruszaniu na stromym zboczu, mocne środkowe tylne zęby z tyłu zapewniają stabilność i bezpieczeństwo w zejściu lub podczas poruszania się w terenie o niedużym nachyleniu.
655,18 zł
799,00 zł

Podstawowe wyposażenie jakie zabieramy na wspinanie to przede wszystkim uprząż wspinaczkowa, przyrząd do asekuracji oraz kask wspinaczkowy.

Uprzęże wspinaczkowe stają się coraz lżejsze, lepiej dopasowane do ciała, posiadają coraz lepszą wentylację. Nowoczesne materiały stosowane do ich produkcji pozwalają na utrzymanie ich wytrzymałości na odpadnięcie i niezawodności na niezmienionym poziomie. W uprzężach wspinaczkowych znajdziemy różne sposoby regulacji obwodu pasa oraz pętli udowych.

 

Kaski wspinaczkowe w ostatnich latach przeszły prawdziwą rewolucję jeśli chodzi o stosowane do produkcji materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne. Są one coraz lżejsze, posiadają coraz lepszą wentylację, a jednocześnie bardzo wytrzymałe na wypadek upadku czy uderzenia spadających kamieni czy kawałków lodu. Popularny model kasku wspinaczkowego – Black Diamond Vision to wersja ultralekka dla tych, który cenią sobie minimalizację wagi sprzętu.

 

Podstawowym wyposażeniem wspinacza oprócz uprzęży i kasku jest przyrząd do asekuracji, nasi Klienci sklepu 3210sport.pl często wybierają popularny model typu kubek – Black Diamond ATC Guide.

 

Wielu naszych Klientów cieszy się urokami wspinania po ubezpieczonych drogach typu Via Ferrata, które niejednokrotnie prowadzone są w miejscach, z których roztaczają się niezwykłe widoki. Jednym z niezbędnych sprzętów na tego typu drogach są lonże do Via Ferrata oraz rękawiczki chroniące ręce typu Crag Gloves, które chronią ręce przed poranieniem metalowymi elementami ubezpieczeń w skale.